iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu

iPhone telefonumda titreme var görüntü yok sorunu özellikle bazı modellerde çok fazla görülür. Telefon ekranlarının kullanımını zorlaştıran ve bunun yanında sürekli ekranda beliren ekran titremesi, aynı zamanda görüntü kaybına da neden olur. iPhone 6 modellerinde sıkça görülen bu sorun, kullanıcıların da sıkıntılı bir süreç yaşamasına neden olur. Bu yüzden kullanıcıların çeşitli forum sitelerinde ve sosyal mecralarda iphone 6 ekran titreme sorunu için çözüm yöntemleri araştırdığını söylemek yanlış olmaz. Ancak ekran titreme problemini sadece iPhone 6 modeli ile sınırlamamak gerekir. Diğer iPhone modellerinde de zaman zaman aynı sorunlar yaşanabilmekte ve kullanıcılara zorluk çıkarabilmektedir.

iPhone telefonumda titreme var görüntü yok sorunu genel olarak bakıldığında iki farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkar. Bunlardan biri yazılım diğer ise donanım kaynaklı nedenlerdir. Eğer yazılım kaynaklı bir nedene bağlı olarak ekran titreme ve görüntü yok sorunu ortaya çıkar ise kullanıcılar kendi yöntemleri ile bu sorunun üstesinden gelebilir. Donanım kaynaklı problemlerde ise aynı şeyi söylemek pek de mümkün olmaz. Çünkü ekran titremesinin donanımsal bir sorun olduğu durumlarda profesyonel bir yardım alınması gerekir. Parça ya da ekran değişimleri genelde konusunda uzman telefon servisleri tarafından yapılır. Telefonun diğer aksamlarına zarar verilmemesi adına iphone titreme sorunu nedeniyle yapılması zorunlu olan ekran değişimlerinin teknik servisler tarafından gerçekleştirilmesinde fayda vardır.

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu İçin Neler Yapılabilir?

iPhone 6 ve 7 modellerinde sıkça ortaya çıkan ve kullanıcıların sıkıntılı bir kullanım yapmasına neden olan titreme sorunu, çeşitli yöntemler ile çözüme ulaştırılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken her adımın sırayla uygulanması ve bunun ardından gerekenlerin yapılmasıdır. iPhone modellerinin çok fazla ortaya çıkardığı bu sorun, son dönemlerde kullanıcıların telefonlarından verimli bir şekilde yararlanmasının önüne geçmekte ve istenmeyen sorunların meydana gelmesine neden olmaktadır. Peki, iPhone telefonlarda titreme ve görüntü yok sorunu için neler yapılabilir? Daha yakından bakalım.

  • Öncelikle iPhone’a birden fazla kez restore işlemi uygulayın. Bu restore işlemini 5’e kadar çıkarabilirsiniz.
  • Restore işlemlerinden sonra iPhone’u tamamen kapatın ve tekrar açmadan 12 saat ile 24 saat arasında dinlenmesini sağlayın.
  • iPhone yeteri kadar dinlendikten sonra orijinal şarj aleti kullanarak ve telefonu açmadan şarj edin. Yaklaşık olarak 5 – 6 saat kadar şarj edilmesi yeterli olacaktır.
  • Kapalı şekilde 6 saat kadar şarj edilen iPhone’u açın e ekranı kontrol edin. Muhtemelen ekranda daha önceden ortaya çıkan ekran titremesi olmayacaktır. iPhone ekran titremesi sorunu için oldukça etkili bir yöntem olan bu süreç, ekranda bulunan titremelerin giderilmesinde çoğu zaman başarılı sonuçlar ortaya koyar.

Yukarıda sırayla anlatmaya çalıştığımız yöntem ile ekranda titreme sorunu ve görüntü problemi kısa sürede ortadan kaldırılabilir. Görüldüğü gibi oldukça kolay bir çözüm uygulaması olan bu yöntem, birkaç adım ve yeterli bekleme süresi ile sonuca ulaştırılır. Eğer bu uygulamaya rağmen hala telefonunuzda aynı sorun devam ediyorsa yapmanız gereken profesyonel bir destek almak ve telefonunuzu donanım kaynaklı bir probleme karşı da kontrol ettirmek olmaktadır. Çünkü sorun yazılım kaynaklı olabileceği gibi donanım kaynaklı da olabilir. Donanım kaynaklı sorunlarda ise genelde deneyimli ve uzman kişilerden yardım almak gerekir. Aksi taktirde telefonun diğer aksamları beklenmedik bir şekilde zarar görebilir.

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu İçin Profesyonel Çözümler

iPhone telefonlarınızın ekranlarında yaşadığınız titreme problemi için hızlı ve kaliteli çözümler arıyorsanız, sizleri de alanında uzman personelleri ile hizmet veren firmamıza bekliyoruz. Pek çok kullanıcının karşı karşıya kaldığı ekran titreme sorunu yazılım ve donanım kaynaklı olmak üzere ikiye ayrılır. Firmamız siz müşterilerine her iki konuda da çözüm yolları sunar ve yaşadığınız sorunu kısa zaman içerisinde ortadan kaldırmaya çalışır. Yazılım kaynaklı sorunlar nedeniyle yapılan işlemlerin ardından eğer sorunun donanım kaynaklı olduğu anlaşılırsa yine ekran değimi hizmeti de bizzat firmamız tarafından sunulur. Siz de yaşadığınız her türlü ekran titremesi ve görüntü yok sorunu için firmamıza gelebilir ve sizlere alanında uzman personel kadromuz ile profesyonel çözümler sunmamızı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir