iPhone Ekran Değişimi Kaç Gün Sürer?

iPhone ekran değişimi kaç gün sürer? Merak edenler için bu yazımızda çeşitli bilgiler vereye çalışacak ve sizlere ekran problemleriniz nasıl çözeceğiniz konusunda yardımcı olacağız. iPhone telefonların neredeyse tamamında görülen bu sorun, genel olarak telefonların kullanım dışı kalmasına neden olur. Ekranda yaşana arıza nedeniyle yapılması gereken değişim ise aynı zamanda ekran değişimi kaç saat sürer? sorusunu akıllara getirmektedir. Çünkü iPhone modellerinde ekran değişimi eğer tedarik ile ilgili herhangi bir sorun olmadığı sürece saatler içerisinde halledilebilir. Ancak değişimi yapacak firmanın elinde takılacak yeni iPhone ekranı yoksa tedarik için gereken süre ile değişim zamanı günlere yayılabilir.

iPhone ekran değişimi kaç gün sürer? merak ediyorsanız, öncelikle yapmanız gereken hangi model telefonunuz olduğunu değişim yapacak firmaya bildirmek ve süreç konusunda bilgi almaktır. Çünkü bazen modele göre değişim süresi uzayabilmektedir. Ekran değişimlerinin süresinde önemli olan yeni ekranın değişimi yapacak firmanın elinde olmasıdır. Eğer ekran değişiminde tedarik süresi yoksa ekranı kırılan telefon kaç günde yapılır? gibi bir soru da gündeme gelmez ve bu şekilde değişim yapacak firmaya gittiğiniz an telefon ekranınız kısa bir süre içerisinde değiştirilir. Gerekli test ve kontrollerin yapılmasının ardından ise sizlere teslim edilir.

iPhone Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone ekran değişimi süresi kadar bu değişimin nasıl yapıldığı da oldukça önemli bir konudur. Eğer ekran başarılı bir şekilde takılmaz ise daha sonradan istenmeyen problemler meydana gelebilir ve bu nedenle ekran değişiminde kaliteli bir hizmet almak öncelikli hususlar arasında yer alır. iPhone modellerinde yapılan ekran değişimi genel olarak titiz ve hassas bir işçilik gerektirir. Böyle bir durumda ise istenen sonuçlar elde etmek ve yeni ekranda sorun yaşamamak için deneyimli ve uzman kişiler tarafından değişim yapılması gerekir. Şimdi, sizlere bir ekran değişimi nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalışacağımız ve anlattığımız yöntemin iç ekran tamiri değil, komple ekran değişimi olduğunu da özellikle belirtmek isteriz.

  • Akıllı bir telefonda ekran değişimi için en etkili yöntem OCA tekniği olarak karşımıza çıkar ve bu yöntem ile sadece 20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde değişim yapılması mümkün olur.
  • Değişim işleminin ilk aşamalarından biri eski ekranın çıkarılması olmaktadır. Arızalı ekranın telefondan çıkarılması için özel ekipmanlar kullanılır.
  • Yeni ekran ise telefona takılmadan önce ekran değişimi için özel olan bir solüsyon yardımı ile detaylı bir şekilde temizlenir.
  • Ekranın temizlenmesinin ardından ise sırada monte işlemi vardır ve monte işlemi için de aynı şekilde son teknoloji ekipman ve donanımlar kullanılır.
  • Ekranın iPhone telefona takılmasının ardından sırada test ve kontrol işlemleri yer alır. Test ve kontroller ekranın sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığını anlamak adına kesinlikle yapılması gereken uygulamalardır.
  • Ekran değişimi yukarıda bulunan adımlara göre sırayla gerçekleştirildikten sonra telefon sahibine teslim edilir. Ayrıca değişim sırasında telefon içerisindeki bilgiler silinmez ve diğer donanımlara da asla zarar verilmez.

iPhone Ekran Değişimi Ne Kadar?

Ekran değişimlerinde merak edilen bir başka konuda fiyat aşamasıdır. Ancak fiyat konusunda net bilgiler elde etmek için öncelikle hangi model bir iPhone’un ekran değişimine gireceği bilinmelidir. Çünkü iPhone telefonlarda her model, farklı fiyat aralıkları ile ekran değişimine girer. Bu yüzden modele göre bir değerlendirme yaparak fiyat konusunda daha net bilgiler edinmek her zaman için mümkündür.

iPhone Ekran Değişimi İçin Profesyonel Çözümler

Ekran değişiminde siz de profesyonel çözümler arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin ve sizlere alanında uzman personellerimiz ile yardımcı olalım. Sektörün önde gelen firmalarında biri olarak uygun fiyat aralıkları ile kaliteyi bir arada sunduğumuzu ve siz müşterilerimiz için her zaman profesyonel çalışmalar yaptığımızı belirtmek isteriz. Bunun yanında firmamız, ekran değişimlerinde işçilik ve parça garantili hizmetler verir. Bu sayede aldığınız hizmet karşılığında güvence altında olursunuz ve tekrar aynı sorunları yaşamanız halinde firmamıza gelebilirsiniz. Bunun yanında ekran değişimi sırasında titiz ve hassas bir çalışma yapılır ve telefonunuzun diğer aksamlarına hiçbir şekilde zarar verilmez. Siz de hızlı ve güvenilir hizmetlerin yanı sıra profesyonel hizmetler için firmamızı tercih edin ve ardından telefon ekranlarınızda sorunları ortadan kaldırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.