Telefonun Ahizesinden Ses Gelmiyor

Telefonun Ahizesinden Ses Gelmiyor; Telefonlarında ahizeden ses gelmeme problemleri ile karşı karşıya kalan kullanıcılar, genelde ahizede oluşan sorunları kendi yöntemleri ile çözmeye çalışır. Ahize sesi yükseltme ya da ahizeden yeterli ses gelmediğinde yazılım üzerinde yapılan bazı uygulamalar yaparak bu sorunu çözmeye çalışır. Ancak bazen sorun donanım kaynaklı da olabilir. Böyle durumlarda ise profesyonel bir yardım alınması gerekebilir ya da ahizenin tamamen değiştirilmesi mümkündür. Bu nedenle öncelikle ahizede oluşan sorunun nedenlerini bilmek ve bunun ardından çözüm yolları aramak daha uygun olacaktır.

Telefonun Ahizesinden Ses Gelmeme Nedenleri

Telefonun ahizesinden ses gelmiyor diyorsanız ve bu konuda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizlere bu konuda bazı çözüm yöntemleri sunmak isteriz. Bunun öncesinde ise telefon ahizesinden neden ses gelmediğini öğrenmek kullanıcılar açısından daha etkili bir çözüm olacaktır. Şimdi, telefonlarda ahizeden ses gelmeme durumlarına neden olan etkenler nelerdir? daha yakından göz atalım.

  • Ahizede tozlanma meydana gelmesi
  • Ahizeye herhangi bir nedenle yabancı madde girmesi
  • Telefonun kulaklığı takılı olarak algılaması
  • Donanım kaynaklı problemler

Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor Nasıl Çözülür?

Eğer kullandığınız telefonda ses gelmiyor ya da gitmiyorsa böyle bir durumda ilk akla gelen mikrofon ve ahizenin arızalanmasıdır. Ahizede meydana gelen toz ya da kir sesin az ya da hiç gelmemesine neden olabilir. Bunun yanında telefonun kulaklığı takılı olarak algılaması da yine sesin gelmemesine neden olan durumlar arasında yer alır. Peki, ahizeden ses gelmediğinde neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

  • Ahizede oluşan tozları tamamen temizleyin.
  • Kulaklık girişinde ya da içinde biriken tüyler varsa alın.
  • Telefonu fabrika ayarlarına geri döndürün.
  • Ahizeden ses gelmemesi en son kurulan uygulamalardan biri olabilir ve bu nedenle uygulamayı kaldırmanız önerilir.

Donanımsal kaynaklı bir problemde ise firmamız, siz müşterilerine alanında uzman personelleri ile yardımcı olur. Eğer telefonunuzda ahizeden ses gelmiyor ise siz de bizimle yaşadığınız sorunu kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz. Firmamız, telefonda karşı tarafın sesi gelmiyor şeklinde yaşadığınız sorunlarda hızlı ve garantili bir onarım imkanı sunar ve sizlere kaliteden hizmet anlayışı ile yardımcı olur.

 

Henüz Değerlendirme Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir