Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu; Günümüzde özellikle akıllı telefonlarda sıkça görülen problemlerden biri olan ekran titremesi, telefonların sağlıklı bir şekilde kullanılmasının önüne geçer. Ayrıca telefonların tam performans kullanılmasını engeller ve telefon sahibini farklı sorunlar ile karşı karşıya bırakır. Telefon Ekran Titreme Sorunu Çözümü için ilk yapılması gereken yaşanan sorunun nedenini bulmak ve buna göre hareket etmektir. Eğer sorunun kaynağı bilinirse çözüm yolu da aynı şekilde hızlı bir süreç içerisine girer.

Akıllı telefonlarda ekranda titreme sorunu özellikle son zamanlarda çeşitli akıllı telefonlarda sık sık ortaya çıkan problemler arasında yer alır. Ekran farklı şekillerde titremeye başlar ve bunun yanında bazen de kararmalar oluşur. Anlık şekilde gelişen bu durumlar, daha ciddi bir soruna işaret edebilir ve bu yüzden yaşanan sorunun çözüme ulaştırılması önemlidir. Aksi taktirde yazılım kaynaklı ekran problemi donanım kaynaklı bir soruna dönüşebilir ve bunun sonucunda ekran değişimi gündeme gelebilir.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Neden Olur?

Son zamanlarda akıllı telefonların ekranlarında meydana gelen ekran titreme gibi problemler, genelde birtakım nedenlere bağlı olarak ön plana çıkar. Özellikle yazılım kaynaklı nedenlere bağlı olarak ekranlarda titreme sık sık görülen sorunlar arasında yer alır ve bu konuda sorunun nelerden kaynaklandığını bilmek çözüm yolları için kullanıcılara yardımcı olur. Peki, telefon ekran titremesi ve kararması gibi sorunlar nelere bağlı olarak ortaya çıkar? şimdi daha yakından bakalım.

 • Eğer otomatik aydınlatma özelliği aktif ise ekranda oluşabilir.
 • Telefona son zamanlarda kurulmuş olan bir uygulama nedeniyle ekranda titreme meydana gelebilir.
 • Telefonun bataryasından dolayı ekran titremesi genelde karşılaşılan nedenler arasında yer alır.
 • İşletim sistemi de ekranda titreme oluşturan başka bir etken olarak karşımıza çıkar.
 • Telefonun güç tasarrufu modunda kullanıldığı durumlar ekran titremesi yaratabilir.
 • Ekranın aldığı darbe de aynı şekilde ekranda titreme meydana getiren diğer unsurlardan biri olarak ön plana çıkar.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorununu Çözmek İçin Neler Yapılabilir?

Akıllı telefon kullanıyorsanız ve ekranınızda titreme gibi bir sorunla karşı karşıyaysanız, öncelikle yapanız gereken sorunun yazılımdan mı yoksa donanımdan mı kaynaklandığından emin olmaktır. Yazılım kaynaklı ekran titremelerde kullanıcıların kendi imkanları ile çözüm yolları üretmesi mümkündür. Ancak donanım kaynaklı ekran titreme problemlerinde aynı şey söylemek mümkün olmayabilir. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz çözü yollarını deneyerek siz de sorunun neden kaynaklandığını tam olarak tespit edebilir ve bunun yanında yaşadığınız problemi çözebilirsiniz.

 1. Telefon otomatik aydınlatma özelliği aktif şekilde kullanılıyorsa öncelikle bu özellikten çıkılmalıdır.
 2. Telefona kurulan bir uygulamanın ekranda titreme meydana getirmesi muhtemeldir. Bu nedenle son uygulamalar tespit edilmeli ve telefondan kaldırılarak ekranda titreme olup olmadığına bakılmalıdır.
 3. Sorun telefonun bataryasından dolayı meydana geliyorsa ilk olarak şarj bitene kadar telefon kullanılmalı ve bunun ardından kapalı bir şekilde tam dolana kadar şarj edilmelidir. Daha sonra ise telefon tam dolu şarj ile açılmalı ve tekrar kontrol yapılmalıdır.
 4. İşletim sistemi içerisinde oluşan bir problem nedeniyle ekranda titreme meydana gelebilir. Böyle bir durumda telefonu fabrika ayarların döndürmek çözüm yollarından biridir. Bu yüzden fabrika ayarlarına döndür seçeneği ile ekran titremesine çözüm aranabilir.
 5. Güç tasarrufu modunda kullanılan telefon bu moddan çıkarılarak deneme yapılabilir. Güç tasarrufu modu ekran titremesinin başlıca nedenlerinden biri olarak ön plana çıkar.
 6. Ekranın farklı nedenlere bağlı olarak darbe alması da yine ekran titremesi oluşturan etkenlerden biridir ve genelde ekran değişimi ile çözüm elde edilir.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunlarına Kesin Çözüm

Firmamız siz müşterilerinin ekran titreme problemleri konusunda her zaman için hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Siz de özellikle Samsung telefonların J7 modellerinde öne çıkan bu sorun ile başa çıkmak ve telefonunuzu sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız, j7 ekran titreme sorunu çözümü ya da diğer akıllı telefon modellerini ekran problemleri için bizi tercih edin ve sonrasında kaliteli ve profesyonel çözümler ile karşı karşıya kalın. Alanında uzman personelleri ve sektörün en uygun fiyat aralıkları ile sizlere yardımcı olan firmamız, aynı zamanda kaliteli ve güvenilir işçiliğin en doğru adresidir.

 

Henüz Değerlendirme Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir