Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

Telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek için ilk olarak yapılması gereken çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi olmaktadır. Çünkü telefon meşgulken arayanı görme konusunda öncelikle dikkat edilmesi gereken bu özelliğin aktif ya da pasif olduğunun tam olarak bilinmesidir. Telefon kullanıcıları için önemli bir özellik olan arayanı görme, çoğu zaman önemli aramaların kurtarıcı olarak karşımıza çıkar. Önemli bir telefon bekleyen kullanıcılar, genelde bekleme anında farklı bir çağrı ile karşı karşıya kalır ve telefonu açtıktan sonra asıl önemli çağrının gelip gelmediğini göremez. İşte bu önemli çağrıların görülmesi için çağrı bekletme özelliği kesinlikle aktif edilmesi gereken bir ayarlama olarak ön plana çıkar.

Telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek çağrı bekletme özelliği sayesinde mümkün olur. Bunun için her telefonda farklı ayarlamalar yapılır ya da kısa yollar ile özelliğin aktif edilmesi mümkündür. Ayrıca telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell gibi operatörlerin tamamında ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir. Bu hizmetten faydalanmak için sadece aktif hale getirmek ve direkt olarak kullanmaya başlamak mümkün olmaktadır. Çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi ile telefonda konuşulduğu sırada gelen başka bir çağrı görülmekte ve arayan kişinin kim olduğu öğrenilebilmektedir. Telefon kullanıcılarının bu özellikten faydalanmaları içi yapması gereken sadece çağrı bekletme özelliğini aktif etmeleri olmaktadır.

Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek Mümkün Mü?

Telefonda konuşma esnasında başka bir çağrı gelmesi halinde kullanıcılar bu aramanın kimden geldiğini öğrenmek ister. Bunun için yapılması gereken ise genel olarak basit bir ayardan geçer. Çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi sayesinde telefonla konuşurken arkadan arayanı görmek iphone ve Android cihazlarda mümkündür. Bu nedenle sizlere öncelikle iPhone cihazlarda daha sonra ise Android cihazlarda çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi konusunda birtakım bilgiler vereceğiz. Öncelikle iPhone telefonlarda çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi için yapılması gerekenler nelerdir? bunlara bakalım.

 • Çağrı bekletmeyi açmak için öncelikle “Ayarlar” kısmına girin.
 • Bunun ardından açılan ekranda “Telefon” sekmesine giriş yapın.
 • Sonra da “Arama Bekletme” özelliğinin hemen yanında bulunan çentiği kaydırın ve çağrı bekletmeyi aktif edin.
 • Diğer yandan isterseniz *43 kısa yolunu kullanarak da çağrı bekletmeyi açabilirsiniz.

Telefon meşgulken arayanı görme Android cihazlar için;

 • Android cihazınızda ilk olarak Rehber bölümüne girin.
 • Rehber ekranının sağ üst köşesinde “Daha Fazla” seçeneği yer alır, buna tıklayın.
 • Daha sonra açılan menüden “Ayarlar” sekmesine geçin.
 • “Arama Ayarları” içinde yer alan “Diğer Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 • Tüm bunların ardından ise açılan sayfada “Arama Bekletme” özeliğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak özelliği aktifleştirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan iki açıklamada da çağrı bekletme özelliğini aktif etmek ve bu hizmeti kolayca almak mümkündür. Telefon modellerine göre bu ayarlar değişiklik gösterebilir, ancak genelde birbirine benzeyen yollar üzerinden bu ayarlamalar yapılır. Diğer yandan bunların dışında bazı kısa yollar da aynı şekilde çağrı bekletme özelliğini açma, kapama ve kontrol etmek için kullanılır. Bu kısa yollar ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

 • Çağrı bekletme özelliğini aktif etmek için *43#
 • Çağrı bekletme özelliğini kontrol etmek için *#43#
 • Çağrı bekletme özelliğini kapatmak için #43#

Eğer çağrı bekletme özelliği üzerinden birtakım değişiklikler yapmak ve bunun için kısa yolları kullanmak istiyorsanız, yukarıda sizlere sunmuş olduğumuz kısa yollar sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Telefonun ayarlar kısmında zorlanıyorsanız ve çağrı bekletme özelliğini daha hızlı bir şekilde açmak ya da kapatmak istiyorsanız, bu kısa yollar sizlere her konuda yardımcı olacaktır.

Çağrı Bekletme Özelliği Sorunlarınız İçin Profesyonel Çözümler

Telefonlarınızda çağrı bekletme özelliğini aktif edemiyorsanız, hemen firmamıza gelin ve sizlere alanında uzman personellerimiz ile profesyonel çözümler sunalım. Firmamız, tüm telefon arızalarının bakım ve onarımında sizlere her konuda yardımcı olur. Bunun yanında tüm çalışmalarında parça ve işçilik garantili hizmetler sunar. Telefonlarınızda meydana gelen sorunlarda uygun fiyatlı bir tamir ve onarım hizmeti arıyorsanız, sizler için her zaman kaliteli çözümler sunduğumuzu belirtmek isteriz. Ayrıca telefonda konuşurken sizi arayanın kim olduğunu öğrenmek istiyorsanız ve bu özelliği kolayca aktif hale getirmek istiyorsanız, hemen siz de bizimle iletişime geçin ve sizlere sunduğumuz hızlı çözümlerden yararlanın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.