iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız?

iPhone ekran değiştiğini nasıl anlarız? Siz de merak ediyorsanız, bu yazımızda iPhone ekranlarının orijinal olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabiliriz. Her akıllı telefonda olduğu gibi iPhone’larda da ekran oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak kullanıcılar ikinci el bir iPhone almak istediklerinde ekranın değişip değişmediğini merak eder ve buna göre telefonu almak ister ya da düşük bir fiyattan satın almayı amaçlar. Böyle bir durumda ise ekranın orijinal olup olmadığını anlamak gerekir. Bazen kullanıcılar iPhone ekranlarında sorun yaşamaları halinde yan sanayi ekran taktırmak yerine orijinal Apple ekranı taktırır. Ancak bazı kullanıcılar ise yan sanayi ekran taktırmayı tercih eder. Bu durumda iş telefonu satın alacak kişiye düşer ve telefonu satın alırken dikkatli olması gerekir.

 iPhone ekran değiştiğini nasıl anlarız? sorusu karşısında pek çok kullanıcı yeteri kadar bilgili olmayabilir. Böyle durumlarda ekran konusunda yeteri kadar bilgiye sahip olmamak ekran orjinal olduğunu nasıl anlarız? sorusunu gündeme getirir. Ancak bazı püf noktaları gözden kaçırmadan ekranın orijinal mi yoksa yan sanayi mi? olduğunu anlamak çok da zor değildir. Bu nedenle siz de ikinci el bir iPhone satın almak ve ekranın değişip değişmediğini tam olarak öğrenmek istiyorsanız, sizlere vereceğimiz tavsiyeler ile ekran konusunda yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz. Bunun yanında yan sanayi ekranları anlamanız için bazı püf noktalar vardır, ancak orijinal ekranları anlamanız biraz zor olabilir. Bu tür durumlarda genel olarak büyük bir sorun yaşanmaz. Çünkü önemli olan ekranlarda problem çıkması halinde değişim yapılan ekranın orijinal olması sorun teşkil etmez.

iPhone Ekran Değiştiğini Anlamanın Yolları

iPhone telefon satın almak istiyorsunuz ve ekranın orijinal olup olmadığından emin değilsiniz? Bu durumda ne yapmanız gerekir, tam olarak biliyor musunuz? Eğer siz de ekranı tanıma konusunda yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz, sizlere bu konuda yardımcı olmak isteriz. iPhone telefonlarda ekran büyük bir önem sahiptir. Bu yüzden sorun yaşanması halinde değişim ücretleri yüksek olabilir. Yeni bir iPhone aldığınızda ekran orijinal olduğu için sorun oluşturacak bir durum söz konusu değildir. Ancak başka bir kullanıcıdan satın alınan iPhone telefonlar için aynı şeyi söylemek pek de mümkün olmaz. Bu durumda ise iş telefonu satın alacak kullanıcıya düşer. Hiçbir şekilde iphone yan sanayi ekran sorunları ile karşı karşıya gelmek istemiyorsanız, yeni aldığınız telefonun ekranını tanımanızda fayda vardır. Şimdi, iPhone’larda orijinal ve yan sanayi ekranları anlamının yolları nelerdir? daha yakından bakalım.

  • Eğer bir iPhone’da yan sanayi ekran varsa bunu anlamak için biraz daha yakından bakmak yeterlidir. Çünkü yan sanayi ekranların rengi daha soluktur.
  • Bunun yanında yan sanayi ekranlarda bazen arama esnasında ekran ışıkları garip davranışlarda bulunur. Buradan yan sanayi ekran olduğu anlaşılabilir.
  • iPhone telefonlarda bataryanın normalden daha kısa süre içerisinde bitmesi de ekranın yan sanayi olduğuna işaret edebilir.
  • Genelde Apple ekranları orijinal olduğunda hemen üst kısımlarında bir güvenlik etkieti bulunur. Bu etiket ekranın orijinal olup olmadığının anlaşılmasına yardımcı olur.
  • Tabi diğer yandan yan sanayi ekranların üst yüzeyleri tamamen siyah bir görüntüye sahiptir. Yan kısımlar ise ayna şeklinde bir görüntü sunar. Bu ekranın yan sanayi olduğunu anlamaya yardımcı olur.
  • Ayrıca yan sanayi ekranlar ufak bir darbede kırılır ya da çatlar. Ekranın bu kadar hassas olması da yine orijinal olmadığı anlamına gelir.

iPhone Orijinal Ekran Değişimi Hizmetleri

Ekran değişimi hizmetlerinde sektörün önde gelen firmalarından biri olarak sizlere hizmet sunduğumuzu belirtmek isteriz. Siz de bizimle en kısa süre içerisinde kırılan, çatlayan ya da dokunmatik panelinde herhangi bir sorun meydana gelen iPhone telefonlarınız için yardım alabilirsiniz. Firmamız her zaman siz müşterilerine alanında uzman ve tecrübeli personelleri ile hizmet verir. Bunun yanında ekran değişimlerini orijinal Apple ekranları ile yapar ve bu konuda sizlere hiçbir sorun çıkarmaz. Ayrıca parça ve işçilik garantili hizmetler ile siz müşterilerini her zaman güvence altına alır. Siz de profesyonel bir ekran değişimi için hemen firmamız ile iletişime geçin ve sizlere en kısa süre içerisinde kaliteli çözümler sunalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir