Akıllı Telefondan Karşıya Ses Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefondan karşıya ses gitmiyor sorunu ve çözümü ile bilgiler sunacağımız bu yazımızda, son zamanlarda pek çok akıllı telefon kullanıcısının yaşadığı problemlerden biri olan ses sorunu için çözüm önerileri bulabilir ve bu sayede telefonlarınızı sıkıntı yaşamadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Genel olarak mikrofondan kaynaklı bu ses sorunlarında kullanıcılar, çeşitli forum sitelerinde samsung karşı tarafa ses gitmiyor ya da telefonda karşı tarafa ses az gidiyor şeklinde başlıklar açarak çözüm aramaktadır. Ancak sorunun nedeni tam olarak bilinmeden meydana gelen bu sorunlara çözüm getirmek pek de mümkün olmaz.

Akıllı telefondan karşıya ses gitmiyor sorunu ve çözümü konusunda ilk olarak yapmanız gereken yaşanan problemin nedenlerini öğrenmek ve bunun ardından çözüm yolları geliştirmektir. Bu şekilde daha etkili ve kısa süreli sonuçlar elde etmek her zaman için mümkündür. Ayrıca neredeyse bazı telefon modellerinde ses arızalarının kronik bir sorun haline geldiğini ve özellikle Samsung ve iPhone cihazlarda daha çok ses sorunu yaşandığını belirtmek yanlış olmaz. Hatta Samsung’un J7 modellerinin çok fazla ses sorunu ile gündeme geldiği ve samsung j7 ses gitmiyor şeklinde pek çok kullanıcının çözüm aradığını da söylemek mümkün.

Akıllı Telefondan Karşıya Ses Gitmiyorsa Ne Yapılabilir?

Eğer siz de akıllı telefon kullanıyorsanız ve sesiniz karşıya gitmiyor ise çeşitli çözüm yolları ile yaşanan bu sorunu kısa zaman içerisinde ortadan kaldırabilir ve telefonunuzu olduğu gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Telefonlardaki ses problemlerinde karşıya ses gitmemesinin hem yazılımsal hem de donanımsal nedenleri olabilir. Bu yüzden öncelikle sorunun kaynağına inmek ve daha sonra çözüm yollarına geçmek önemlidir. Farklı telefon modellerinde ortaya çıkan ses sorunu, Samsung ve iPhone modellerinde oldukça sık görülmektedir. Şimdi telefonda karşı tarafa ses gitmiyor iphone ve Samsung modellerde bu sorun nasıl çözülebilir? Daha yakından inceleyelim.

  • Telefonda karşıya ses gitmediğinde ilk olarak yapılması gereken mikrofondaki tozlanmayı kontrol etmek ve uygun bir fırça ile mikrofonu temizlemektir.
  • Diğer yandan telefonda son güncellemelerin yapılması gerekir. Çünkü bazı güncellemeler ses problemini düzelmesine neden olabilir.
  • Telefonu fabrika ayarlarına da döndürmek yine çözüm yollarından biri olarak karşımıza çıkar.
  • Bunların yanı sıra en basit çözümlerden biri de telefonu kapatıp açmaktır.
  • Ayrıca telefonlarda kullanılan kılıflar bazen mikrofon girişini kapatabilmektedir. Bu tür durumlara dikkat edilerek de çözüme ulaşılabilir.

Bunların dışında çözüme ulaşmak için yapılması gerekenlerin başında parça değişimi gelir. Çünkü sorun donanım kaynaklı olabilir ve son çare olarak da zaten buna bakılır. Eğer ses problemi donanımdan kaynaklanıyorsa parça değişimi zorunlu hale gelir ve değişim yapılmadan sorunun çözülmesi mümkün olmaz. Ayrıca mikrofonun anakarta bağlı olduğu bölümde de sorun olması yine karşı tarafa ses gitmemesine neden olur. Böyle bir durumda bağlantı noktasının da kontrol edilmesi gerekir ve buna göre işlem yapılmasında fayda vardır.

Akıllı Telefonlarda Ses Sorunu İçin Kaliteli Hizmetler

Akıllı telefonlarda karşıya ses gitmediği ve sorunun donanım kaynaklı olduğu durumlarda ilk olarak yapılması gereken profesyonel bir destek almaktır. Çünkü parça değişimleri genelde bilinçsiz uygulamaların yapılmamasını gerektirir ve hal böyle olunca da işini bilen bir servisten yardım almak her zaman için öncelikli bir konumda yer alır. Ayrıca parça değişimleri sırasında telefonların içi açılır ve bu esnada diğer donanımlara zarar verilmemesi adına profesyonel bir çalışma yapılması gerekir.

Sektörde önde gelen firmalardan biri olarak sizlere alanında uzman ve deneyimli personel kadrosu ile hizmet vermekte olduğumuzu belirtmek isteriz. Siz de telefonlarınızda yaşadığınız tüm sorunlar için bizi tercih edebilir ve bizimle yaşadığınız tüm sorunlara hızlı ve güvenilir çözümler bulabilirsiniz. Firmamız siz müşterilerimiz için yerinde hizmetler verdiği gibi aynı zamanda kaliteli çalışmalar yapar. Çağrı yaparken sesiniz karşıya gitmiyorsa ve bir türlü bu soruna çözüm bulamıyorsanız, sizler için akıllı telefonların onarım ve tamiratında en doğru adreslerden biri olan firmamız, yaşadığınız tüm sorunlarda yanınızdadır. Uygun fiyat aralıkları ile kaliteli bir hizmet sunduğumuzu ve sizlere parça ve işçilik garantili hizmetler verdiğimiz de belirtmek isteriz. Bu nedenle siz de hemen bizimle iletişime geçin ve ses sorunlarından bir an önce kurtulun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir