Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı?

Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı; Elektronik aletler gibi telefonlar da zaman zaman kısa devre yapabilir. Bazı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan kısa devre, çoğu zaman su teması kaynaklı bir sorundur. Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken telefon kısa devre tamiri ile yaşanan sorunu çözmektir. Kısa devre olan bir telefonda özellikle anakart üzerinde yer alan bazı parçalar zarar görmüş olabilir. Hatta bir ya da birden fazla parçanın hasar görmüş olabileceğini de söylemek mümkündür.

Telefonun Neden Kısa Devre Yapar?

Telefonlar kısa devre yapar mı? sorusuna verilecek en açık cevap evet olmakla birlikte meydana gelen kısa devrenin birtakım nedenler vardır. Bu nedenlere bağlı olarak telefonda ciddi sorunlar oluşabileceği gibi sadece birkaç donanım parçasının değişmesiyle de yaşanan sorundan kurtulmak mümkündür. Ancak ciddi bir kısa devre sorununda süreç anakartın değişimine kadar gidebilmektedir. Telefonda kısa devre oluşmasının nedenleri ise aşağıdaki gibi açıklanabilir;

  • Telefonun su ile temas etmesi ya da suya düşmesi kısa devre yapması neden olur.
  • Ayrıca nem oranı yüksek olan bir ortamdan çok sıcak olan bir ortama girilmesi kısa devre nedenleri arasında yer alır.
  • Bataryası çıkan akıllı telefonları ama kartları üzerinde bulunan pinlerin batarya takıp çıkarma anında birbirine temas ederek kısa devre yapması mümkündür.
  • Bunların yanında şarj ya da kulaklık girişi yuvalarına metal bir parçanın giriş yapmasıyla telefonda kısa devre oluşabilir.

Suya Düşen Telefon Kısa Devre Yaparsa Ne Olur?

Birçok kullanıcı tarafından merak edilen bu soruya cevap vermeye çalışalım. Suya düşen telefon kısa devre yaparsa içerisinde yer alan donanım parçalarından bazıları zarar görebilir. Bunun yanında daha ciddi bir kısa devre durumunda anakartın tamamen kullanılmaz hale gelmesi de mümkündür. Böyle bir durumda ise yapılması gereken anakartı değiştirmektir.

Sektörde telefon arızalarının tamiri ve onarımı konusunda geniş kapsamlı hizmetler sunan firmamız, telefonların anakart değişimlerinde de kaliteli ve güvenilir hizmet aşamaları ile öne çıkar. Telefonunuz kısa devre yapması halinde hemen bize getirebilir ve kısa sürede ortaya koyduğumuz müşteri odaklı çözümleri daha yakından görebilirsiniz.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Henüz Değerlendirme Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir