Telefon Suya Düştü Titriyor

Telefon suya düştü titriyor sorunu konusunda detaylı bilgiler vereceğimiz yazımız ile sizler de yaşadığınız bu tür sorunlar karşısında neler yapmanız gerektiğini tam olarak öğrenebilirsiniz. Suya düşen ya da sıvı teması ile karşı karşıya kalan telefonlarda genelde istenmedik durumlar ve farklı davranışlar ön plana çıkar. Örneğin suda telefon titremeye başlar ya da sudan alınsa bile bu titreme devam eder. Bunun dışında telefon suya düştü açılmıyor gibi çok sık ortaya çıkan sorunların da görüldüğünü söylemek mümkündür. Bu nedenle suya düşen telefonlar için öncelikle kullanıcıların yapması gereken ve hızlı davranmasını gerektiren bazı uygulamalar vardır. Bunların başında ise telefonu hemen sudan çıkarmak gelir. Bu hamle oldukça hızlı bir şekilde yapılmalı ve asla beklenmemelidir.

Telefon suya düştü titriyor şeklinde bir problem ile karşılaştığınızda telefonu sudan çıkarır çıkarmaz, yapılması gereken diğer bir uygulama ise bataryayı sökmektir. Çünkü batarya telefona takılı olarak kaldığında oksitlenme gibi olumsuz süreçlerin başlamasına neden olabilir. Hatta titreme sorunu batarya takıldığı kaldığı için devam ediyor olabilir. Eğer bataryayı takınca telefon titriyor gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız, telefonu sudan çıkardıktan sonra bataryanın da bir an önce çıkarılması oldukça önemli bir husustur. Çünkü bataryanın çıkarılmaması farklı sorunlara neden olabileceği gibi telefondaki sorunun büyümesine de neden olabilir. Bu yüzden ikinci işlem telefondaki bataryayı bir an önce sökmektir.

Telefon Suya Düştü Titriyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Telefonunuz suya düştü ya da üzerine su döküldü ve böyle bir durumda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, işte sizler için suya düşen telefon tamiri hakkında detaylı çözüm öneriler. Siz de bu öneriler sayesinde telefonlarınızda yaşadığınız bu sorunları kısa sürede çözüme ulaştırabilir ve aynı zamanda hızlı müdahaleler ile telefonunu hayata geri döndürebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece sizlere sunduğumuz çözüm yöntemlerini düzenli ve dikkatli bir şekilde uygulamak ve bunun ardından sonuçları daha yakından görmektir. Peki, suya düşen telefon için neler yapılabilir? Daha yakından inceleyelim.

  • Suya düşen telefonunuz için ilk olarak yapmanız gereken telefonu hemen sudan almak ve bir an önce emici bir mendil ya da kuru bir bez ile kurulamaktır.
  • Ardından ise yapmanız gereken telefonun bataryasını çıkarmak olmalıdır. Çünkü suya düşen ya da sıvı ile temas eden telefonların bataryalarının hemen çıkarılması tavsiye edilir.
  • Bataryayı çıkardıktan sonra telefona takılı kulaklık ya da buna benzer bileşenler varsa çıkarılmalı ve bunun yanında SIM kart da telefondan aynı şekilde çıkarılmalıdır.
  • Bunun ardından yapılması gereken elektrik süpürgesi ya da vakumlu bir makine yardımı ile telefonun suyunu çekmektir. Bu işlem ile telefon içindeki suyun ilerlemesi durdurulabilir ya da diğer donanımlara zarar vermesi engellenebilir.
  • Yapılan işlemler sonrasında telefon en az 24 saat rutubetsiz ve kuru bir ortamda dinlenmeye bırakılmalıdır.
  • 24 saatin ardından da batarya telefona takılmadan şarj edilir ve bu sırada telefon açılması için test edilir. Eğer telefon açılıyorsa ve çalışmasında bir sorun yoksa sorun çözüme ulaşmış olur.

Telefon Suya Düştü Titriyor Sorunu Garanti Kapsamında Mıdır?

Telefonların sıvı ile teması ya da suya düşmesi genel olarak garanti kapsamı dışında kalması anlamına gelir. Bunun nedeni yaşanan sorunun kullanıcı kaynaklı bir hata olarak değerlendirilmesi olmaktadır. Genelde akıllı telefonlar en az 2 yıl garantili şekilde satılır ve bu süre içerisinde kullanıcı hataları ile telefonun başına bir şey gelmesi halinde garanti kapsamında hizmet alınması mümkün olmaz. Ücretsiz destek ve hizmet alabilmek için kullanıcıya bağlı bir hatadan dolayı telefonun arızalanmamış olması gerekir.

Telefon Suya Düştü Arızası İçin Bizi Tercih Edin

Akıllı cep telefonu arızalarında sektörün önde gelen isimlerinden biri olarak siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmetler sunduğumuzu belirtmek isteriz. Siz de bizimle suya düşen telefonlarınızda oluşan arızaları en kısa süre içerisinde giderebilir ve bunun yanında uzman teknisyenlerimizden hizmet alabilirsiniz. Alanında uzman personel kadrosu ve parça ve işçilik garantili hizmetleri ile ayrıcalıklı bir telefon tamir ve onarımı için siz de bizi tercih edebilirsiniz. Telefon arızalarında profesyonel hizmetler arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere uygun fiyatlarda tamir ve onarım hizmetleri sunalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir