iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor

iPhone dokunmatik bir kısmı çalışmıyor sorunu pek çok farklı durumlarda ortaya çıkabilir. Ekranda yaşanan bu sorun, aynı zamanda telefonun kullanımı zorlaştırır ve bazen telefonlardan arama yapılması bile mümkün olmaz. Ayrıca bazı kullanıcıların iphone dokunmatik saçmalıyor şeklinde tabirler ile forum sitelerinde ve sosyal ağlarda çözüm aradıklarını söylemek mümkündür. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ilk olarak yapılması gereken öncelikle neden ya da hangi sebepler ile ortaya çıktığını bulmaktır. Eğer yaşanan sorunun nedenleri öğrenilirse çözüme ulaşmak her zaman için daha kolaydır.

iPhone dokunmatik bir kısmı çalışmıyor gibi bir sorunla karşılaştığınızda ve ne yapmanız gerektiğini bilmediğinizde telefonunuzda uzun süre sıkıntı yaşayabilir ve hatta verimli bir şekilde telefonunuzu kullanamayabilirsiniz. Bu yüzden yapmanız gereken öncelikle sorunun nedenlerini öğrenmek ve daha sonra ise çözüm yollarını denemektir. Şimdi sizlere iPhone telefonlarda yaşadığınız ekran problemlerinde hangi çözümleri deneyebilir ve yaşadığınız bu sorunu nasıl çözebilirsiniz? Daha yakından bakalım.

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor Sorunu İçin Çözümler

iPhone telefonlarda sıkça görülen ekran problemlerinden biri de dokunmatik alan üzerinde belirli kısımların çalışmaması olmaktadır. Dokunmatik alan üzerinde çalışmayan belirli kısımlar tepki vermez ve telefon belirli alanlarda çalışmaz hale gelir. Bu nedenle yaşanan sorunun ortadan kaldırılması ve ekranın sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için çözüm üretilmesi gerekir. Şimdi iPhone telefonlarınızın ekranlarında yaşadığınız bu sorunu gidermek için yapmanız gerekenler nelerdir? bunlara daha yakından bakalım.

  • iPhone modellerinin ekranlarında yaşanan dokunmatik problemleri için öncelikle yapılması gereken telefona reset atmaktır. Reset atmak için ise Açma ve Kapama tuşu + Home + Ses Azaltma tuşları aynı anda kullanılır. Bu tuşların her birin eaynı anda olacak şekilde 10 saniye kadar basılması reset atılmasını sağlar. Reset uygulaması bazen dokunmatik ekranda yaşanan bu sorunu çözebilmektedir.
  • Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D Touch bölümüne girerek dokunmatik ayarlarını bir daha yapılandırmak da çözüm yolları arasında yer alır. Bu uygulama ile ekranda çalışmayan kısımların tekrar kendine gelerek çalışmaya başlaması mümkündür.
  • iPhone telefonlar bazen şarjda olduğu sırada ekranda bazı hatalar vererek ön plana çıkar. Böyle bir durumda yapılması gereken ise öncelikle telefonu şarjdan almak ve daha sonrasında ise tekrar başlatmak gerekir. Bunun ardından sorunun düzelmesi mümkün olabilir.
  • Ekran koruyucuları da aynı şekilde dokunmatik sorunları yaşanmasına neden olur. Bu nedenle ekran problemi karşısında çözüm elde etmek için yine ekran koruyucusunu çıkarmak etkili olabilir.
  • Tüm bunlara rağmen ekranda hala bir düzelme meydana gelmediyse donanım kaynaklı bir sorun bahsedilebilir ve bu durum genelde ekran değişimi gibi süreçlerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle sorunu çözmek için ekran değişimi yapılması gerekir.

iPhone Dokunmatik Sorununda Ekran Değişimi Garanti Kapsamında Mıdır?

Ekran değişimi yapılacak olan iPhone telefonlarda kullanıcı kaynaklı sorunlar garanti kapsamında değerlendirilmez. Bu nedenle ücretsiz ekran değişimi için öncelikle sorunun kullanıcıdan kaynaklanmaması gerekir. Bunun tam tersi olarak ise kullanıcı kaynaklı olmayan ekran problemleri garanti kapsamında değerlendirilir ve onarım sırasında ücret talep edilmez. Daha doğrusun ekran değişimi herhangi bir ücret ödenmeden gerçekleştirilir. Tabi ekranda meydana gelen problemin kullanıcıdan kaynaklı olmaması en önemli şartlardan biridir.

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor ise Ekran Değişimi İçin En Doğru Adres

Eğer siz de iPhone telefonlarınızın ekranlarında birtakım sorunlar yaşıyorsanız ve bunun yanında dokunmatik alanında belirli bir kısmı çalışmıyor ise sorunun çözümü için bizi tercih edebilir ve sizlere hızlı ve kaliteli hizmetler vermemizi sağlayabilirsiniz. Firmamız, alanında uzman personel kadrosu ve aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetler sunar. Siz de ekran değişimlerinde kendinizi güvence altında hissetmek ve ekranlarınızda yaşanan sorunu kısa sürede ortadan kaldırmak için hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere bir an önce ekran değişimi hizmetleri sunalım. Ekran değişiminde son sistem ekipmanlar kullanan firmamız, aynı zamanda profesyonel hizmetleri ile öne çıkar ve sizlere her zaman kaliteden ödün vermeden hizmetlerini yürütür. Eğer siz de bizimle ekranlarınızda yaşadığınız sorunları kısa sürede ortadan kaldırmak için yapmanız gereken hemen firmamıza gelmek ve bizlere hangi konuda sorun yaşadığınızı belirtmek kadar kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.