Sıvı Almış Sıvı Temaslı Telefon Tamiri

Sıvı almış sıvı temaslı telefon tamiri konusunda detaylı bilgiler vereceğimiz bu yazımızda sizler de bu sorun karşısında ne yapmanız gerektiğini öğrenebilir ve bu sayede telefonlarınızı kurtarabilirsiniz. Her şeyden önce belirtmek gerekir ki telefonlarda sıvı teması oldukça önemli bir konudur ve yanlış bir uygulama yapılması halinde telefonun kalıcı bir şekilde kullanım dışı kalmasına neden olabilir. Özellikle sıvının telefon anakartına kadar ulaşması daha ciddi sorunların habercisidir. Çünkü anakarta sıvı teması telefon üzerindeki en önemli parçalardan birinin hasar görmesi anlamına gelir. Bu nedenle ilk olarak yapılması gereken amatör uygulamalardan uzak bir yaklaşım sergilemek ve daha sonrasında ise zaman kaybetmeden profesyonel bir yardım almaktır.

Sıvı almış sıvı temaslı telefon tamiri için öncelikle kullanıcıların yapması gereken birtakım uygulamalar söz konusudur. Bunların başında telefon tekrar açmamak gelirken bir diğeri ise fön makinesi ya da benzeri cihazlar ile telefonu kurutmaya çalışmamaktır. Fön makinesi ile yapılan uygulama sıvının daha fazla telefon içerisinde ilerlemesine neden olur ve böylece telefonun pek çok aksamında çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Ayrıca halk arasında sıkça yapılan pirinçte kurutma işlemi de yine tavsiye edilen bir uygulama değildir. Diğer yandan bataryası çıkan telefonlarda bir an önce batarya çıkarılmalıdır. Sıvı temasında bulunan ya da suya düşen telefonlar için kullanıcıların yapmaları gereken genel olarak bu şekilde karşımıza çıkar. Bunun dışında telefonda sıvı teması nasıl anlaşılır? Gibi soruların cevabı ise tamamen konusunda uzman kişilerdedir. Bu nedenle sıvı teması gibi durumlarda profesyonel bir yardım almakta her zaman için fayda vardır.

Sıvı Almış Sıvı Temaslı Telefon Tamiri Nasıl Yapılır?

Sıvı temas eden ya da suya düşen telefonların tamir aşamalarında birtakım çözüm yolları geliştirilmiştir. Bunların başında telefonu uygun bir şekilde parçalarına ayırmak ve dikkatli bir şekilde temizlemek gelir. Sıvı temaslarında düzenli temizlik ve kurutmak oldukça önemli bir konumda yer alır. Ayrıca tamir aşamasının profesyonel uzmanlar tarafından yapılması da özellikle dikkat edilmesi gerekenler arasında karşımıza çıkar. Şimdi, sıvı almış ya da sıvı temas etmiş bir telefon için tamir nasıl yapılır? daha yakından bakalım.

  • Öncelikle telefonun bataryası çıkarılır.
  • Daha sonra telefon dikkatli bir şekilde parçalarına ayrılır.
  • Telefon içerisindeki tüm bileşenler özenle temizlenir ya da diğer adıyla kurutulur.
  • Parçalarına ayrılan telefonun tüm bileşenlerinde voltaj testleri yapılır.
  • Ayrıca bu işlemlerden önce telefon asla açılmaya çalışılmaz.
  • Gerekli testlerin yapılmasının ardından arızalanan parçalar değiştirilir.
  • Parça değişimlerinden sonra ise telefon açılır ve düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Telefonun sorunsuz bir şekilde çalıştığı görüldüğünde kullanıcıya teslimat gerçekleştirilir.

Suya Düşen Telefon Kaça Yapılır?

Akıllı telefon kullanıcılarının merak ettiği ve öğrenmeye çalıştığı konuların başında suya düşen telefon kaça yapılır? sorusu gelmektedir. Ancak çoğu zaman fiyat konusunda ne bilgiler vermek mümkün olmaz. Çünkü tamir fiyatının belirlenmesi için öncelikle telefon içerisinde bulunan bileşenlerden hangilerinin zarar gördüğünün saptanması gerekir. Tamir fiyatı tam olarak bu parçaların zarar görmesi durumuna göre belirlenir. Telefon suya düşmesi ile bazen tek bir parça zarar görürken bazen de birçok parça sudan etkilenebilmektedir. Bu nedenle genelde net bir fiyat bilgisi edinmek mümkün olmaz.

Sıvı Almış Sıvı Temaslı Telefon Tamiri İçin Profesyonel Çözümler

Sıvı almış ya da sıvı temaslı telefonlarınızı hemen bize getirin ve siz de bizimle kaliteli ve hızlı çözümlere ortak olun. Yapmanız gereken sadece firmamız ile iletişime geçmek ve bunun ardından sizlere tüm telefon arızalarında yardımcı olmamızı sağlamaktır. Firmamız, konusunda uzman ve tecrübeli personelleri ile hizmet verir. Ayrıca son teknoloji ekipmanlar ile tamir ve onarım yapılır ve bu sayede onarım sırasında telefonlarınızın diğer aksamlarının zarar görmesi engellenir. Diğer yandan garantili hizmetleri ile öne çıkan firmamızda, parça ve işçilik garantili hizmetler verilir. Tabi bunların yanında uygun fiyat aralıkları da yine firmamız ile siz müşterilerimiz için ayrıcalıklı hizmetlerimiz arasında yer alır. Kaliteden ödün vermeden gerçekleştirdiği çalışmaları ile sizlerin yanında olan firmamız sayesinde siz de sıvı alan telefonlarınızdaki tüm sorunları kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir