iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor

iPhone ahizeden ses gelmiyor gibi şikayetlerin son zamanlarda oldukça fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz. Neredeyse iPhone telefonlar için kronik bir sorun haline gelen bu durum, özellikle telefonlardaki sesli iletişimi engellemekte ve sıkıntılı bir süreç ortaya çıkarmaktadır. Hatta yaşanan bu sorunla ilgili pek çok iPhone kullanıcısının açtığı başlıkları forum sitelerinde ya da sosyal platformlarda görmek mümkündür. iPhone 7 ahize sesi az ve iphone 5s ahizeden ses gelmiyor bu başlıklardan sadece bazıları olarak karşımıza çıkar. Tabi yaşanan bu sorunu kullanıcılar kendi imkânları ile çözebilir ya da en azından çözmeyi deneyebilir. Ancak ahizede donanım kaynaklı bir sorun olması halinde profesyonel bir destek alınması zorunlu hale gelir.

iPhone ahizeden ses gelmiyor sorunu için öncelikle yapılması gereken uygulama ahizenin temizlenmesi olmaktadır. Ahizede biriken toz ya da tüy parçaları sesin az gelmesinde etkili olur. Bu yüzden ahizede detaylı bir temizlik yapmak sorunu çözebilir. Hatta iphone 7 ahize temizleme gibi pek çok farklı mecrada çeşitli girişimler olduğunu duymuşsunuzdur. Yani sizler de ahizede temizlik yaparak yaşanan bu sorundan kısa zaman içerisinde kurtulabilir ve iPhone telefonunuzu kolayca eski haline getirebilirsiniz. Tabi eğer sorun kirden ya da tozdan kaynaklanmıyorsa da bunun için farklı çözüm yollarının olduğunu söylemek isteriz. Çünkü sorun yazılımdan ya da donanımla ilgili herhangi bir parçadan da kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durumun meydana gelmesinde ise yapılması gerekenler değişiklik gösterir.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Sorununa Çözüm

iPhone telefonlarda ahizeden ses gelmediği zamanlar kullanıcılar için zorlu bir sürecin ortaya çıkmasına neden olur. Çünkü sesli iletişim başta olmak üzere telefonu sağlıklı bir şekilde kullanmak mümkün olmaz. Böyle bir durumda yapılması gereken ise öncelikle sorunun kaynağına inmek ve daha sonra ise bilinçli bir şekilde etkili yöntemler kullanarak çözüme ulaşmaktır. Bu şekilde bir yol izlenmesi çözüme ulaşma konusunda hızlı ve pratik bir sürecin ortaya çıkmasını sağlar. Şimdi, iphone ses az çıkıyor gibi sorunlar karşısında neler yapılabilir? daha yakından inceleyelim.

  • Çözüm yöntemleri arasında ilk olarak telefonu yeniden başlatmak yer alır.
  • Bunun yanında iOS işletim sistemi güncel olmadığı durumlarda ses sorunu yaşanabilir. Bu nedenle yazılım güncellemesi yapılmasında fayda vardır.
  • Telefon üzerinde bulunan ses düğmeleri yardımı ile ses seviyesi kontrol edilmelidir.
  • iPhone telefonlarda kulaklık jakı içerisine kaçan kıl, tüy ya da ufak tozlar ahizeden ses gelmesinin önüne geçer. Bu nedenle kulaklık girişini yumuşak bir fırça yardımı ile temizlemek sorunu çözebilir.
  • iPhone modellerinde kılıf ve ekran koruyucu gibi nesneler seste sorun yaşanmasına neden olur. Bu nesnelerin ses çıkışını engellemediğinden emin olunması gerekir.
  • Ahize girişinin tozlanması da yine sesin az ya da hiç gelmemesine neden olur. Ahizenin temizlenmesi de çözüm yöntemlerinden biridir.
  • Yeni satın alınan iPhone’ların ön ve arkalarında plastik filmler yer alır. bu filmlerin çıkarılmaması seste problem oluşturabilir ve bu nedenle çıkarılması gerekir.
  • Bluetooth özelliğinin açık olması da ahizeden ses gelmesine engel olabilir. Bu yüzden iPhone telefonlarda Ayarlar > Bluetooth yolunu izleyerek Bluetooth özelliği kapatılmalıdır.
  • Tüm bunlara rağmen sorunun devam etmesi donanım kaynaklı bir problemin olduğunu işaret edebilir. Böyle bir durumda en yakın teknik servise gitmek ve profesyonel bir destek alınması gerekir.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu İçin Kesin Çözümler

Telefon arızalarında hızlı ve kaliteli çözümleri ile sizlere yardımcı olan firmamız, aynı zamanda iPhone ahize sorunlarının giderilmesinde de önemli bir konumda yer alır. Uzman teknisyenlerin görev aldığı firmamızda yaşadığınız tüm telefon arızalarına çözüm bulabilir ve bizimle profesyonel bir tamir ve onarım hizmetine dahil olabilirsiniz.

Siz müşterilerine her zaman daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan servisimiz, uygun fiyatlı hizmetleriyle de sizlere yardımcı olur. Kaliteli bir hizmeti uygun fiyatlarda satın almak istiyorsanız, yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek kadar kolaydır. Parça ve işçilik garantisi sunulan firmamızda her zaman için kendinizi güvende hissedebilir ve aldığınız hizmet sonrasında yaşadığınız benzer sorunlar için tekrar bize gelebilirsiniz. Telefon arızaları için profesyonel hizmetlerin en doğru adresi olan firmamıza sizleri de bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.