Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor

Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor; Telefonlarda bazen ses hem hoparlörden gelmez hem de mikrofondan karşı tarafa gitmez. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan kullanıcılar, çeşitli çözüm yolları ile yaşadıkları sorunun üstesinden gelmeye çalışır. Farklı etkenlere bağlı olarak meydana gelen bu sorun, telefonlarla iletişim kurulmasının önüne geçer. Arama yaparken ses gelmiyor ya da gitmiyorsa, yaşanılan bu durum karşısında denenmesi gereken çeşitli çözüm yolları vardır. Ancak çözüm yollarından önce ses sorunu neden oluştuğunu bilmek gerekir.

Arama Yaparken Ses Gelmiyor Neden Olabilir?

Telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor gibi son zamanlarda özellikle akıllı telefonlarda meydana gelen ses problemleri, telefonlardan hem ses gitmesini hem de gelmesini engelleyen bir sorundur. Bunun nedeni hoparlör ya da mikrofonda biriken tozlar olabileceği gibi kulaklık girişinde meydana gelen tozlanmalar da ses probleminin ön plana çıkmasına neden olabilir. Özellikle kulaklık girişinde oluşan toz ya da burada kalan tüy ve kıl gibi dış etkenler, telefonun kulaklığı takılı olarak algılanmasına neden olur. Bunların dışında ise telefona kurulan herhangi bir uygulama ya da yazılım kaynaklı bir sorun ses problemi ortaya çıkmasında zaman zaman etkilidir.

Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor Nasıl Çözülür?

Telefondan ses gelmeme sorunu çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Arama yaparken çalma sesi gelmiyor ya da telefondan kulaklığı çıkarınca ses gelmiyor gibi pek çok farklı sorun ile karşılaşmak mümkündür. Yaşanan sorunlar çeşitli uygulamalar ile çözüme kavuşturulabilir. Peki, bir kullanıcı yaşadığı böyle bir durum karşısında neler yapabilir? Sırayla inceleyelim.

  • Telefon ahizesinde ve hoparlöründe biriken kir ve tozları temizleyin.
  • Telefonun kulaklık girişinde tüy veya kıl gibi dış etkenler olmadığından emin olun.
  • Telefonunuza reset atarak sorununu çözmeyi deneyin.
  • Eğer telefonunuza kurduğumuz bir uygulamadan sonra seste problem meydana geldiyse uygulamayı kaldırın.
  • Telefonunuza fabrika ayarlarına geri dönderin.

Yukarıda yer alan çözüm yöntemleri ile ses problemini gideremediyseniz, deneyimli ve tecrübeli personelleri ile hizmet veren firmamızda yaşadığınız sorunu kısa süre içerisinde giderebilir ve bizimle profesyonel hizmetler içerisinde yer alabilirsiniz.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Henüz Değerlendirme Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir