Telefonun Bataryası Dolmuyor

Telefonun bataryası dolmuyor sorunu ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, gelin sizlere bu konuda birtakım fikir ve öneriler sunalım. Telefonlarda çoğu zaman çeşitli nedenlere bağlı olarak şarj problemleri meydana gelir. Hatta şarja takılan telefon anlık olarak bir şaj alır bir almaz. Böyle bir durumda genel olarak şarj adaptörü ve kablosundan şüphe edilir. Eğer adaptör ve kabloda bir soyun yoksa şarj soketinin kontrol edilmesi gerekir. Kullanıcılar genelde telefon şarj olmuyor gibi şikayetlerde bulunduklarında onlara tavsiye edilen şarj soketinde birikmiş olan toz ya da tüylerin temizlenmesi olmaktadır. Çünkü burada biriken toz ya da kıl, tüy gibi dış etkenler kablo ucundaki ve soket içerisindeki pinlerin birbirine temas etmesini engelleyebilir.

Telefonun bataryası dolmuyor ve sorun soket içerisinde biriken toz değilse akla direkt olarak donanımsal problemler gelir. Yani telefonun şarj soketinde bir arıza meydana gelmiş olabilir. Şarj soketinde oluşan arıza batarya şarj olmuyor sorununu ön plana çıkarır ve bu durumda yapılması gereken soketin değiştirilmesi olmaktadır. Ayrıca sıvı teması ya da neme bağlı olarak oksitlenme de meydana gelebilir.  Bunun dışında şarj aletinin ucunun telefona bağlandığı sırada soket zorlanmış ve bunun sonucunda zarar görmüş de olabilir. Bu tür durumlarda telefon şarj olmaz ya da şarj simgesi ekranda kısa aralıklara gidip gelir. Böyle bir durumda ise soket değişimi yapılmadan telefonu sağlıklı bir şekilde şarj etmek genel olarak mümkün olmaz.

Telefonun Bataryası Dolmuyor Sorunu İçin Çözümler

Günümüzde sıkça rastladığımız şarj problemleri aynı zamanda telefonların sağlıklı bir şekilde kullanılmasının önüne geçer. Telefon şarj oluyor ama dolmuyor iphone ve Samsung telefonlar için daha fazla gündeme gelse de diğer akıllı telefon modellerinde de aynı sorunların yaşandığını söylemek yanlış olmaz. Peki, böyle bir durumda şarj problemine nasıl bir çözüm getirilebilir ve telefonun bataryasının dolması için yapılması gerekenler nelerdir? daha yakından inceleyelim.

 • Öncelikle telefonu kapatın ve bir süre ekledikten sonra tekrar açın.
 • Daha sonra şarj adaptörünü ve kablosunu kontrol ederek çalışıp çalışmadığından emin olun.
 • Şarj aletini taktığınız priz çalışıyor mu bundan emin olun.
 • Kullandığınız işletim sisteminin güncel sürümünü kurun.
 • Bataryanın ömrü bittiyse değişim yapmayı ihmal etmeyin.
 • Toz ve dış etkenler nedeniyle temassızlık gibi durumlar oluşturabilecek kirlenmeleri ortadan kaldırmak için şarj soketinin içini temizleyin.
 • Eğer şarj soketinde bir arıza meydana gelmiş ise soket değişimi yapın ve bunu profesyonel bir yardım alarak gerçekleştirin.

Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılmalıdır?

Telefon şarja takılı ve batarya dolmuyor ise ve aynı zamanda şarj simgesi ekranda yer alıyorsa ilk şüphelenilen durum şarj soketi arızasıdır. Şarj soketi arızalarında ise ilk olarak yapılması gereken soketin değişimi olmaktadır. Oksitlenme ve darbe alma gibi pek çok nedene bağlı olarak arıza oluşan soketler değişmeden şarj sorununu gidermek mümkün olmayabilir. Şimdi, telefonlarda şarj soketi nasıl değiştirilmelidir? Buna göz atalım.

 • Şarj soketi değişiminde orijinal parça kullanılması önemlidir. Bu nedenle değişim yapılırken orijinal parça ile işlem yapıldığından emin olun.
 • Şarj soketini uzman ve deneyimli personellerin değiştirmesine dikkat edin.
 • Telefon içerisinde yer alan bilgilerin zarar görmemesi gerektiğini en başından bildirin.
 • Arızalı olan şarj soketi değişimlerinde parça ve işçilik garantili hizmetler almayı göz ardı etmeyin.

Telefonun Bataryası Dolmuyor Sorunu İçin En doğru Adres

Telefonlarınızda batarya problemlerine kısa sürede çözüm bulan ve sizlere profesyonel bir çözüm sunan firmamız, sektörde yer alan en önemli firmalardan biridir. Piyasada yer alan tüm telefonların tamir ve onarımında sizlere konusunda uzman personel kadrosu ile yardımcı olan firmamız, hızlı ve kalıcı çözümlerin en doğru adresidir. Siz müşterilerine parça ve işçilik garantili hizmetler sunan ve bunun yanında uygun fiyatlı bir telefon servisi olarak hizmet veren firmamız, batarya sorunlarında da öne çıkan bir firma olma özelliği gösterir. Eğer telefonunuzun bataryası dolmuyorsa ya da bir türlü telefonunuzu şarj edemiyorsanız, hemen firmamız ile iletişime geçin ve sizlere kaliteli ve hızlı çözümlerimiz ile yardımcı olalım. Yapmanız gereken yaşadığınız sorunlarda bizi aramak ve profesyonel kapsamda sunduğumuz hizmetlerimizi daha yakından görmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir