İphone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır?

İphone dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan bir markadır. Kendine ait özellikleri, gelişmiş işletim sistemleri ile iphone diğer markalar arasında öne çıkan bir markadır. İphone Apple tarafından tamamen orijinal, yüksek kalite ve son teknoloji ile telefon üretilen bir markadır. Her parçası orijinal bve yüksek kalitede üretilen iphone çok kolay bir kullanıma sahip olmasi ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. İphone kapağından aksesuarlarına kadar çok zevkli bir dizayna sahip. İphone telefonu bir kez kullananlar bu ayrıcalıklı kullanımdan vazgeçmiyor. Birçok farklı modeli olan iphone piyasaya sürdüğü her ürününde büyük yankı uyandırdı. Ürün piyasaya sürülmeden alıcıları kuyrukta girdi. Böyle bir kitleye sahip olan markadan faydalanmaya çalışan çok fazla fırsatçı var elbette. Özellikle küçük tamirat görmüş iphone telefonları sıfırmış gibi satan birçok dolandırıcılık yapan satıcılar  

İphone Tamir Gördüğünü Gösteren İşaretler

İphone tamir gördüğü nasıl anlaşılır sorusuna yanıt arayan binlerce kişi var. Apple üretimleri konusunda oldukça hassas bir firma olduğu için firma hatası olan ürünleri toplayıp hatayi düzenler. Bu hatayı düzenledikten sonra ise telefonun her bir kısmını yeniden kontrol eder ve piyasaya sürer. Bu işlemi yaptıktan sonra Apple piyasaya tekrar sürdüğü bu ürünlerin refurbished yani yenileme işlemleri gördüğünü belirterek daha ucuza satacak sekikde fiyat belirtir. Fakat bazı fırsatçılar tamir gördüğü uzman olmayan kişi dışında kimse tarafından anlaşılamayacak bu telefonları yeni fiyatına satarlar. İphone alıcılarının öğreneceği bazı küçük ayrıntılar dolandırılmayı önler. Peki kullanıcı alacağı iphone tamir gördüğü nasıl anlaşılır?

  • Telefonun satılan kutusundan
  • Seri Numarasından
  • Model Numarasından
  • Eksik veya yıpranmış aksesuarlarden
  • Apple web sitesinde yapacağı seri numarası kontrolü ile

Tamir gören bir iPhone mu yoksa refurbished mi yoksa orjinal mi anlamak oldukça mümkün

Tamir Gören İphone

Apple satışa çıkardığı telefonları bembeyaz bir kutu ile ambalajında gönderir. Bu ambalajda seri numarası ve model numarası yazar. Buradan iphone tamir görmüş mü anlamak mümkün.

Diğer bir yöntem ise, aksesuarları kontrol etmektir. Aksesuar eksik veya yıpranmış ise o telefon orjinal değildi. Seri numarasından da iphone tamir görüp görmediğini anlamak mümkün. iPhone ayarlardan seri numarasını Apple web sitesinde ilgili bölüme güvenlik kodu ile beraber girilir. Devam tuşuna basılır. Sonuç telefon tanımlanmamış ise telefonun sıfır olduğu anlaşılir. Sonuç telefon tanımlanmıştır ise daha önce işlem gören bir iphone sahibi olduğunuz anlaşılır. Telefon gövdesinde çizik olup olmadığı da tamir görmüş bir iphone mu değil mi bizlere gösterir. Apple gövde çizigi olan veya donanım problemi olan telefonları toplar ve yenileyip piyasaya sürer. Bu ürünlerin tamir gördüğü için daha uygun fiyata satılmasını sağlar.

İphone  Hakkında Mutlaka Bilinmesi gerekenler

İphone çok yoğun olarak talep gören bir marka. Alıcıları kullanıcıları bu telefon için ayrı mesai harcamaktadır. İphone telefonların en dikkat çekici özellikleri kendine özgü geliştirdiği uygulamaları. Sağlık uygulaması bunlar arasında en dikkat çekeni. Bu uygulamaya bilgilerinizi girmeniz belki de hayatta kalmanızı sağlayacak. Sağlık uygulamasına kişi kan grubunu, tansiyon, şeker, kalp , alerji gibi sorunlarını kaydeder. Hangi ilaçları kullandığıni kaydeder. Herhangi bir acil durumda acil durum tuşuna basan kişiler direk sağlık uygulamasına erişerek kişiye doğru müdahaleyi yapabilir. Bunun dışında iPhone su terazisi de kendine özgü bir uygulamadır. Etraftaki cisimlerin arasındaki açıyı doğru olarak ölçme işlemi için iphone kullanabilirsiniz. iPhonemu bul özelliği sayesinde kaybolan telefonunuza ulaşmanız oldukça kolaydır. Sesli uyarıdan sıkılanlar için geliştirilmiş olan görsel uyarı iPhone kullanıcıları tarafından oldukça seviliyor. Kamera flaşı ile bildirimler haber veriliyor.

iPhone Fiyatlarını şekillendiren temel unsurlar ve çiziklerin fiyata etkisi

Oldukça popüler olan iphone, fiyatı ile de çok konuşulanlar arasında yerini alıyor. Birçok farkı modeli olan iphone yeni modeli piyasaya çıkmadan aylar önce alıcı bulmaktadır. iPhone tanıtımları oldukça renkli geçmektedir . Apple iPhone meraklıları günler öncesinden tüm özelliklerini öğrendikleri bu telefona sahip olmak için beklemeye başlar. iPhone farklı işletim özellikleri , orjinal parçaları ile öne çıkarken fiyat ile de öne çıkmaktadır. El yakan iphone fiyatlarına meraklıları hiç sorun etmiyor. Refurbished iPhonelarda alıcısını bulurken diğer markalara göre yüksek ücretler gözden çıkarılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir