Telefonda Siyah Ekran Sorunu

Telefonda siyah ekran sorunu konusunda sizlere birtakım bilgiler vereceğimiz bu yazımız ile siz de yaşadığınız siyah ekran sorununun kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Akıllı telefonlarda çok sık görülen ve özellikle Samsung modellerinde daha fazla ön plana çıkan siyah ekran problemi, yazılım kaynaklı bir sorun olduğunda kullanıcıların kendi imkanları ile çözebilecekleri sorunlar arasında yer alır. Ancak donanım kaynaklı bire sorun olması halinde yapılması gereken bir an önce profesyonel destek almak ve bunun ardından yoluna ulaşmaya çalışmaktır. Ayrıca samsung j7 prime siyah ekran sorunu Samsung modelleri arasında ön çok görülen modellerden biri olarak kendisini göstermektedir. Bu nedenle siyah ekran sorunun çoğu zaman Android telefonlarda sık sık görüldüğünü söylemek yanlış olmaz.

Telefonda siyah ekran sorunu için öncelikle yapılması gereken bazı uygulamalar vardır. Çünkü kullanıcıların kendi imkanları doğrultusunda yazılım kaynaklı sorunları çözmeleri mümkündür. Ancak donanım kaynaklı problemlerde ekran değişimi ya da farklı bir parça değişimi gerekebilir. Bu yüzden böyle bir durumda yapılması gereken uzman teknisyenler ile soruna çözüm aramak olmalıdır. Donanım kaynaklı problemlerin profesyonel bir yardım alınmadan çözülmesi pek de mümkün olmaz. Eğer siz de akıllı telefonlarınızda telefon çalışıyor ama ekran gelmiyor diyorsanız, öncelikle sorunun neden kaynaklandığını öğrenmeli ve bunun ardından çözüm yoluna gitmeye çalışmalısınız. Bu şekilde daha etkili sonuçlar elde etmeniz her zaman için mümkündür.

Telefonda Siyah Ekran Sorunu Çözüm Yolları

Son zamanlarda akıllı telefonların ekranlarında sıkça görülen siyah ekran problemi, aynı zamanda telefonun tamamen kullanılamaz bir hale gelmesine neden olur. Bazı durumlarda telefon açık ama ekran yok gibi şikayetlerin de ön plana çıktığı görülür. Yani telefon çalışsa bile ekranın siyah olması nedeniyle hiçbir şey yapmak mümkün olmaz. Böyle durumlar hem yazılım kaynaklı hem de donanım kaynaklı ortaya çıkabilir. Bu yüzden çözüme ulaşmak için her iki nedenin de değerlendirilmesi gerekir. Peki, telefonlarda yaşanan siyah ekran problemlerinde yapılması gerekenler nelerdir? Daha yakından inceleyelim.

  • Akıllı telefonlarda ortaya çıkan siyah ekran sorunları çoğu zaman için batarya kaynaklı ortaya çıkar ve bu durumda ilk olarak yapılması gereken bataryanın kontrol edilmesi olmaktadır. Kontrol edilecek kısım ise bataryanın iletken kısımları ile telefonun batarya iletişiminin sağlandığı iletken kısımların birbirine temas edip etmediğidir. Eğer bu kısımlar temas etmiyorsa siyah ekran problemi ortaya çıkabilir.
  • Diğer yandan bataryanın ömrünün bitmesi de aynı şekilde siyah ekrana yol açan nedenler arasında yer alır. Böyle bir durumda karşısında ise bataryanın değiştirilmesi sorunu çözebilir.
  • Siyah ekran sorunu bataryadan kaynaklanmıyorsa sırada SIMmkartın, hafıza kartının ve bataryanın çıkarılması vardır. Bunların çıkarılmasının ardından 15 – 20 dakika kadar beklenir ve yeteri kadar beklendikten sonra batarya takılarak telefon şarj edilmeye başlanır. Burada dikkat edilmesi gereken ise şarj sırasında telefonun hiçbir şekilde açılmamasıdır.
  • Eğer yukarıda yer alan yöntemler işe yaramazsa son çare olarak yapılması gereken format atmaktır. Telefona format atmak genelde siyah ekran için çözüm yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkar ve çoğu zaman için işe yarar.
  • Bu yöntemlerin denemesi ve sonuç elde edilememesi donanım kaynaklı bir sorun olduğunu gösterir. Böyle bir durum karşısında yapılması gereken hemen profesyonel bir destek almak ve uzman kişiler ile çözüm aramaktır.

Telefonda Siyah Ekran Sorunu İçin En Doğru Adres

Siz de telefonunuzda siyah ekran sorunları yaşıyorsanız ve bu konuda çözüm yolları arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere en kısa sürede yardımcı olalım. Firmamız, siz müşterilerine konusunda uzman ve tecrübeli teknisyenleri ile hizmet verir. Bunun yanında son sistem ekipmanları ile hizmet verdiği için tamirat sırasında telefonlarınızın farklı aksamlarına zarar verilmez. Ayrıca parça ve işçilik garantili hizmetleri ile ön plana çıkan firmamızda siz de her an kendinizi güvence altında hissedebilir ve hizmet aldığınız sürece hiçbir şekilde sorun yaşamazsınız. Eğer siz de kaliteli ve hızı bir hizmet almak ve siyah ekran sorunlarından en kısa sürede kurtulmak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere uzman teknisyenlerimiz ile yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.