Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok! Telefonlarda görülen şebeke sorunları bazen telefon SIM kartı okusa dahi ortaya çıkma ihtimali olan bir durumdur. Genel olarak telefonda SIM kartı okuma açısından herhangi bir sıkıntı görülmez. Ancak arama, çağrı, mesaj alma ya da gönderme ve mobil veri kullanımları mümkün olmaz. Bu durum birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Kullanıcıların en çok şikayet ettiği durumlardan biri telefon sim kartı okuyor ama şebeke yok sorunu olarak karşımıza çıkar ve çeşitli ayarların yapılması ile ortaya çıkan bu sorunu çözmek mümkündür.

Telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok sorununu çözmek için öncelikle kullanıcıların yapması  telefonu kapsama alanı içerisine almaktır. Eğer telefon zaten kapsama alanı içerisinde ise diğer çözüm yöntemlerine geçilebilir. Şimdi, telefonda şebeke sorunu çözümü için neler yapılabilir? daha yakından inceleyelim.

Telefonda Şebeke Sorunu Çözümü Nasıl Olur?

Telefonda yaşanan şebeke sorununun çözümü için öncelikle yapılması gereken telefonun kapsama alanı içerisinde olduğundan emin olmaktır. Bunun ardından ise doğru şebeke seçimi yapılması gerekir. Akıllı telefonlar genelde mobil veri kullanımı dolayısı ile şebekeler arası sürekli geçiş yapar. Çünkü akıllı telefonlar en iyi bağlantıyı kurmak adına sürekli şebekeler arası geçiş yapar. Ancak bu geçişler bazen kararsızlık meydana getirebilir. Böyle bir durumda yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir;

  • İlk olarak Ayarlar bölümüne gidin.
  • Daha sonra açılan menüden Mobil Ağlar seçeneğine geçin.
  • Tercih Edilen Ağ Türü sekmesinden SIM kartınız için hangisi uygun ise onu tercih edin.
  • Bu arada tercihinizin 3G ya da 4,5G tekli şebeke seçimleri olmasına dikkat edin.

Genel olarak şebeke sorunlarında yukarıda yer alan adımları uygulayarak çözüme ulaşabilirsiniz. Eğer hala telefon şebeke sorunu konusunda çözüme ulaşamadıysanız, yazılımsal ya da donanımsal bir sorun olabilir. Böyle bir durumda ise sektörde telefon arızalarının tamir ve onarımında en kaliteli hizmetleri veren firmamız, sizler için en doğru adrestir. Telefonunuzda ortaya çıkan şebeke sorunları için siz de hemen firmamıza gelin ve sizlere konusunda uzman personellerimiz ile profesyonel hizmetler sunalım.

 

Henüz Değerlendirme Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir