Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor

Telefonum çok yavaş şarj oluyor şeklinde sorunların genelde Andorid cihazlar için geçerli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bazı Samsung modellerinde daha sık görülen bu sorun, kullanıcılar için gün içerisinde ciddi problemlere neden olur. Pek çok Samsung kullanıcısının samsung j7 yavaş şarj oluyor uyarısı şeklinde başlıklar ile forum sitelerinde yaşadıkları soruna çözüm aradıklarını söylemek yanlış olmaz. Yavaş şarj olma nedenini araştıran kullanıcılar bu konuda tam olarak ne yapmaları gerektiğini bilmez ve bu nedenle açtıkları başlıklar ile çözüm önerileri almaya çalışır. Tabi telefonların yavaş şarj olmalarında birtakım etkenler söz konusudur ve bunlar ortadan kaldırılmadığı sürece sorun olduğu gibi devam eder.

Telefonum çok yavaş şarj oluyor sorunu için çeşitli nedenlerden bahsetmek mümkündür. Bu nedenle ise hem yazılım hem de donanım kaynaklı olabilir. Bu yüzden sorunun nelere bağlı olarak ortaya çıktığı araştırılırken her iki kategoride değerlendirme yapılması gerekir. Bazen hiç beklenmedik nedenlere bağlı olarak telefonlar yavaş şarj olabilir. Buna örnek olarak işletim sistemi güncellemesi dahi gösterebilir. Ayrıca bazı telefon modellerinde yavaş şarj ile ilgili uyarların alındığını söylemek mümkündür. Samsung yavaş şarj uyarısı da bunlardan biri olarak karşımıza çıkar. Alınan uyarıda telefonun yavaş şarj olduğu ve hatta bazen de olmadığı şeklinde bir ibare ekran belirir. Bu telefonun şarj edilmesi sırasında bir sorun var anlamına gelir ve sorun çözülmeden şarj konusunda yavaşlık belirgin bir şekilde varlığını korumaya devam eder.

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Telefonlarda yavaş şarj sorunları çeşitli özüm yöntemleri ile ortadan kaldırılabilir. Ancak bunun için sorunun kaynağına da inek oldukça önemli bir konumda yer alır. Birtakım nedenlere bağlı olarak yavaş şarj olan telefonlar bazen de telefon şarj oluyor ama dolmuyor gibi problemler ile yüz yüze gelir. Bu tür durumlarda ise sorunu hem yazılım hem de donanım üzerinden değerlendirmek gerekir. Çünkü yavaş şarj olma problemi bazen donanım kaynaklı olabilirken bazen de yazılım kaynaklı olabilir. Bu yüzden her iki ihtimali de göz önünde bulundurmak ve buna göre çözüm yolları geliştirmek gerekir. Şimdi, telefonların yavaş şarj olmaları halinde yapılması gerekenlere daha yakından bakalım.

  • Eğer telefonunuz yavaş şarj oluyorsa öncelikle yapmanız gereken şarj kablosunu kontrol etmektir. Çünkü telefonun şarj kablosunda bir sorun olduğu durumlarda şarj olma yavaşlar.
  • Telefonlar şarj edilirken orijinal şarj cihazı kullanılmıyorsa yine aynı durum söz konusu olabilir. Böyle bir durumda ise en etkili çözüm orijinal şarj adaptörü ve kablosu kullanmaktır.
  • Eğer telefonun şarj girişinde çeşitli nedenlere bağlı olarak bir sorun meydana gelmiş ise değişmesi gerekebilir. Bu tür durumlarda profesyonel bir yardım alınmasında fayda vardır.
  • Şarj cihazının güç kaynağına bağlandığı durumlarda yetersiz güç alınması da yine yavaş şarj sorununu ortaya çıkarır. Bu durumda telefonun şarj aletinin başka bir güç kaynağına takılması için yeterli olabilir.
  • Batarya kaynaklı sorunlar da yine yavaş şarj nedenlerinden biridir. Pil ömrünün bitmesi ya da pilde oluşan sorunlar aynı şekilde yavaş şarja neden olur ve bataryanın değiştirilmesi gerekir.
  • Yavaş şarj sorunu için bir başka çözüm yolu da batarya kalibrasyonu olarak ön plana çıkar. Batarya kalibrasyonu yapmak için de telefon üzerinden *#0228#’yi tuşlamak ve daha sonra da “Quick Start” yaparak telefonu yeniden başlatmak yeterlidir.

Telefon Çok Yavaş Şarj Oluyor ise İşte Çözüm

Telefonunuz yeteri kadar hızlı şarj olmuyorsa ve yaşadığınız sorun karşısında çözüm yöntemleri geliştiremiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, siz müşterileri için hiçbir zaman kaliteden ödün vermez ve bunun yanında teknolojik ekipmanlar ile çalışır. Uzman teknisyenlerin yer aldığı firmamızda tüm tamir ve onarım hizmetleri deneyimli ve tecrübeli kişiler tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizlere avantajlı çözümler sunar. Eğer telefonlarınız yeteri kadar hızlı şarj olmuyorsa yapmanız gereken sadece firmamıza kadar gelmek ve sizlere sunduğumuz ayrıcalıkları hizmetleri daha yakından görmektir. Siz de uygun fiyatlarda tamir ve onarım hizmetleri almak için firmamıza uğrayın ve sizlere sunduğumuz kaliteli çalışmalarımızı daha yakından keşfetme şansına sahip olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir