Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor

Telefonu şarja takınca dokunmatik bozuluyor sorunu birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar ve yaşanan sorunun birden fazla nedeni vardır. Kullanıcıların yaşadığı bu sorunu şarja takınca ekran sapıtıyor şeklinde yorumladıklarını da söylemek mümkündür. Telefonun şarja takılması ile dokunmatik ekran üzerinde bazı hatalar ya da sorunlar oluşmaya başlar. Hatta telefonun kullanılması oldukça zor bir hale gelir ve şarjdan çıkarana kadar sorun devam eder. Ancak telefonun şarjdan çıkarılması ile sorun düzelir ve dokunmatik ekran eski haline geri döner. Böyle bir durumda ise yapılması gereken bir an önce sorunun nedenlerini bulmak ve buna göre çözüm yolları üreterek dokunmatik ekranı eski haline getirmektir.

Telefonu şarja takınca dokunmatik bozuluyor şekliden bir sorun ile karşı karşıya kalan her kullanıcı şarjda telefonunu kullanma konusunda çeşitli sıkıntılar yaşar. Çünkü bazı telefonların kronik sorunu tam olarak telefonun şarja takılması ile ortaya çıkar. Şarjda iken dokunmatik sorunu meydana gelmesi bazen yanlış şarj aleti kullanımı ile ortaya çıkabilirken bazen de manyetik alan etkisi ile kendisini gösterebilir. Şarja takılan telefonun dokunmatiğinde bir anda farklı davranışlar ortaya çıkar. Kullanıcı tarafından gösterilen tepkilere cevap vermez ve bunun yanında tam anlamıyla saçma sapan hareketler yapar. Bu tür bir sorun karşısında ise kullanıcılar tam olarak ne yapmaları gerektiğini bilmez ve bu nedenle çaresiz kalır. Şimdi, telefonu şarja takınca dokunmatik ekranda oluşan hataların nedenleri ve çözüm yolları nelerdir? bunlara bakalım.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Çözüm Yöntemleri

Telefonların şarja takılması ile dokunmatik ekranlarında oluşan sorunların birtakım nedenleri vardır. Bunların başında ise yanlış şarj cihazı kullanılması gelir. Hatta bu konuda batarya dokunmatiği bozar mı? şeklinde sorular karşımıza çıkar. Ancak dokunmatik ekranın kontrolden çıkması ve kendi kendine tıklamalar yapması genelde şarj cihazından kaynaklanır. Bu nedenle telefonlarda her zaman orijinal şarj cihazı kullanılması tavsiye edilir. Şimdi ise telefonlarda orijinal şarj aleti kullanılmadığında dokunmatik ekranda oluşan sorunlara daha yakından bakalım.

  • Telefon şarjda olduğu anlarda dokunmatik ekranda sorun çıkmaması için ilk olarak dikkat edilmesi gereken şarj adaptörü olarak karşımıza çıkar. Eğer şarj adaptörü orijinal değilse dokunmatik ekranda donma ve buna benzer durumlar meydana gelebilir.
  • Ayrıca USB şarj kablosu da dokunmatik ekranlarda yaşanan bu sorunlarda oldukça etkilidir. Bu yüzden şarj kablosunun da orijinal olması ve kesinlikle yan sanayi bir ürün kullanılmaması gerekir.
  • Şarj sırasında dokunmatik ekranın kontrolden çıkması da aynı şekilde istenmedik sorunlara neden olur. Bunun nedeni ise çevrede manyetik alan oluşması şeklinde açıklanır. Yani telefonu şarj ederken manyetik alan içerisinde olması halinde dokunmatik ekranda sitemsiz davranışlar meydana gelebilir.

Dokunmatik Ekran Sorunları Garanti Kapsamında Mıdır?

Telefonların dokunmatik erkanlarında oluşan şarj sorunları eğer kullanıcı kaynaklı ise garanti kapsamında hizmet almak oldukça zordur. Çünkü garanti hizmetleri kullanıcı hatası olan durumlarda geçerli olmaz. Böyle bir durumda telefonlarda oluşan sorunlar garanti kapsamı dışında tamir ve oranım hizmetine alınır. Ayrıca hizmet sonrasında kullanıcılarda ücret talep edilir. Ancak kullanıcı hatası olmayan durumlarda garanti kapsamında hizmet verilir ve tamir ve onarım hizmetleri ücretsiz şekilde yapılır. Telefonların yan sanayi şarj cihazları kullanılarak da dokunmatik ekranlarında ortaya çıkan problemler için aynı durum geçerlidir. Yan sanayi şarj cihazı kullanılması ile meydana gelen sorunlar garanti kapsamı dışındadır.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Sorununa Hızlı Çözümler

Telefon tamiri ve onarımında sektörün önemli isimlerinden biri olarak sizlere hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Siz de firmamız ile dokunmatik ekran problemlerinden diğer telefon arızalarına kadar yaşadığınız sorunları kısa zaman içerisinde giderebilirsiniz. Telefonunuz şarja taktığınızda dokunmatik ekranda birtakım sorunlar mı yaşıyorsunuz? O halde sizin için en doğru adresin firmamız olduğunu söylemek isteriz. Alanında uzman personel kadrosu ile tüm telefon arızalarında kaliteli bir işçilik ortaya koyan firmamız sayesinde hızlı ve güvenilir çözümlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca firmamızın siz müşterileri için işçilik ve parça garantili hizmetler verdiğini de söylemenden geçmeyelim. Bu sayede hizmet almanızın ardından benzer sorunlar yaşamanız halinde tekrar firmamıza gelebilir ve bizden ücretsiz destek alabilirsiniz. Siz de hemen firmamıza gelerek kaliteli hizmetlere ortak olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir