Akıllı Telefon Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır? merak ediyorsanız, sizlere bu konuda birtakım bilgiler vermek ve ekran değişiminin nasıl yapıldığının detaylarına inmek istiyoruz. Son zamanlarda pek çok akıllı telefon ekranlarında dokunmatik sorunları yaşatmakta ve bunun akabinde telefonlar neredeyse kullanılmaz bir hale gelmektedir. Dokunmatik panel arızası yaşanan telefonlarda çözüm için iğneyle dokunmatik ekran tamiri gibi uygulamalar yer alsa da genelde bu çözümlerin geçici olduğunu söylemek yanlış olmaz.  Çünkü iğne ile gerçekleştirilen dokunmatik ekran tamirleri kısa bir zaman sonra aynı sorunların ortaya çıkmasına neden olmakta ve bu da kalıcı bir çözüm olarak görülmemektedir. Bu nedenlerde telefonlarda ortaya çıkan dokunmatik arızalarını gidermek için kalıcı bir çözüm yöntemi olan ekran değişimi tercih edilmelidir.

Akıllı telefon dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır? sorusunun cevabı için öncelikle kalıcı bir yöntem arıyorsanız, ekran değişimi yaptırmanız gerektiğini söylemek isteriz. Çünkü istenen sonuçlara ulaşmak ve sonrasında problem yaşamamak için en etkili çözüm yolu dokunmatik ekran değişimidir. Tabi böyle bir durumda ilk olarak karşımıza çıkan ise dokunmatiği bozuk telefon nasıl düzeltilir? Sorusu olmaktadır. Genel olarak bakıldığında dokunmatik ekran değişimleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Ancak donanım kaynaklı bir sorun olması nedeniyle her zaman profesyonel bir destek alınmasında fayda vardır. Çünkü donanım problemleri kullanıcıların kendi imkanları ile çözebilecek oldukları bir problem olarak karşımıza çıkmaz.

Telefon Dokunmatik Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Telefonların dokunmatik panellerinde yaşanan arızalar, zamanla telefonların kullanım dışı kalmasına neden olur. Bunun yanında ekranlarda istemsiz hareketler meydana gelir ve bazı uygulamalar kendiliğinden açılmaya başlar. Böyle bir durum karşısında yapılması gereken ise ekran değişimi olmaktadır. Çünkü dokunmatik problemlerini gidermenin en etkili yollarından biri ekran değişimi olarak karşımıza çıkar. Şimdi, dokunmatiği bozuk telefon nasıl düzeltilir? daha yakından bakalım ve sizlere ekran değişiminin süreçleri konusunda yardımcı olmaya çalışalım.

  • Dokunmatik ekran değişiminin yapılması için gerekli olan süre ortalama 15 – 20 dakika arasında değişir. Ancak eğer yoğunluk varsa bu süre 2 saate kadar da çıkabilir.
  • Genel olarak firmalar, ekran değişimleri için hem orijinal hem de orijinale yakın ekranlar ile çözüm sunar. Bu şekilde kullanıcılar istedikleri ekranlardan birini seçerek değişim yaptırabilir.
  • Ekran değişimi öncesinde ve sonrasında telefonlar sıfırlanmaz ve bunun dışında format atılmaz. Dokunmatik ekran değişimlerinde telefon içerisinde yer alan rehber, video, fotoğraf ve oyun gibi bilgiler silinmez.
  • Dokunmatik ekran değişimleri her zaman uzman teknisyenler tarafında gerçekleştirilir. Böylece değişim yapılırken telefonun diğer parçalarına da herhangi bir şekilde zarar verilmez.
  • Değişim yapılmasının ardından ekranda bazı testler uygulanır ve bu testler ile ekranın sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olunur.
  • Pek çok firma kargo gönderimi ve müşteri adresinde de dokunmatik ekran değişimi yapar. Kendi gelme imkanları bulunmayan kullanıcılar, değişim yaptırmak istedikleri firma ile iletişime geçerek bu hizmetlerden faydalanabilir.

Akıllı Telefon Dokunmatik Ekran Tamiri Garantiye Girer Mi?

Akıllı telefonlarda sıkça görülen dokunmatik ekran problemleri, kullanıcıdan kaynaklı bir sorun olmadığı taktirde garanti kapsamında değerlendirilir ve ekran değişimi bu şekilde yapılır. Yani ekran değişimi ücretsiz bir şekilde garanti kapsamında gerçekleştirilir. Ancak kullanıcıya bağlı bir neden dolayısı ile dokunmatik ekranda sorun meydana gelmiş ise garantiden çıkar ve değişim ücretli olarak yapılır. Dokunmatik ekran değişimlerinde kullanıcı kaynaklı hata olup olmaması her zaman büyük bir önem taşır.

Akıllı Telefon Dokunmatik Ekran Tamiri İçin Profesyonel Çözümler

Siz de ekran değişimi konusunda hemen firmamız ile iletişime geçin ve sektörde adından sıkça söz ettiren firmamız ile dokunmatik ekran problemlerinizi kısa sürede ortadan kaldırın. Alanında uzman ve deneyimli bir ekip ile sizlere hizmet verdiğimizi ve bunun yanında ekran değişimlerinde telefonların farklı donanmalarının hiçbir zaman hasar görmediğini belirtmek isteriz. Ayrıca değişimlerde telefonlarınızın içerisinde yer alan bilgiler asla silinmez ve telefonunuz sıfırlanmaz. Parça ve işçilik garantisi ile hizmet sunan firmamıza gelin ve siz de bizimle profesyonel bir hizmet alma şansını elde edin. Uygun fiyatlı ekran değişimleri için uzman teknisyenlerimiz ile sizleri bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir