Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor

Telefonla konuşurken karşı tarafa cızırtı gidiyor ve bu durum genelde operatör kaynaklı meydana geliyor olsa da bazen mikrofon arızaları da gündeme gelebilir. Yani sesli görüşmelerde cızırtı gibi sorunların algılanması sonucunda gerekli kontrollerin yapılması ve sorunun tam olarak nelere bağlı olarak ortaya çıktığının tespit edilmesi gerekir. Telefonda konuşurken cızırtı gelmesi şebeke kaynaklı olabileceği gibi telefon yazılımı ya da donanımından da meydana gelebilir. Bu yüzden şebeke başta olmak üzere gerekli tüm kontrolleri yapmak gerekir. Örneğin şebekeyi kontrol etmek içi farklı konumlardan yine farklı kişiler aranarak cızırtının kaynağını belirlemek mümkün olabilir. Çözüm konusunda bu şekilde daha hızlı bir yol da alınabilir.

Telefonla konuşurken karşı tarafa cızırtı gidiyor sorunu çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu nedenler ise hem donanım kaynaklı hem de yazılım kaynaklı olabilir. Sesli görüşmelerin yarıda kesilmesine neden olan telefonda karşı tarafa ses az gidiyor ya da cızırtı sesi çözüme kavuşturulmadığı sürece devam eder. Her görüşmeden karşı tarafa cızırtı ve buna benzer sesleri duymak zorunda kalır. Ayrıca iletişimin sağlıklı bir şekilde kurulmasını önler ve hem kullanıcı hem de karşı taraf açısından ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olur. Böyle bir sorun yaşanması halinde ise yapılması gereken ilk işlerden biri bazı kontroller gerçekleştirmek ve sorunun tam olarak neden kaynaklandığını saptamaktır. Bu şekilde yaşanan sorun daha kolay bir şekilde çözüme ulaştırılır.

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor Sorunu İçin Çözüm Yolları

Telefonda sesli arama yapıldığı sırada karşı tarafa giden cızırtı sesi iletişim konusunda sıkıntı yaşanmasına neden olur. Hatta bazen mikrofondan sadece cızırtı gidiyor gibi şikayetlerin de kullanıcılardan geldiğini söylemek yanlış olmaz. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan cızırtı türü sesler, şebeke kalitesinin düşmesinden kaynaklanabileceği gibi mikrofondaki donanımsal bir hatadan dolayı da meydana gelebilir. Telefonda konuşma sırasında karşı tarafa cızırtı gibi seslerin gitmesini önlemek için birtakım çözüm yöntemleri vardır. Kullanıcılar bu yöntemleri kendi imkânları ile uygulayabilir ve yaşadıkları sorunu çözebilir. Donanımsal sorunlar hariç kullanıcıların bu sorunları kendileri de çözebilir. Şimdi, telefonda konuşma esnasında karşı tarafa giden ses cızırtısını önlemek için neler yapılabilir? Daha yakından göz atalım.

  • Telefonun mikrofonuna toz ya da tüy kaçması ve mikrofonda parazit oluşturması karşı tarafa cızırtılı seslerin gitmesine neden olur. Mikrofonun temizlenmesi sorunu çözebilir.
  • Telefonu yeniden başlatmak ve bunun yanında gerekirse sıfırlamak da çözüm yollarından biri olarak karşımıza çıkar.
  • Çeşitli nedenlere bağlı olarak şebekenin kalitesinin düşmesi cızırtılı seslerin oluşmasın neden olur. Başka bir konumda geçerek sesli aramayı tekrarlamak sorunu çözebilir.
  • Modeline göre değişen bir özellik olsa da bazı telefonlarda parazit azaltma özelliği bulunur ve özellik pasifse karşı tarafa sesler cızırtılı gidebilir. Bu nedenle parazit azaltma özelliği aktif edilmelidir.
  • Aynı zamanda telefon yazılımı her zaman için güncel olmalıdır. Eğer gerekli güncelleme yapılmamış ise hemen güncellenmelidir.
  • Telefonlarda ekran koruyucu ve kılıf gibi aksesuarlar nedeniyle bu sorun yaşanabilir. Aksesuarların çıkarılarak sesin kontrol edilmesi gerekir.
  • Telefonun mikrofonunda meydana gelen donanımsal arızalar da yine karşı tarafa cızırtı ve benzeri seslerin gitmesine neden olur. Donanım kaynaklı arızlarda parça değişimi ya da mikrofon değişimi yapılması tavsiye edilir.

Telefonla Konuşurken Cızırtı Seslerine Hızlı Çözümler

Telefonda sesli çağrı sırasında karşı tarafa cızırtı ve benzeri sesler de gidiyorsa hemen firmamıza gelin ve sizlere mikrofon problemlerinizde yardımcı olalım. Mikrofon kaynaklı ses arızalarında sizlere konusunda uzman teknisyenleri ile hizmet veren firmamız, kısa sürede yaşadığınız sorunu çözer ve telefonunuzun hiçbir aksamına zarar gelmeden size teslim eder. Telefon arızalarında hızlı ve uygun fiyatlı hizmetleri ile öne çıkan firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantisi ile tamir ve onarım hizmeti sunar. Bu hizmet ile müşterilerini her zaman güvence altına alır ve sorun yaşamalarını da önlemiş olur. Eğer siz de telefonda konuşurken cızırtı gibi seslerin karşıya gittiğine dair şikayetler alıyorsanız, sizin için en doğru adresin firmamız olduğunu belirtmek isteriz. Hemen firmamıza gelin ve sizlere kaliteli ve uygun fiyat aralıklı çözümler sunalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir