iPhone Touch id Sorunu Ve Kesin Çözümü

iPhone touch id sorunu ve kesin çözümü hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz. Yaşadığınız bu soruna hızlı bir şekilde çözüm bulabileceğiniz püf noktaları sizler için paylaştık. Sizlere bu konuda geniş kapsamlı olarak yardımcı olmaya çalışacağız. Siz de touch id etkinleştirilemiyor hatası çözümü konusunda birtakım bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu sorunu kendi imkanlarınız ile çözmek istiyorsanız, sizlere sunacağımız tavsiyelere göz atabilir ve sorunu çözme şansına ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken yalnızca çözüm yöntemlerini denemek ve bunun ardından kısa sürede başarılı sonuçlar elde etmek kadar kolaydır.

iPhone touch id sorunu ve kesin çözümü için sizlere detaylı bilgiler vereceğimiz bu yazımızda siz de güvenlik açısından oldukça önemli bir konumu var. Touch id problemlerinizi giderebilir ve bunun yanında iphone touch id ayarlaması tamamlanamıyor hatası gibi konularda geniş çaplı bilgiler edinebilirsiniz.  iPhone telefonlarınızda touch id özelliğinin dizin için ne kadar önemli olduğunu tahmin edebiliyoruz ve bu nedenle yaşadığınız sorun konusunda sizlere yardımcı olacak birtakım çözüm yöntemleri sunacağız. Siz de bu yöntemlerden yola çıkarak yaşanan sorunu kısa sürede ortadan kaldırabilir ve touch id özelliğini sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone Touch id Sorunu Ve Kesin Çözümü İçin Yapılması Gerekenler

Birçok iPhone modelinde belirli aralıklar ile meydana gelen touch id sorunları, özellikle bazı modellerde çok fazla ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden touch id ayarlaması tamamlanamıyor 5s şeklinde başlıkların internet sitelerinde yer alıyor. Ayrıca konu forum sitelerinde sık sık gün yüzüne çıkıyor. Eğer siz de böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız yazımızı okuyun. Bu konuda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizlere sunacağımız çözüm yöntemlerini sırasıyla deneyerek istenen sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun yanında touch id problemini ortadan kaldırarak telefonunuzu güvenli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdi, touch id sorunu özümü için neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

  • Öncelikle telefonunuza iOS’in en güncel sürümünü yükleyin ve bunun ardından telefonunuzu yeniden başlatarak touch id ayarlamasını bir kez daha yapın. Apple tarafından sunulan bazı güncellemeler touch id başta olmak üzere birtakım yazılım sorunlarının giderilmesinde etkili ve bu soruna çözüm olabilir.
  • Telefonda touch id kullanırken hem ana ekran düğmesi hem de parmaklar her zaman için temiz olmalıdır. Çünkü buralarda oluşan kir ve toz touch id’nin sorunsuz bir şekilde çalışmasını engeller ve özellikle ekran ana düğmesi tüy dahi bırakmayan bir bez ile silinmelidir. Bunun yanında kullanım sırasında ise parmaklar da her zaman için temiz olmalıdır.
  • Touch id kullanırken daha önceden tanımlanmış parmak ana ekran düğmesinin çevresinde bulunan metal halkalara tam olarak temas etmelidir. Çünkü özelliğin düzgün ve doğru bir şekilde kullanılabilmesi için çevrede bulunan halkalara kadar parmağın düzgünce touch id noktasına yerleştirilmesi gerekir. Aksi taktide özelliğin kullanımında çoğu zaman için sorun yaşanabilir.
  • iPhone telefonunuzun ekranında bir koruyucu kılıf bulunduruyorsanız ve bu kılıf az önce bahsetmiş olduğumuz ana ekran düğmesinin etrafında yer alan metal halkaların üzerine gelerek parmağın olması gereken şekilde düğme üzerine oturmasını engelliyorsa yapmanız gereken hemen koruyucu kılıfı çıkarmak ve touch id özelliğini bir de bu şekilde denemektir.
  • Daha önceden tanımlanmış olan bir parmağın çalışmaması halinde ise farklı bir parmak tanımlaması yapmak ve özelliği bir de bu şekilde test etmek yerinde bir uygulama olabilir.
  • Ayarlar > Touch ID ve Parola bölümünden touch id ile ekran kilidi açma seçeneği pasif ise bu seçeneğin aktif hale getirilmesi gerekir.

iPhone Touch id Sorunu ve Kesin Çözümü İçin Profesyonel Hizmetler

Siz de iPhonde model telefonlarınızda touch id gibi çeşitli problemlerle karşı karşıya kalıyorsanız, yaşadığınız bu sorunu ortadan kaldırmak için hemen firmamıza gelin ve sizlere alanında uzman teknik ekibimiz ile yarımcı olalım. Sizlere hızlı ve güvenilir bir touch id onarımı yapan firmamız, parça ve işçilik garantili hizmetleri ile öne çıkar. Bunun yanında tamamen profesyonel çapta işlemlerini yürütür ve onarım sırasında telefonlarınız hiçbir şekilde zarar görmez. Siz de touch id sorunu yaşıyorsanız ve bir türlü çözüm konusunda sonuca ulaşamıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve sizlere kısa süre içerisinde yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir