iPhone Ekranda Görüntü Var Dokunmatik Çalışmıyor

görünü var dokunmatik basmıyor

iPhone Ekranda Görüntü Var Dokunmatik Çalışmıyor; iPhone telefonlarda sık karşılaşılan durumlardan biri olan dokunmatik panel problemi, telefonların neredeyse kullanılmaz bir hale gelmesi neden olur. Kullanıcıda tepkilerine yanıt vermeyen ekranlar, aynı zamanda kendi kendine tıklamalar yapar. Yaşanan bu problem karşısında kullanıcıların iphone 6 ekran sorunu gibi şikayetlerle gündeme geldiğini söylemek yanlış olmaz. iPhone ekranlarında dokunmatik panel arızaları çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Şimdi bu sorunu nedenlerine daha yakından bakalım.

iPhone Dokunmatik Ekran Neden Çalışmaz?

iPhone ekranda görüntü var dokunmatik çalışmıyor diyorsanız öncelikle bunun birtakım nedenleri olduğunu bilmenizi isteriz. Dokunmatik ekran arızalarının nedenleri bilinerek sorunun çözümüne daha kolay ulaşma her zaman için mümkündür. iPhone telefonlarda dokunmatik ekran arızaları çoğu zaman ekranın direkt olarak kendisi ile ya da anakart ile yakından alakalıdır. Dokunmatik paneli kendisinde problem olduğu durumlarda ekran kontrol dışına çıkar ve herhangi bir işlem yapılmazsa bile tepki vermeye başlar. Anakarta bağlı sorunlarda ise multi touch özelliği çalışmaz ve bunun dışında ekran kullanıcı tepkilerine yanıt vermez. Ekranın kullanıcı tepkilerine hiçbir şekilde yanıt vermediği durumlarda ekranda ciddi bir sorun olduğu düşünülebilir.

iPhone Dokunmatik Panel Değişimi Nasıl Yapılır?

Sektörde ekran ve dokunmatik panel değişimi konusunda geniş kapsamlı hizmetleri veren firmamız, siz müşterilerine deneyimli ve uzman personeller ile yardımcı olur. Onun yanında son sistem ekipmanları ile meydana gelen arızaları en kısa sürede gideren firmamız, müşteri odaklı çözümlerin en doğru adresidir. Siz de iphone 5s dokunmatik çalışmıyor ya da iPhone telefonumun ekranında çeşitli sorunlar yaşıyorum diyorsanız, hemen firmamıza gelebilir ve bizimle kesin çözümlere ulaşabilirsiniz. Firmamızda dokunmatik panel arızalarında verilen hizmetler aşağıdaki gerçekleşir;

  • İlk olarak açma ve kapatma tuşu ile Home tuşuna aynı anda basılarak telefon sıfırlanır.
  • Gereken durumlarda yazılım güncellemesi ya da tekrar yazılım yükleme yapılır.
  • Daha önce herhangi bir neden bağlı olarak ekran değişimi yapılmış mı kontrol edilir.
  • Yeni iPhone ekranı kullanılarak problemin önceki ekranda olup olmadığı kontrol edilir.
  • Eğer sorun anakartta ise telefona yeni bir iPhone ekranı takılır ve bu şekilde sorunun tam olarak kaynağı tespit edilir.

iPhone telefonlarınızın ekranlarında yaşadığınız problemler için siz de bizimle iletişime geçin ve kaliteli hizmetlerimizden bir an önce faydalanın.

Henüz Değerlendirme Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir