İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır?

İç ekran kırılması ne kadara yapılır? Siz de merak ediyorsanız, sizlere bu konuda birtakım bilgiler verecek ve iç ekran kırılması sorunu maliyeti hangi oranlarda bizimle öğreneceksiniz. Akıllı telefonlarda çok fazla görülen bu sorun, telefon ekranının kullanım dışı kalmasına neden olur. Ayrıca iç ekran kırılması nedeniyle telefon ekranlarında renklenme, yatay ve dikey konumda çizgiler oluşur. Bu nedenle telefon ekranı tamamen kullanılmaz hale gelir. Böyle bir durumda yapılması gereken ise iç ekran kırılması tamiri olarak karşımıza çıkar. Yaşanan ekran sorununu çözmek için yapılması gereken genel olarak ekran değişimidir. Çünkü iç ekran kırılmalarında ekran değişimi yapmadan telefon ekranını kullanmak, daha doğrusu telefonu normal bir şekilde kullanmak mümkün olmaz.

İç ekran kırılması ne kadara yapılır? Sorusuna daha net bir cevap vermek için öncelikle bazı hususların belirlenmesi gerekir. Bunlardan bazıları telefonun markası ve modeli olmaktadır. Çünkü her marka ve model telefonda iç ekran tamiri, farklı fiyatlarda yapılır ve bu nedenle kullanıcıların karşısına farklı fiyat tarifleri çıkar. Bunların yanı sıra bazen telefonlarda iç ekran kırılsa bile dokunmatik ekran çalışmaya devam edebilir. Hatta pek çok kullanıcının ekran kırıldı dokunmatik çalışıyor şeklinde yaşadıkları sorunu çeşitli platformlarda dile getirdiklerini söylemek mümkündür. Böyle bir durumda dokunmatik ekran çalışsa bile ekranın büyük bir kısmı tamamen kullanılamadığı için aslında sorun devam ediyor demektir. Sorunu çözmek için yine de ekran değişimi şarttır.

İç Ekran Kırılması Nasıl Düzeltilir?

Akıllı telefonlarda iç ekran kırılmasını düzeltmenin en etkili yollarından biri ekran değişimi olmaktadır. Ayrıca ekran değişimi kalıcı bir çözüm yöntemi olmasının yanında tekrar sağlıklı bir ekran kullanımı sunar. Eğer siz de akıllı telefonlarınızın ekranlarında istenmedik sorunlarla karşı karşıya kaldığınız durumlarda ekran değişimi ile çözüme ulaşabilirsiniz. Bunun yanında iç ekran sorunları için çözüm elde etmek isteyenlerin komple ekran değişimleri yapılması tavsiye edilir. Komple ekran değişimleri ile ilerleyen zamanlarda yaşanacak sorunlar ortadan kalkar ve bu şekilde daha etkili bir çözüm yöntemi geliştirilmiş olur. Şimdi ise iç ekran kırılması nasıl düzeltilir? Buna bakalım ve sizlere bu konuda detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

  • Genel olarak ekran değişimler OCA tekniği ile gerçekleştirilir.
  • Ekran değişiminde ilk olarak eski ekran kontrollü olarak özel ekipmanlar ile telefondan çıkarılır.
  • Bunun sonrasında ise yeni ekran özel solüsyonlar ile temizlenir.
  • Yeni ekranın temizlenmesinin ardından monte işlemi için hazırlık yapılır ve yine özel ekipmanlar ile yeni ekran telefona takılır.
  • Yeni ekran monte edilmesinden sonra sırada test ve kontroller vardır. Bu testler takılan yeni ekranın çalışmasında herhangi bir sorun olup olmadığını anlamak içindir.
  • Yukarıda yer alan süreçler ortalama 20 dakika içerisinde gerçekleştirilir. Eğer siz de ekran değişimi yaptırmak istiyorsanız, değişim için gerekli olan zamanın en az 20 dakika olduğunu bilmenizde fayda vardır.

İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer Mi?

İç ekran kırılması sonucunda kullanıcıların merak ettiği durumlar arasında garanti süreci vardır. Telefon ekranlarında yaşanan problemler genelde kullanıcı kaynaklı bir hata olmadığı sürece garanti kapsamında değerlendirilir ve ücretsiz olarak ekran değişimi yapılır. Ancak kullanıcıdan kaynaklı bir durum olursa ekran değişimi garanti kapsamında gerçekleştirilmez ve ücrete tabi olur. Böyle bir durumda ise model ve markasına göre ekran değişimi fiyatı ile karşı karşıya kalmak her zaman için mümkün olur.

İç Ekran Değişimi İçin Profesyonel Çözümler

Alanında uzman ekibi ile sektörde hızlı ve güvenilir çalışmalar ortaya çıkaran firmamız, ekran değişimi konusunda da sizlere yardımcı olur. Eğer siz de telefon ekranlarında yaşadığınız iç ekran kırılması problemlerini uygun fiyatlarda çözüme ulaştırmak istiyorsanız, hemen firmamıza gelebilir ve profesyonel hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Hızlı ve kaliteli ekran değişimleri ile sizlere geniş kapsamlı hizmetler sunduğumuzu ve bunun yanında değişimleri en son teknoloji ekipmanlar ile yaptığımızı belirtmek isteriz. Ayrıca firmamız, parça ve işçilik garantili hizmetler ile sizlere yardımcı olur ve benzer sorunlarda ücretsiz destek hizmeti almanızı sağlar. Avantajlı ekran değişimi hizmetleri için bizi tercih edin ve sonrasında istenmedik sorunlar ile karşı karşıya kalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir