Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur?

Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur?; Samsung akıllı telefonların ekranlarında görülen titreme sorunu, özellikle bazı modellerde çok sık ortaya çıkmaktadır. Ekranda oluşan titreme nedeniyle telefon bazen istenmedik tepkiler vermekte ve bu nedenle kullanım sırasında zorluk çıkarmaktadır. Hatta bu konuda bazı kullanıcıların forum sitelerinde ekran titremesi samsung şeklinde yaşadıkları soruna çözüm aradıklarını da söylemek mümkündür. Ancak istenen çözümlere ulaşmak için öncelikle sorunun neden kaynaklandığının da tam olarak bilinmesi ve buna göre çözüm sürecine geçilmesi gerekir.

Samsung ekranlarında titreme neden olur? siz de merak ediyorsanız, bu yazımızda sizlere yaşadığınız bu sorunun hem neden kaynaklandığı konusunda bilgiler verecek hem de sizlere çözüm yollarında yarımcı olmaya çalışacağız. Eğer siz de Samsung telefonlarınızın ekranlarında zaman zaman titreme problemleri yaşıyorsanız, yazımızın devamında sizlere sunacağımız çözüm yöntemlerini deneyerek istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tavsiyelerimizi sırayla uygulamak ve bunun ardından sonuçları daha yakından görmektir.

Samsung Ekranlarında Titreme Problemleri Nelere Bağlı Olarak Ortaya Çıkar?

Samsung akıllı telefonlarda son zamanlarda sık görülen problemlerden biri de ekran titreme olarak çıkar. Yaşanan bu sorun birtakım nedenlere bağlı olarak meydana gelir ve gerekli çözüm yöntemlerinin uygulanarak var olan problemin giderilmesi gerekir. Çünkü ekrandaki titreme daha ciddi bir problemin habercisi olabilir. Bu nedenle öncelikle mevcut sorun  nelerden kaynaklanmakta ve ekran titremesi samsung modellerinde hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır? Bunlara bakalım.

 • Telefonların otomatik aydınlatma özelliği ile kullanılması
 • Daha önceden ya da yakın zamanlarda telefona kurulan herhangi bir uygulama
 • Bataryaya bağlı olarak ortaya çıkan ekran titremeleri
 • Telefonun işletim sisteminden kaynaklı sorunlar
 • Telefonun güç tasarrufu modunda kullanılması ile ortaya çıkan ekran titremeleri
 • Ekranın herhangi bir şekilde hasar ya da darbe alması

Samsung akıllı telefon modellerinde ekran titreme sorunları genel olarak yukarıdaki nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu nedenle çözüm yolları araştırırken yukarıda yer alan nedenleri tam olarak analiz etmek ve buna göre bir çözüm üretmek mümkün olabilir.

Samsung Ekranlarında Titreme Problemleri Nasıl Çözülür?

Samsung akıllı telefonlarda sıkça karşılaşılan ekran titreme problemleri, yazılım kaynaklı olduğu sürece çoğu zaman istenen sonuçlar elde edilmesine imkan tanır. Ancak donanım kaynaklı problemlerde genelde yapılması gereken ekran değişimidir. Kullanıcıların donanım kaynaklı sorunlarda çözüm açısından yapacakları pek bir şey yoktur. Bu nedenle profesyonel bir destek alınması ve telefon ekran titreme sorunu çözümü konusunda bir servise başvurulması gerekir. Eğer ekran titremesi yazılımsal bir sorundan dolayı ortaya çıkmış ise çeşitli çözüm yollarından bahsetmek mümkündür. Bunlar da aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Eğer telefonunuzu otomatik aydınlatma özelliğinde kullanıyorsanız, bu özelliği deaktif yapan ve ekranınızı test edin.
 • Telefonunuzdaki ekran titreme sorunu batarya nedeni ile de ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda telefonunuzun şarjı tamamen bitene kadar bekleyin ve kapalı şekilde telefonunu şarja takın. Sonrasında tamamen dolmasını bekleyin ve telefonunuzu açarak ekranı kontrol edin.
 • Telefon ekranında titreme oluşumunun başka bir nedeni ise daha önceden kurulan uygulamalar olabilir. Bu yüzden ekran titreme problemi yaşadığınız anın hemen öncesinde kurmuş olduğunuz programları telefondan kaldırın ve ekranda titreme olup olmadığını kontrol edin.
 • İşletim sistemi kaynaklı problemler de ekranda titreme meydana getiren etkenler arasında yer alır. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek titreme sorununa çözüm bulabilirsiniz.
 • Diğer yandan telefonunuzu güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufundan çıkın ve telefonu normal bir şekilde kullanmaya başlayarak ekranınızı izlemeye alın.

Samsung Ekranlarında Titreme Sorununa Profesyonel Çözümler

Siz de Samsung telefonlarınızda zaman zaman ekran titremesi şeklinde problemler ile karşılaşıyorsanız ve içinde bulunduğumuz durum dananın kaynaklı bir problem ise yapmanız gereken alanında uzman personel kadrosu ve kaliteli hizmetleri ile sektörde yalan firmamıza gelmektir. Firmamız, telefon ekranlarında yaşanan problemlerin hızlı ve sorunsuz bir şekilde giderilmesinde etkili sonuçlar ön plana çıkarır. Bu nedenle siz de telefon ekran titremesi ve kararması gibi sorunlar için daha fazla zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin ve uygun fiyatlı hizmetlerimizden yararlanma şansı elde edin. Ayrıca firmamızda hızlı ve güvenli hizmetlerin yanı sıra garanti kapsamında hizmetler de alabilir ve bizimle baştan sona kaliteli ve profesyonel çözümlerin Odak noktasında yer alabilirsiniz.

 

Henüz Değerlendirme Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir