Telefonda Sesim Karşıya Gitmiyor

Telefonda Sesim Karşıya Gitmiyor; Sesli aramalarda kullanıcıların yaşadığı problemlerden biri olan ses gitmeme sorunu, birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bunların en başında ise mikrofonunun bozulması yani donanımsal olarak kabul edilen bu sorun gelmektedir. Eğer sorun donanımsal ile kullanıcıların mutlaka profesyonel bir yardım almaları gerekir. Aksi taktirde mikrofon değişimi yapılmadan ses sorunu düzeltmek mümkün değildir. Bunun dışında sesim gitmiyor ne yapmalıyım? diyorsanız, sizlere bu konuda birtakım önerilerde bulunmak isteriz.

Telefonda Ses Gitmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Telefonda sesim karşıya gitmiyor şeklinde bir sorunla karşılaşmanız halinde ilk olarak yapmanız gereken mikrofonda oluşan tozları temizlemenizdir. Kullanım nedeniyle belirli bir zaman sonra mikrofon üzerinde kirlenme ve tozlanma meydana gelebilmektedir. Bu nedenle mikrofonu temizlemek karşı tarafa sesin gitmesinin önünü açabilir. Diğer yandan başka bir çözüm yolu ise parazit giderici özelliğini kapatmaktır. Parazit giderici özelliği kapatmak ses sorununa çözüm getirebilir. Eğer kullandığınız telefonda karşı tarafa ses az gidiyor ise Ayarlar kısmında parazit giderici özelliği pasif hale getirmeyi deneyebilirsiniz.

Sesim Gitmiyor Ne Yapmalıyım Çözümü

Telefonda sesli arama sırasında sesiniz karşı tarafa gitmiyor ise donanım kaynaklı bir sorundan bahsedilmesi mümkündür. Böyle bir durumda yapılması gereken mikrofon soketinin değiştirilmesidir. Mikrofon soketinin değiştirilmesi ile;

  • Ses karşı tarafa daha önce olduğu gibi berrak ve net bir şekilde gider.
  • Mikron değişimi sırasında diğer donanımlar herhangi bir şekilde zarar görmez.
  • Soketinin değiştirilmesi sayesinde ses daha anlaşılır bir şekilde karşı tarafa iletilir.

Telefonunuzda meydana gelen ses problemi ile sesli aramalarda sıkıntı yaşamanız mümkündür. Bu nedenle yazılım kaynaklı bir sorun olmadığı durumlarda donanımsal bir sorun olduğu düşünülür. Eğer siz de telefonda karşı tarafa ses gitmiyor diyorsanız, hemen firmamıza gelin ve sizlere mikrofon soketi değişimi konusunda yardımcı olalım. Firmamız telefon arızlarının bakım ve onarımında deneyimli ve tecrübeli personeller ile hizmet vermekte ve bunun yanında profesyonel çözümleri ile siz müşterilerine yardımcı olmaktadır. Kaliteli ve hızlı bir hizmet almak ve telefonlarınızda yaşadığınız sorunları kısa sürece çözmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Henüz Değerlendirme Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir