Telefon Açıkken Şarj Olmuyor

Telefon açıkken şarj olmuyor ise ve şarj olması için telefonu kapatmanız gerekiyorsa ciddi bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Telefon şarj olmuyor ya da açıkken telefon şarj olmuyor gibi sorunlar, kullanıcıların çok fazla yaşadığı problemlerden biridir. Bu tür durumlarda öncelikle sorunun kaynağına inilmesi ve nelere bağlı olarak meydana geldiğinin bulunması gerekir. Çünkü şarj sorunu hem donanım kaynaklı hem de yazılım kaynaklı olabilir. Bu durumda ise her ili ihtimal de göz önünde bulundurulmalı ve buna göre çözüm yolları geliştirilmelidir. Telefonda yaşanan bu sorunu ortadan kaldırmak ve telefonu eski haline getirmek için geniş kapsamlı bir değerlendirme yapılması çözüm konusunda her zaman yardımcı olur.

Telefon açıkken şarj olmuyor sorunu için ilk olarak akla gelen çoğu zaman işletim sistemi güncellemeleri olmaktadır. Çünkü kullanıcı şikayetleri genel olarak işletim sistemi güncellemelerinin ardından şarj problemi yaşandığını göstermektedir. Örneğin lenovo telefon açıkken şarj olmuyor gibi pek çok kullanıcıdan şikayet geldiğini söylemek yanlış olmaz. Diğer telefon modellerinde de aynı sorunlar ile karşılaşmak ve bunun yanında günlük kullanımda sıkıntılı bir süreç içerisinde kalmak mümkündür. Böyle bir durumda çözüm yolları akla gelir ve yapılması gereken ilk uygulama ise işletim sisteminin en son sürümüne güncellenmesi olmaktadır. İşletim sisteminin güncellenmesi genelde yaşanan soruna çözüm getirir. Ancak sadece bu neden üzerinde durmamak ve farklı nedenlere de odaklanmak doğru olur.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor ise Neler Yapılabilir?

Telefonlarda yaşanan şarj problemleri genel olarak kullanıcıların günlük kullanımlarında sıkıntılı bir süreç içerisine girmesine neden olur. Bu nedenle ortaya çıkan sorunun bir an önce çözülmesi ve telefonun eski haline getirilmesi gerekir. Eğer siz de telefon şarj oluyor ama dolmuyor diyorsanız, sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacak ve şarj problemlerinizi gidermenizde destek olacağız. Yapmanız gereken sadece aşağıda yer alan çözüm yollarını denemek ve bunun ardından sonuçları yakından görmektir.

  • Sizlere sunacağımız ilk çözüm yolu telefonu yeniden başlatmaktır.
  • Bunun yanında telefonun şarj aletinin adaptörünü ve kablosunu kontrol ederek çalıştığında emin olunması gerekir. Yaşanan sorunun nedeni şarj aleti olabilir.
  • Diğer yandan işletim sisteminin kesinlikle güncellenmesi gerekir. Sistem güncellemeleri ile şarj problemlerini ortadan kaldırmak mümkündür.
  • Şarj problemine neden olan başka bir erken de şarj soketi içerisinde biriken toz ve tüy gibi kalıntılardır. Soketin temizlenmesi eğer varsa temassızlık gibi engelleri ortadan kaldırır.
  • Telefonun takılı olduğu priz de aynı şekilde şarj problemine neden olabilir. Bu yüzden prizin çalıştığından emin olunması gerekir.
  • Yapılan uygulamalar sonucunda çözüm elde edilemediyse reset atma işlemi de uygulanabilir.
  • Eğer şarj sorunu hala devam ediyorsa ve telefon açıkken şarj olmuyorsa donanım kaynaklı bir sporun olabilir. Bu tür durumlarda öncelikle yapılması gereken uzman ve deneyimli teknisyenlerinden yardım almak ve oluşan sorunu onunla birlikte çözmektir.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor Sorunu Garantili Hizmete Girer Mi?

Telefonlarda garanti kapsamında hizmet almak için ilk olarak her kullanıcının dikkat etmesi gereken ortaya çıkan arızanın nedeni olmaktadır. Eğer şarj sorununun meydana gelmesinde kullanıcı hatası varsa alınacak hizmet garanti kapsamında olmaz ve tamir ve onarım ücretli bir şekilde gerçekleştirilir. Ancak kullanıcı kaynaklı bir hata yoksa ve şarj problemi kendiliğinden meydana geldiyse verilen hizmet garanti kapsamında olur. Doğal olarak yapılan tamir ve onarım için de kullanıcılardan ücret alınmaz ve baştan sona garanti kapsamında bir hizmet alınmış olur.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor ise Çözüm Bizde

Siz de telefonunuzda şarj problemleri yaşıyorsanız ve özellikle kapalıyken şarj olan telefonunuz açıkken şarj almıyorsa hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere profesyonel hizmetler sunalım. Firmamız ile siz de tüm telefon arızalarında hızlı ve kaliteli çözümler bulabilirsiniz. Konusunda uzman ve tecrübeli personelleri ile sizlere kaliteden ödün vermeden hizmet sunan firmamız, parça ve işçilik garantili hizmetleriyle de öne çıkar. Ayrıca uygun fiyat aralıkları ile maliyeti düşük tamir ve onarım hizmetleri yine firmamız aracılığı ile sizlere sunulur. Eğer telefonunuzda şarj sorunu yaşıyorsanız ve bu sorun için etkili çözümler bulamıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir