Telefonumun Ekranı Dönmüyor

Telefonumun ekranı dönmüyor gibi sorunlar pek çok akıllı telefon kullanıcısının başına gelmektedir. Bazen telefonların ekranı ısrarla yatay konuma geçmez ve bu da kullanıcıların telefonlarını istedikleri gibi kullanabilmelerinin önüne geçer. Bu durumda yapılması gereken ise bir an önce ekranın dönem fonksiyonunu açmak ve ekranı istenen anlarda yatay konuma geçirmektir. Diğer adıyla otomatik döndürme sorunu olarak karşımıza çıkan bu durum genelde iPhone telefonlarda çok sık yaşanır. Kullanıcıların iphone ekran dönmüyor gibi şikayet başlıkları ile forum sitelerinde ve sosyal platformlarda yaşadıkları soruna çözüm aradıklarını söylemeden de geçmeyelim. Genel olarak basit bir sorun gibi görünse de otomatik ekran döndürme fonksiyonu bazı kullanıcılar için oldukça önemli bir konumda yer alır. Telefonda bu özelliğin çalışmaması ise ciddi bir eksiklik olarak görülür.

Telefonumun ekranı dönmüyor ve bu konuda ne yapmama gerektiğini bilmiyorsanız, sizlere bu konuda birtakım çözüm önerileri sunmak isteriz. Öncelikle akıllı telefonlarda ekran dönme özelliği her kullanıcı tarafından ihtiyaç duyulan özellikler arasında yer alır. Ayrıca ekran dönmemesi iPhone telefonlarda olduğu kadar diğer telefonlarda da görülebilir. Bu konuda ise huawei ekran dönmüyor şeklinde şikayetler ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Tabi telefon ekranının  dönmemesi hem yazlım hem de donanı kaynaklı olabilir. Bu yüzden sorunu çözmek için her iki ihtimal de göz önünde bulundurulmalı ve buna göre çözüm yolları geliştirilmelidir. Şimdi, akıllı telefonlarda ekran dönme özelliği çalışmadığı durumlarda neler yapılması gerekir? daha yakından inceleyelim.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Telefonlarda ekran döndürme özelliği dendiğinde akla ekranın yatay konuma geçmesi gelir. Çoğu kullanıcı tarafından önemli bir özellik olan ekran döndürme, oyun ve video izleme gibi konularda oldukça kullanışlıdır. Ancak ekranın dönmediği durumlar için aynı şeyleri söylemek pek de mümkün olmaz. Videoları keyifli bir şekilde izlemek ya da oyunları düzgün bir şekilde oynamak ekranın dönmemesi ile hayal olur. Böyle bir durumda yapılması gereken ise ekran döndürme özelliği ile ilgili yaşanan sorunu çözmektir. Tabi bu sadece bir sorunda olmayabilir. Kullanıcılar bazen ekran döndürme özelliği ile ilgili püf noktaları gözden kaçırabilir. Bu yüzden otomatik ekran döndürme ile ilgili bazı bilgilerin tam olarak öğrenilmesinde fayda vardır. Şimdi, telefonlarda otomatik ekran döndürme özeliği çalışmadığı zamanlarda yapılması gerekenler nelerdir? bunlara bakalım.

  • Eğer telefonlarda ekran döne sorunu yaşıyorsanız, ilk olarak ekran döndürme kilidinin açık olup olmadığına bakmanızda fayda vardır.
  • Telefonda kullandığınız uygulamaların ekran dönem özelliğini desteklemesi de aynı şekilde sorun olup olmadığını tespit etme konusunda sizlere yardımcı olur.
  • Telefonda ekran zoom özelliği aktif olduğu durumlarda da yine aynı şekilde ekran döndürme sorunu ve bu nedenle zoom özelliğinin kapatılması gerekir.
  • Diğer yandan telefonlarda ekran döndürme özelliğini aktif hale getirmek için Ayarlar > Ekran > Ekranı Otomatik Döndür yolunu izleyerek açılan sayfada özelliğin işaretli olup olmadığı kontrol edilir. İşaretli ise ekran döndürme açıktır, değil ise kapalı konumdadır.
  • Telefonlarda yer alan hızlı menü özelliği de yine ekran döndürme konusunda kullanıcılara yardımcı olur. Hızlı menü kullanılarak da ekran döndürme seçeneğini aktif yapmak mümkündür.
  • Yedek alındıktan sonra telefonu sıfırlamak da yine çözüm yollarından biridir.
  • Yukarıda yer alan çözüm yolları ile istenen sonuçlar alınamadıysa donanım kaynaklı bir sorun olabilir. Bu yüzden ekran döndürme özelliğini tekrar eski haline getirmek için bir uzman teknisyenden yardım alınması tavsiye edilir. Donanım kaynaklı sorunların işini bile profesyoneller ile yapılması farklı sorunların da ortaya çıkmasını büyük ölçüde engeller.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor Sorunu İçin Doğru Adres

Telefon arızalarında sektörün önde gelen isimlerinden biri olarak sizlere kaliteli ve profesyonel hizmetler sunan firmamız ile siz de tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Firmamızda yapılan tüm çalışmalar tamamen kaliteden ödün vermeden gerçekleştirilir ve çalışanlarımız sizlere iyi bir hizmet vermek adına her zaman elinden geleni yapar. Eğer siz de akıllı telefonlarınızda ekran döndürme özelliği konusunda çeşitli sıkıntılar yaşıyorsanız, hemen firmamıza gelebilir ve bizimle yaşadığınız sorunun üstesinden kısa süre içerisinde gelebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece telefonunuzu bize getirmek ve bunun ardından sizlere sunacağımız profesyonel hizmetleri daha yakından görmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir