iTunes Kullanmadan iPhone’a Müzik Atma

iTunes Kullanmadan iPhone’a Müzik Atma; Eğer herkes orta düzey bilgisayar kullanım bilgisine sahip olsaydı, itunnes harika bir uygulama olabilirdir. Fakat ne yazık ki henüz genel kullanıcı kitlesi söz konusu yazılımı bu kadar ileri seviyede kullanamıyor. Her ne kadar İphone cihazlara müzik yüklemek için itunnes en basit yöntemlerden biri olsa da alternatif basitlikte yöntemler yok değil. Gelin hep birlikte bu yöntemlere göz atalım.

Windows – Mac işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda müzik yüklemek bir bakıma kafa karıştırıcı olabilmektedir. Buna bağlı olarak

 • “iPhone müzik atamıyorum“,
 • “iPhone müzik nasıl yüklenir“
 • “iTunes olmadan iPhone müzik atma”

Tipinde sorular arama motorlarında öne çıkmaya başlıyor. Bu yazı da bulabileceğiniz anlatım sayesinde hiçbir ek cihaz kullanmadan cihazınıza müzik yüklemeyi mümkün olacak.

iPhone Müzik Atma

iTunes Kullanmadan iPhone’a Müzik Atma; Apple markasının bir takım kısıtlamalarına bağlı olarak zorlaşmaktadır. Fakat bu kısıtlamalar kaldırılmaz engeller değildir. Her ne kadar ilk işlem kullanıcıları biraz zorlasa da sonrasında müzik atma işlemi oldukça kolay ve pratikleşecek.

Bu nokta da öncelikle şansını denemek isteyen kullanıcılar için itunes ile müzik atmayı kısaca özetlememiz gerekiyor. Buna rağmen başaramazlarsa ki; Başaramayanların oranı hayli yüksektir. Bu nokta da detayları paylaşacağız.

 • İlk olarak itunnes’i açın
 • USB Kablosunu bağlayın
 • Eş zamanlama listesine müzikleri sürükleyin
 • Eşzamanla işlemini başlatın
 • Eşzamanla işlemi bitince her şey hallolmuş olacaktır.

Fakat bu eş zamanlama sırasında istenmeyen durumlar oluşabilir. Müzikler eksik eş zamanlanmış olabilir. Tamamen liste atılmamış olabilir. Bu nokta da hayal kırıklığı yaşasanız dahi aynı işlemi yeniden yaparak her şeye çözüm bulmuş olacaksınız.

Bu işlemi gerçekleştiremeyen kullanıcılar için artık sevinme vakti geldi. Çünkü artık itunes olmadan müzik aktarma başlığına geçiyoruz.

iPhone Müzik Atma Programı

Müzik atmak için ortaya çıkan onlarca farklı programdan söz etmek mümkün. Bu programların temel de amacı; Eksiksiz ve hatasız olarak tüm müzikleri telefona aktarma ve kullanıcının zamanını kısaltma. Fakat her program ne yazık ki bu kadar efektif çalışmayabiliyor. Bu nedenle en doğru programı seçmek için;

“İphone müzik atma programı”

Aramasını arama motorunda gerçekleştirerek size en uygun programı onlarca farklı dil seçeneğinde izleyebilirsiniz. Bizim sizler için anlatacağımız müzik atma programı; EaeUS MobilMover.

EaseUS MobiMover, Windows ve Mac bilgisayarlarda çalışan ve üst düzey kolay kullanıma sahip olan bir uygulamadır. Program aracılığı ile yapabileceklerinize baktığımızda;

 • Müzikleri,
 • Fotoğrafları,
 • Videoları,
 • Zil seslerini

Dosya ve PDF’ler dahil onlarca farklı nesneyi telefonunuza aktarmanız mümkündür. Söz konusu uygulamayı kullanmak için bir bilgisayara ihtiyacınız var. Program sadece basit bir ara yüz sunuyor. Teorik olarak itunes ile aynı mantıkta hizmet verse de pratikte size hızlı işlem olanağı sağlıyor. Uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları var. Fakat ücretli de ücretsiz de fark etmeksizin işlemi gerçekleştiriyor.

Virüs Bulaşır mı?

Uygulama güvenliğini ve güvenilirliğini ispat etmiş bir sistem. Bu nedenle size ait hiçbir veriyi kaydetmiyor ve üçüncü kişiler ile paylaşmıyor. Sadece eş zamanlama işlemini pratikleştirerek herkesin rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir hale getiriyor. Bu yönü ile bakıldığı zaman son derece faydalı olduğunu söylemek mümkün.

Uygulama size ait olmayan hiçbir veri indirmiyor. İnternete bağlanmıyor ya da üçüncü parti yazılımlarla eş zamanlama yapmıyor. Bu nedenle uygulama size ait olmayan hiçbir dosya üzerinde taşıma işlemi gerçekleştirmiyor. Virüs bulaştırması ya da güvenliğinize bir engel teşkil etmesi mümkün değil.

Uygulamayı Satın Alsam İleride Kapanır mı?

Apple her yeni işletim sistemi güncellemesi ile bir takım özellikleri devre dışı bırakıp yenilerini devreye alıyor. Bazı güvenlik sertifikaları güncellenirken bazı konular güvenlik tehdidi olmaktan çıkıyor. Bu nedenle konu ile ilgili net bir açıklama yapmak çok zor. Fakat her yeni işletim sisteminin kısa sürede kırıldığı ve modifikasyona uygun hale getirildiği düşünülürse uygulamanın kullanımı sorun oluşturmayacaktır.

Bu nokta da en büyük endişeniz, Apple şirketinin bu hizmeti çok daha pratik bir uygulama ile yapmaya karar verip sizin programınızı gereksiz kılabilmesidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir