Bozuk Batarya Belirtileri

Bozuk batarya belirtileri genelde kullanıcılar tarafından anlaşılmaz ve bu durum istenmeyen sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Tabi böyle bir durumda ise kullanıcılar batarya bozulduğunu nerden anlarız? Sorusu ile karşı karşıya kalır. Ancak bataryalarda bozulmaların meydana gelmesi çeşitli yollar ile anlaşılabilir. Çünkü her telefon bataryası gösterdiği farklı tepkiler ya da davranışlar ile bir sorun olduğunu açık bir şekilde ortaya koyar. Bu konuda en dikkat çekici belirtilerden biri telefondaki şarj seviyesinin birden düşmesi olmaktadır. Normalde ideal seviyelerdeki şarj bir anda düşer ve neredeyse telefon kapanacak hale gelir. Böyle bir durumda ise ilk olarak yapılması gereken profesyonel bir yardım almaktır.

Bozuk batarya belirtileri nedeniyle telefonlarda değişim yapılması çoğu zaman için zorunlu hale gelir. Bu nedenle kullanıcılar da birtakım şüpheler ile karşı karşıya kalır. Batarya değişimi ile telefon içinde bulunan bilgilerin silineceğini düşünen kullanıcılar, batarya değişince içindekiler silinir mi? merak etmektedir. Ancak telefon bataryasının değişmesi hiçbir zaman için telefonlardaki fotoğraf, video, oyunlar, rehber, uygulamalar ve notlar gibi bilgilerin silinmesine neden olmaz. Bu yüzden bir sorun yaşanması halinde gönül rahatlığı ile değişim yaptırılabilir. Ayrıca bozulan bir bataryanın en kısa süre içerisinde değiştirilmesi de farklı sorunların önüne geçilmesini sağlar. Bu nedenle sorun olması anlaşıldığı durumlarda bir an önce değişim yapılmalıdır.

Bozuk Batarya Belirtileri ve Nedenleri

Telefonlarda bataryaların bozulmasının birtakım nedenleri vardır. Bozulan bataryalar ise çeşitli belirtiler ile yaşanan sorunu öne serer. En bilindik nedenler arasında ise orijinal şarj cihazı kullanılmaması yer alır. Akıllı telefonlarda yan sanayi şarj aletlerinin kullanılması batarya yüksek akım gelmesine neden olabilir ve bunun akabinde batarya bozulabilir. Ardından ise merak edilen bozulan batarya nasıl düzelir? Sorusunun cevabı olmaktadır. Bu tür bir sorun karşısında genelde batarya değişimi yapılır ve batarya değişimi genel olarak bakıldığında kalıcı bir çözüm yöntemi olarak görülür. Peki, telefonlarda bataryanın bozulduğu nasıl anlaşılır? daha yakından bakalım.

  • Akıllı telefonlarda batarya bozulma belirtileri arasında ilk olarak karşımıza çıkan telefonun kapanarak açılmamasıdır.
  • Ayrıca daha önceki kullanımlarda uzun süre yetebilen şarj artık kısa süre içerisinde bitiyorsa yine bozulmuş olabilir.
  • Tabi şarj seviyesinin kısa süre içerisinde bitmesi ve hatta telefonun tamamen kapanması bozulma belirtilerinden biridir. Bu konuyu bir örnekle açıklamak gerekirse; yüzde 30 -40’larda olan şarjın yüzde 10’a bir anda düşmesi örnek verilebilir.
  • Diğer yandan telefon şarjda iken çok fazla ısınması aynı şekilde bataryanın bozulmuş olması anlamına gelebilir. Isınma gibi durumlar dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir.
  • Telefon şarjının birden bire bitmesi de yine batarya sorunlarından biri olarak karşımıza çıkar.
  • Tüm bunların yanında batarya şişmesi ve telefon kasasında şekil değişiklikleri meydana gelmesi yine bozulan bir bataryanın belirtisi olabilir.

Yukarıda yer alan listede bataryaların bozulma belirtileri karşımıza çıkar. Eğer bataryalarda bir sorun varsa genelde bu şekilde kendisini gösterir. Bunlardan herhangi biri ile karşılaşmanız halinde telefonunuzun bataryasında bir problem olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Böyle bir durumda ise yapmanız gereken derhal profesyonel bir yardım almak ve batarya değişimi yapmaktır. Ortaya çıkan sorunlar için kalıcı bir çözüm ancak batarya değişimi ile gerçekleştirilir. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda sorun yaşamamak adına değişimin yapılması ise zorunludur.

Bozuk Batarya Sorunlarına Hızlı Çözümler

Telefonlarınızda batarya sorunları ile karşı karşıya kaldığınız durumlarda kaliteli ve hızlı bir hizmet almak istemez misiniz? O halde siz de bir an önce firmamız ile iletişime geçin ve profesyonel ekibimiz ile herhangi bir sorun yaşamadan hızlı çözümler elde edin. Uzman teknisyenler eşliğinde tamir ve onarım hizmetleri sunulan firmamızda aynı zamanda son teknoloji donanımlar ile tamir ve onarım yapılır. Bu sayede telefonlarınız hiçbir şekilde zarar görmez ve içerisinde bulunan kayıtlı bilgileri ve veriler de asla silinmez. Parça ve işçilik garantisi ile hizmet almak ve bunun yanında hizmet sonrasında kendinizi güvence altında hissetmek istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, tüm müşterileri için her zaman profesyonel ve titiz bir işçilik ortaya koyar ve yaşanan tüm sorunlara hızlı çözümler sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir