Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı?

Kırık ekrana kırılmaz cam takılır mı? Son zamanlarda en çok sorulan soruların başında gelmektedir bunun nedeni ise; akıllı telefonlara olan ilgi her geçen gün büyümektedir. Artık herkes telefonu ile maillerini, sosyal medya hesaplarını ve banka işlemleri gibi işlemlerini telefon üzerinden yapmaktadır.

Hal böyle olunca gün boyu ellerde tutulan telefonların ekranlarında kırılmalar veya çatlamalar meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarla karşı karşıya gelmemek adına mutlaka telefonlara ekranı korumak için kırılmaz cam kullanılması gerekir.

Kırılmaz cam kullanırken de mutlaka ürünün kaliteli ve dayanıklı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde kırılmaz diye bilinen ekran koruyucuları da bazı darbeler karşısında kolayca kırılabilir. Korunması gereken ekranların bakımı yapılmadığında ekranın en alt kısmında ya da üst köşe kısımlarında çatlamalar meydana gelebilir.

Bu durumda da zamanla çatlakların boyutu büyüyerek daha büyük sorunları da ortaya serer. Eğer siz de daha uzun ömürlü bir telefon kullanımı yapmak istiyorsanız bunun için ilk etapta kaliteli bir kırılmaz cam ile cihazlarınızın ekranını korumalısınız.

Kırılmaz Cam İle Telefon Ekranları Nasıl Korunur?

Kırık ekrana kırılmaz cam takılır mı? Sorusunun yanında sorulan bir diğer soru kırılmaz cam telefon ekranını nasıl korur? Sorusudur. Kırılmaz camlar özel yapıları itibari ile telefon ve tablet gibi cihazların dışarıdan gelecek darbelere karşı korunmasını sağlar. Elbette sadece kırılmaz cam ekran korumaya yeterli olmayacaktır.

Kırılmaz cam ile beraber telefon kılıfı kullanılması da gerekir. Böylece ekranın yanında telefon kasası da güvende olacaktır. Kırılmaz camlarda sert formatta olan ürünler yerine daha esnek olan ürünler tercih edilmelidir. Çünkü sert ve kalın olan kırılmaz camlar telefon düştüğünde darbeyi ekrana yansıtabilir. Fakat ince ve daha esnek olan kırılmaz camlarda bu durum yaşanmaz.

Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takmak Zarar Verir Mi?

Kırık ekrana kırılmaz cam takılır mı? Diye sorulduğunda telefon ekranındaki çatlak ya da kırıklar baz alınmalıdır. Eğer telefon ekranında bulunan çatlak bölgeler ya da kırık bölgeler fazla ise burada kırılmaz cam takmanın hiçbir anlamı olmayacaktır.

Eğer ekranda yaşanan kırılmalar çok küçükse kırılmaz cam kullanılmaya devam dilmelidir. Böylece kırılmaz camlar telefon ekranının kırılmasını ve daha fazla hasar görmesini engelleyecektir. Yine gün boyu sürekli olarak kullanılan cep telefonlarında kırılmaz cam kullanılmazsa mevcut sorunlu bölgede parmak basıncı nedeni ile daha büyük kırılmalar meydana gelebilir. Bu nedenle cihazın ekranı kırık olsa dahi mutlaka ince yapıda bir kırılmaz cam kullanımı yapılmalıdır.

Çatlak Ekrana Kırılmaz Cam Takılması Doğru Mu?

Telefon ekranlarındaki büyük kırıkların sebebi küçük çatlakların aniden büyümesidir. Bu nedenle telefon gibi cihazlar ilk alındığından itibaren hemen kırılmaz cam kullanımı yapılarak ekranın koruması sağlanmalıdır. Telefonlarda yaşanan çatlak ekranlara kırılmaz cam kullanmak yerinde olsa da mutlaka cihazın ekranının değişmesi gerekir.

Kırışlım ekranlarda yaşanan en büyük sorunlardan biri ekran kararmaları ve dokunmatik ekranın çalışmamasıdır. Bu nedenle çatlamış ya da kırılmış ekrana hafif yapıda bir ekran koruyucu takıldığında cihazın ekranı hem güvende olacaktır hem de kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Evde Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?

Kırılmaz cam takma işlemi yapmadan önce mutlaka cihazın ekranının temizlenmesi gerekir. Bu işlem için bir telefoncudan yardım alınması daha doğru olacaktır. Fakat bunun için vaktiniz  yoksa dikkatli bir şekilde kırılmaz camı telefonunuza takabilirsiniz. Temizlenen telefon ekranı nemli ya da ıslak olmamalıdır. Kuru ekranın üst kısmından başlanarak yavaşça ve kaydırma yapmadan kırılmaz camı takanız gerekir.

Eğer kırılmaz cam takacağınız ekranda çatlamalar ya da kırılmalar mevcutsa bunun için kırılmaz camı takmaya kırık bölgeden başlanması daha doğru olur. Eğer kırık bölüm ekranın orta kısmında ise tam o noktaya parmağınızı hafifçe bastırarak kırılmaz camı, ekrana takabilirsiniz.

Kırılmaz camı taktıktan sonra elinizle düzeltmeniz, ekran ile kırılmaz cam arasında kalan havayı alacaktır. Böylece daha sağlam bir sonuç elde edilmiş olur. Cihazın ömrünü daha uzun tutmak için en başta kaliteli ve orijinal bir kırılmaz cam kullanmak daha avantajlı olacaktır.

Eğer telefon ekranınızda küçük de olsa bir kırılma mevcutsa bunun için hemen önlem almanız doğru olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir