Telefon Ekran Kayması Nasıl Düzeltilir?

Telefon ekran kayması nasıl düzeltilir sorusunu soran kişiler, bunun oldukça ciddi bir sorun olduğunu ve kendilerinin bu sorunu çözemeyeceklerini anlıyorlar. Telefonlarda sıklıkla yaşanılabilen bu problem bazen çok ciddi sebeplerden dolayı oluşurken bazen de anlık olarak yazılımlarda yaşanan sorunlardan kaynaklanıyor.

Telefonlarda ekran kayması problemi yaşandığında firmamız ilk olarak yazılım aşamasında bir sorun olup olmadığını kontrol ediyor. Bu işlem çok kısa bir zaman alırken ekran kayması düzeltme işlemi kolayca uygulanabiliyor. Bunun sonrasında bataryanın ekrana bir baskı uygulayıp uygulamadığı kontrol ediliyor. Böyle bir durum varsa bataryanın değiştirilmesi yoluna gidiliyor. Buna ek olarak ekranda görüntünün oluşumunu sağlayan alt birimler kontrol ediliyor. Bu birimlerin herhangi bir parçasında sorun varsa bu parça değiştirilerek sorun çözülmüş oluyor. Bu yöntemlerin hiçbiri fayda etmediğinde tek yol olarak ekran değişimi seçeneği devreye giriyor.

Telefon Ekran Kaymasının Sebepleri Nelerdir?

Telefon ekran kayması nasıl düzeltilir sorusu kadar ekran kaymasının sebepleri nelerdir sorusu da insanlar için çok değerli oluyor. Kendilerinin düzenli olarak gerçekleştirdiği bir hatadan dolayı ekranlarda kaymalar olabildiği için bunları tekrarlamamaları çok büyük önem taşıyor. Akıllı telefonda renk kayması ya da ekran kayması problemleri genellikle;

  • Telefonun çok fazla ısınması,
  • Ekrana sert bir cismin çarpması,
  • Telefonun üzerine fazla ağırlık bindirilmesi,
  • Telefonun düşürülmesi ve ekranın zarar görmesi,
  • Bataryanın ekrana baskı yaparak görüntüyü kaydırması gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkıyor.

Telefon Ekran Kayması Problemi Hangi Markalarda Ortaya Çıkıyor?

Yeni bir telefon satın almayı düşünen kişiler, çok sık arıza çıkaran modellerden her zaman uzak durmayı amaçlıyor. Özellikle ekranlarında çok fazla sorun yaratan telefonların onarım maliyetleri çok yüksek olduğundan kullanıcıların bu telefonlardan uzak durması gerekiyor. Telefon ekran arızaları üreticilerin tamamının başını ağrıtan sorunlar arasında yer alıyor.

Telefonların markası ne olursa olsun telefonlarda ekran kayması ve benzeri problemler yaşanabiliyor. Bu problemlerin çoğu kullanıcı hatalarından kaynaklandığı için insanların kullandığı tüm telefonlarda ekran kaymaları yaşanabiliyor. Firmamız, her marka için onarım hizmeti verip ekran değişikliğini gerçekleştirdiği için rahatlıkla sorunları kısa süre içerisinde ortadan kaldırabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.