iPhone Home Tuşu Ekrana Nasıl Getirilir?

iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir? Ve cihaz üzerinde bozulan Home tuşu karşısında yapılması gerekenler nelerdir? şimdi bu sorunların cevaplarınızı arayama çalışalım. iPhone 7 öncesi modellerde Home tuşları dokunmatik özellikte olmadığı ve çok sık kullanıldığı için çabucak bozulmaktadır. Yani iPhone telefonlarda Home tuşu problemlerinin genel olarak iPhone 7 öncesi modellerde daha çok görüldüğünü söylemek mümkündür. Ancak yaşanan iphone home tuşu çalışmıyor şeklindeki sorunlar karşısında çözüm üretmek ve telefonu normal bir şekilde kullanmaya devam etmek mümkündür. Bunun içinse yapılması gereken sadece ekrana Home tuşunu getirmek kadar kolaydır.

iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir? Şeklinde bir sorunun cevabı AssistiveTouch özelliği olmaktadır. Bu özellik ile birlikte iPhone’u fiziksel Home tuşuna gerek kalmadan kullanmak mümkündür. Ayrıca ekrnaa gelen Home tuşu ile telefon üzerinde yer alan fiziksel Home tuşu tamamen aynı işlevleri gerçekleştirir. Bu nedenle fiziksel tuş arızalansa bile AssistiveTouch ile ekrana gelen Home tuşu yaşanan sorun için yeterli bir çözüm yoludur. Diğer yandan bir başka önemli konu da iphone home tuşu nasıl açılır? Sorusu olmaktadır. Ekrana Home tuşunu getirmek oldukça kolaydır ve birden fazla yöntem ile AssistiveTouch aktif hale getirmek mümkün olmaktadır. Şimdi, Home tuşunun ekrana nasıl getirildiğine daha yakından göz atalım.

AssistiveTouch Özelliği Nasıl Açılır?

iPhone telefonlarda Home butonu zaman zaman çeşitli sorunlar ortaya çıkarır. Bunun nedeni çoğu zaman sık kullanıma bağlıdır. Ancak Home butonu arızalı olduğu durumlarda alternatif çözümler üretilebilir. Alternatif çözüm denince akla ilk olarak gelen iphone assistive touch özelliği olmaktadır. Bu özellik sayesinde fiziksel Home butonu ile yapılabilen her şeyi yapmak mümkündür. AssistiveTouch özelliğinin aktif olması ile ekrana bir ikon gelir ve Home butonu gibi kullanılabilir. iPhone kullanıcıları Home butonu arızalanmasa bile bu özelliği aktif ederek ekrana gelen bu ikonu kullanmayı tercih edebilmektedir. Eğer siz de fiziksel Home butonu yerine bu özelliği kullanmak istiyorsanız, AssistiveTouch özelliği nasıl aktif edilir? Daha yakından göz atalım.

  • Home tuşunu açmak için ilk yöntemlerden biri Ayarlar – > Genel – > Erişilebilirlik – > AssistiveTouch menüsüne giriş yapmaktır. Burada açılan ekranda AssistiveTouch’ı tek tıklama ile açmak mümkün olur.
  • Bunun yanında Siri’ye verilecek basit bir “AssistiveTouch aç” komutu da özelliği açmaya yeterlidir.
  • Ayrıca başka bir yöntem de Ayarlar – > Genel – > Erişilebilirlik – > Erişilebilirlik Kestirmesi ekranına gitmek ve açılan ekranda tek bir tıklama ile AssistiveTouch’ı açmaktır.

Yukarıda yer alan yöntemler ile siz de AssistiveTouch özelliğini etkin hale getirdikten sonra telefon üzerindeki Home tuşunu kullanmanıza gerek kalmaz. Bu özellik sayesinde Home tuşu ile yaptığınız her şeyi kolayca yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bu yöntemlerden herhangi birini tercih etmek ve özelliği etkinleştirmektir. Diğer yandan AssistiveTouch özelliği ile birden fazla parmak yardımıyla sürükleme ve kaydırma işlemi yapabilirsiniz. Bunun içinde AssistiveTouch özelliği üzerinden bazı ayarlamalar yapmanız gerekir. Şimdi birden fazla parmak ile sürükleme ve kaydıma yapmanız için hangi ayarları değiştirmeniz gerekir? Bunlara göz atalım.

  • Hareketleri kullanmak için ilk olarak iPhone telefonunuzdan AssistiveTouch özelliğine ulaşın ve daha sonra da Aygıt – > Daha Fazla – > Hareketler sekmesine tıklayın.
  • Sekmeye giriş yaptıktan sonra yapmak istediğiniz harekete göre parmak sayısını seçin.
  • Parmak sayısını seçtikten hemen sonra da ekranda dönmeye başlayan dairelere göre parmaklarınızı sürükleyin ve kaydırın.
  • Tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra ise menü butonuna basın ve işlemleri sonlandırın.

iPhone Home Tuşu Çözümleri İçin En doğru Adres

Siz de iPhone telefonlarınızda Home tuşu ile ilgili birtakım sıkıntılar yaşıyorsanız, çözüm konusunda sizin için en doğru adres olduğumuzu belirtmek isteriz. Firmamız, her zaman siz müşterileri için uzman ekibi ile telefon arızalarına yardımcı olur. Bunun yanında tamir ve onarım sırasında hiçbir zaman telefonlarınıza zarar gelmez ve içindeki bilgiler silinmez. Bu konuda bize güvenebilir ve dilediğiniz her an telefonlarınızı bize teslim edebilirsiniz. iPhone telefonlarınızda yaşadığınız tüm sorunlar için siz de hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere en kısa sürede profesyonel çözümler sunalım.

Henüz Değerlendirme Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir