Telefon garantiden kaç günde gelir 

Telefon garantiden kaç günde gelir? Günümüzde kullanmış olduğumuz telefonlar farklı marka, model ve özelliklerle kullanıma sunuluyor. Buda garanti süresini değiştirebilir. Dünyaca ünlü telefon markaları tarafından özel olarak tasarlanan ve birçok özelliği ile öne çıkan cep telefonları zaman içerisinde çeşitli arızalar ortaya çıkarabilir. Bu arızalar kullanıcı tarafından olabileceği gibi telefonun donanımsal arızası nedeni ile ortaya çıkabilir. Kullanılamayacak ve kullanıcıyı rahatsız edecek bu sorunların onarılması için garanti hizmetlerinden yararlanmak gerekiyor. Özellikle günümüzde kullanıcı tarafından garantiye gönderilen telefonun telefon garantiden kaç günde gelir sorusu tüm kullanıcıların aklına gelen önemli soruların başında gelmektedir. Siz de telefonunuzun farklı nedenlerden kaynaklı garantiye göndererek onarımını ve tamirini garanti kapsamında yaptırabilirsiniz.

Telefon arızaları garanti hizmeti ile gideriliyor

Telefon garantiden kaç günde gelir? Dünyaca ünlü telefon markaları tarafından kullanıma sunulan telefonlarda oluşan telefon arızaları sonrasında garanti hizmetlerinden yararlanmanız gerekebilir. Bu gibi sorunlarla karşılaştığınızda öncelikle telefonunuzu satın alırken size verilen fatura ve beraberinde ki garanti belgesi ile birlikte telefonu aldığınız yere teslim edebilirsiniz. Mağazaya gitmeden direk olarak garanti adresini öğrenerek garanti belgesi ve faturası ile birlikte siz de telefonu kendi imkanınız ile garantiye gönderebilirsiniz.

Garantiye gönderilen telefonlar uzman çalışanlar tarafından detaylı şekilde incelenir. Kullanıcıdan kaynaklı bir hata var mı yoksa tamamen telefondan kaynaklı bir sorun mu detaylı şekilde bakılır. Yapılan çalışma sonrasında kısa sürede telefon tamir edilmek sureti ile onarılır ve tekrar adresinize gönderimi yapılır. Bu sürecin ne kadar olacağı telefon garantiden kaç günde gelir sorusuna cevap vermek net olarak mümkün değildir. Yedek parça garanti için gönderdiğiniz merkezde mevcut ise kısa sürede tamir edilir ve gönderimi yapılır. Fakat parça beklenecek bir durum var ise on beş gün kadar telefonunuzun elinize ulaşma durumu ortaya çıkabilir.

Telefon garantiden kaç günde gelir sorusuna yanıt vermek gerekirse, beş gün içerisinde onarılarak gönderimi yapılabilir demek mümkündür. Siz de tercih ettiğiniz telefon markası ve garanti hizmet kalitesine göre arızalı telefonu çok kısa süre içerisinde tamir edilmesi ile tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garantiye Giden Telefonlarda Parça Değişimi Nasıl Olur?

Her hangi bir sebeple bozulan ve arıza veren telefonlar garantiye gönderildiğinde elbet parça değişimi gerekir. Burada genelde orijinal parçalarla telefon tamiri yapılır. Eğer telefon için parça değişimi gerekiyorsa bunun için orijinal parçaların gelmesi beklenir. Bu süre de uzayabilir. Eğer yurt dışından parça gelmesi beklenirse elbette garantiden telefonun gelmesi biraz daha uzayabilir.

Telefon için orijinal parça değişim garantisi veremeyen markalardan telefon almamanız önerilir. Aksi halde telefonlarda tekrar bir sorun söz konusu olacaktır. Bu nedenle garantiye göndereceğiniz cihazlar için mutlaka yetkili servisten hizmet almanız önerilir.

Bazı markaların telefonları garantiye gittiğinde sıfırdan, yeni bir telefon gönderilir. Bu süre telefon tamiri yapılan süreden daha kısa sürse de eğer telefon tedariki yine yurt dışından yapılacaksa en az bir ay beklemeniz gerekebilir. Eğer sorunsuz bir telefon kullanmak istiyorsanız en iyi markaların telefonlarını tercih etmeniz gerekir.

Telefonlar Hangi Durumda Garantiye Gider Ve Kaç Gün İçinde Gelir

Telefonların garanti kapsamına girmesi için bir takım şartların sağlanması gerekir. Örneğin iki yıllık bir sözleşme yapılır bu süre içinde garantiye gitmesinde bir durum oluşursa marka ücretsiz olarak telefon onarımını yapar. Garanti süresi geçen ve garanti kağıdının olmadığı durumlarda ise telefon tamirleri ücretli olarak yapılır.

Telefonun garanti kapsamına girmediği durumlar ise düşürme, çarpma, kırma ve diğer kişisel etmenlerdir. Telefonların garanti kapsamına girebilmesi için teknik bir arızanın yaşanması gerekir. Hal böyle olunca mutlaka telefonlarda gerekli işlemler başlatılır.

Bazı telefon arızalarının işçiliği ve parça değişimi daha uzun sürecektir. Bu da telefonun elinize geç ulaşması anlamına gelir.

Telefon Garantiye Gitmeden Nasıl Tamir Edilir?

Ülkemizde garanti servislerinin geri dönüşümü biraz daha uzun olabilir. Bazı markalar uzun sürecek, telefon tamirleri için müşterilerine kullanması için geçici bir telefon verebilir. Fakat bazı markalar bunu yapmaz. Bu durumda da işini iyi yapan profesyonel bir yetkili servisten destek alabilirsiniz. Elden yaptırılan telefon tamirleri daha kısa sürede biter, fakat ödeyeceğiniz ücret her zaman daha yüksek olacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir