iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 6 dokunmatik sorunu çözümü konusunda merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilir ve böyle bir sorun karşısında ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Akıllı telefonlarda sıkça yaşanan durumlardan biri olan dokunmatik ekran problemleri, iPhone modellerinde de çok fazla ön plana çıkar. Özellikle iPhone 6 modellerinde sık sık görülen bu sorun, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bunun yanında iPhone 6 ekran sorunu bazen ekran değişimini zorunlu hale getirebilirken bazen de dokunmatik ekran entegresinin değişmesini zorunlu kılabilir. Tabi dokunmatik ekran sorunu bazen yazılım kaynaklı da ön plana çıkabilmektedir. Problemin yazılım kaynaklı olduğu durumlarda da yine yapılması gereken farklı çözüm yöntemleri bulunmaktadır.

 iPhone 6 dokunmatik sorunu çözümü için öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; dokunmatik ekran problemleri donanım ya da yazılım kaynaklı olabilir. Bu yüzden çözüm aşamalarında ilk olarak her iki konu üzerinde de gerekli incelemelerin yapılması gerekir. Çünkü iphone dokunmatik sorunu çözümü her iki ihtimal de değerlendirilerek daha kısa bir zaman içerisinde çözülebilir. Bunların yanı sıra dokunmatik ekran problemlerinde hemen ekranın değişmesi gerekmez. Ekran değişimi yapmadan önce ilk olarak anakarta bağlı olan dokunmatik ekran entegresinin kontrol edilmesi önemli bir konumda yer alır. Çünkü dokunmatik ekran entegresinde bir sorun olması halinde ekran değişimi yapılmasına gerek kalmaz. Aynı zamanda sorunun tam olarak neden kaynaklandığı da anlaşılmış olur.

iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Çözüm Yöntemleri

iPhone 6 telefonlarda dokunmatik ekran entegresinin bozulması çoğu zaman düşme ya da çarpma sonucunda meydana gelir. Yani iphone 6 dokunmatik entegresi üzerinde yapılan kontrol ile sorunun tam olarak nerede olduğu anlaşılabilir. Çünkü dokunmatik ekran entegresinde herhangi bir sorun bulunmadığı durumlarda ekran değişimi yapılması gerekir. Bu nedenle telefonların dokunmatik ekran sorunlarında ekran değişimi yapmadan önce diğer nedenler üzerinde de durulması önemlidir. Şimdi, iPhone 6 telefonlarda oluşan dokunmatik sorunlarının nedenleri ve çözümleri nelerdir? bunlara bakalım.

  • iPhone 6 dokunmatik ekranlarında yaşanan problemler için ilk olarak ekranda bulunan ekran koruyucu üzerinde bir kontrol yapmak gerekir. Ekran koruyucular bazen dokunmatik sorununa neden olabilir.
  • Ekran dokunmatiğinde sorun olması halinde telefona reset atılarak çözüm aranabilir.
  • Dokunmatik ekranda problemin oluşmasına neden olan etkenlerden biri de telefonun şarjda olmasıdır. iPhone 6 bazen şarjda olduğu anlarda dokunmatik ekranın çalışmasını engeller. Bu nedenle telefon öncelikle şarjdan çıkarılmalı ve yeniden başlatılarak tekrar şarja takılmalıdır.
  • Ayrıca telefonda yeni bir dokunmatik yapılandırması yapmak da sorunu çözebilir. Bunun için Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D Touch menüsüne ulaşmak ve yapılandırmayı yeniden yapmak gerekir.
  • iPhone 6 dokunmatik ekran sorunu için hala bir çözüm bulunamadıysa donanım kaynaklı bir sorun bahsetmek mümkün olur. Böyle bir durumda anakarta bağlı olan dokunmatik ekran entegresinde ya da ekranın kendisinde değişim gerekebilir.

Dokunmatik ekran değişimlerinde ya da dokunmatik entegresinde değişim yapılması sırasında profesyonel bir yardım alınmasında fayda vardır. Çünkü kullanıcılar kendi imkanları ile bu parçaların değişimini gerçekleştiremez. Bu yüzden teknik servis seçiminde de oldukça dikkatli olunması ve işin uzmanlarından yardım alınması gerekir. Aksi taktirde telefonların farklı donanımlarında istenmedik sorunların meydana gelmesi muhtemeldir. Farklı donanım sorunları ile karşı karşıya kalmamak için alanında uzman bir teknik servis seçilmelidir.

iPhone 6 Dokunmatik Sorunu İçin Kaliteli Çözümler

Eğer siz de pek çok kullanıcı gibi iPhone 6 telefonlarınızda dokunmatik ekran sorunları yaşıyorsanız, sizlere alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile hizmet veren firmamıza gelebilirsiniz. Kaliteden ödün vermeden yaptığı çalışmaları ile ekran değişiminden önce dokunmatik ekran entegresini de kontrol eden firma çalışanlarımız, her zaman sizin yararınıza olacak şekilde tamir ve onarım hizmetleri sunar. Bu nedenle her zaman için telefonlarınızı bize emanet edebilir ve bizimle dokunmatik ekran sorunlarınızı kısa süre içerisinde çözebilirsiniz. Aynı zamanda firmamız, siz müşterileri için parça ve işçilik garantili hizmetler verir ve bu sayede sizleri her zaman güvence altına alır. Siz de uygun fiyatlarda kaliteli bir hizmet almak ve dokunmatik sorunlarınızı tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin ve sizlere profesyonel çözümler ile yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.