Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Telefon batarya ömrü uzatma pek çok kullanıcının isteyip de yapamadığı işlemlerden biridir. Bunun yanında kullanıcılar batarya ömrünün bitmeye başladığını anladığı anda telefon pil ömrü testi gibi çeşitli uygulamalar ile ölçümler yapmaya yönelir. Her ne kadar çok fazla etkili olmasa da batarya ömrünü zamanında müdahale edilerek uzatmak mümkün olabilir. Bunun için öncelikle neler yapılması gerektiğini bilmek ve bir an önce uygulamaya geçmek ise oldukça önemli bir konumda yer alır.

Telefon batarya ömrü uzatma konusunda ilk olarak dikkat edilmesi gereken şarj cihazıdır. Akıllı telefonlarda her zaman orijinal şarj cihazı kullanılması tavsiye edilir. Örneğin iphone pil ömrü uzatma orijinal şarj cihazı ile mümkün olur. Çünkü yan sanayi şarj cihazları ile telefon bataryalarında çeşitli problemler meydana gelebilir. Bu yüzden her zaman orijinal şarj kablosu ve şarj adaptörü ile telefonların şarja takılması önemli bir konumda yer alır. Aksi taktirde yan sanayi cihazlar ile bataryaların ömrü oldukça kısa süreli olur.

Telefon Batarya Ömrü Uzatma İçin Çözümler

Telefon bataryalarınızın ömrünü uzatabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız. Siz de birkaç püf nokta ile telefon bataryalarınızı daha uzun süre kullanabilir ve bu şekilde şarj sorunu yaşamaktan da kurtulabilirsiniz. Burada önemli olan telefon batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler nelerdir? bunları bilmek ve buna göre telefonlarınızı kullanmak kadar kolaydır. Telefonlarda batarya sorunları genel olarak yanlış kullanım ve yanlış şarj edilme gibi durumlar sonucunda ortaya çıkar. Bu yüzden özellikle telefonun şarj edilmesinin bazı önemli noktaları vardır. Şimdi bunların neler olduklarına daha yakından bakalım.

  • Akıllı telefonlarınızı uyarı vermeden ya da ilk uyarıyı almanız halinde hemen şarja takın.
  • Eğer gerekiyorsa bataryanızı kalibre edin. Bunu yapmak için öncelikle telefonun şarjını tamamen bitirin ve daha sonra tekrar şarja takarak tamamen dolmasını sağlayın. Bu işlem bataryanızın kalibre olmasını sağlar.
  • Akıllı telefonların şarj edilmelerinde orijinal şarj adaptörü ve şarj kablosu kullanılması gerekir. Yan sanayi şarj cihazları telefona zaman zaman gelen yüksek akımı engelleyemez. Bu yüzden orijinal şarj aleti kullanmaya özen gösterin.
  • Eğer çok fazla gerekmiyorsa telefonunuzu şarj sırasında kullanmaktan kaçının.
  • AVM ve dinlenme tesislerinde yer alan şarj istasyonlarını kullanmayın.
  • Telefonunuzda arka planda çalışan uygulamaları her zaman kapatın.
  • Ayrıca WiFi, Bluetooth, GPS ve 3G gibi telefonunuzda yer alan kablosuz bağlantıları kullanmadığınız zamanlarda pasif hale getirin.
  • Telefonunuzda kontrast ayarını otomatik konuma getirin. Bu şekilde telefon girdiği ortamlarda ekran parlaklığını kendisi otomatik ayarlasın ve gereksiz şarj tüketimini engellesin.

Telefon Batarya Ömrü İçin Yan Sanayi Şarj Cihazının Etkileri

Orijinal şarj cihazları akıllı telefonlar için oldukça önemli bir konumda yer alır. Çünkü son zamanlarda akıllı telefonlarda en çok şikayet edilen konuların başında yetersiz şarj süreleri gelmektedir. Zamanla verimliliğini kaybeden akıllı telefon bataryaları, ilk zamanlar gösterdiği performanstan uzaklaşır ve günlük kullanımlarda ciddi sıkıntıların oluşmasına neden olur. En çok sorun yaşanan durumlar ile yan sanayi şarj aletleri nedeni ile ortaya çıkar. Yan sanayi şar aletleri telefona gelen akımın dengesizleşmesine neden olur ve bunun sonucunda ise batarya sorunları oluşmaya başlar. Akıllı telefonlarda her zaman orijinal şar adaptörü  e kablosu kullanmakta fayda vardır.

Telefon Batarya Ömrü Uzatmak İçin En Doğru Adres

Pil ömrü biten ya da şarj konusunda sıkıntı yaşadığınız akıllı telefonunuzu bize getirin ve sizlere yaşadığınız sorunlar konusunda anında yardımcı olalım. Firmamız, pil ve şarj sorunları konusunda her zaman alanında uzman ve deneyimli personeller ile çalışır. Son teknoloji ekipmanları ile telefonlarınıza müdahale eder ve bunun yanında telefonlarınızda diğer aksamların zarar görmemesi için gerekli tüm önlemleri alır. Tabi sizleri güvence altına almak için parça ve işçilik garantili hizmetler de sunan firammı9z ile siz de kendinizi her an güvence hissedebilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız benzer sorunlar için de garanti süresi içerisinde tekrar firmamıza gelebilir ve bizden ücretsiz destek alma imkanı elde edebilirsiniz. Eğer siz de batarya sorunlarınızı bütçe dostu fiyatların yanı sıra kaliteli bir hizmet ile ortadan kaldırmak istiyorsanız, hemen firmamız ile iletişime geçin ve profesyonel çözümlerimize dahil olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir