General Mobile Ekran Görüntüsü Alma

General mobile ekran görüntüsü alma işlemi neredeyse günümüzde binlerce kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Sosyal medyada gezerken veya internet üzerinde bir şeyler araştırırken aniden bir fotoğraf çekmemiz gerekebilir. Beğendiğimiz ürünlerin veya araştırdığımız konuların çoğu zaman fotoğraflarını indirmemiz imkânsızdır. Nitekim siteler görsellerin alınmaması veya paylaşılmaması için paylaştığı görselleri kitler. Böylelikle az öncede söylediğimiz gibi indirmemiz mümkün olmayabilir. İşte böyle durumlarda karşınıza çıkabilecek en önemli işlem ekran görüntüsü almaktadır. Basit birkaç hamle ile birlikte ekran görüntüsünü dilediğiniz her an alabilirsiniz.

Türkiye’nin ve Dünya’nın son dönemlerde ön plana çıkmayı başarmış telefon markalarından biri olma özelliği taşıyan General Mobile sizlerin beklentisini karşılamak adına sürekli olarak kendini geliştirmektedir. Yen nesil cihazlar üretmesinin yanı sıra cihazlarında kullanıcıların işine yarayacak birçok özelliği de sunmaktadır. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi en çok tercih edilen özelliklerden biri olan ekran görüntüsü alma işlemi General Mobile cihazlarında uygulanmaktadır. Kullanıcıların ‘Ses kısma tuşu’ ile aynı anda ‘açma ve kapama tuşuna’ basmaları yeterli olacaktır. Bu işlem sayesinde bulunmuş olduğunuz ekranın görüntüsünü alabilirsiniz. Genel olarak kullanıcıların yapmış olduğu en büyük yanlış iki tuşa aynı anda basmıyor olmalarıdır. Belirtmiş olduğumuz iki tuşa aynı anda basmamanız halinde ekran görüntüsü alamayacağınızı unutmamalısınız.

Telefon Modeline Göre Ekran Görüntüsü Alma

General Mobile akıllı telefon alanında her geçen gün yeni bir ürün ile piyasada ki varlığını korumaktadır. Geniş bir sektör olması ile birlikte de sürekli yeni nesil telefonlarla karşılaşabiliyoruz. İşte böylesine geniş bir alan olmasının da vermiş olduğu etkiyle birlikte General Mobile bünyesinde onlarca telefon barındırmaktadır. Her telefon özellik ve kullanışı ile de farklılıklar göstermektedir.

Genel olarak General Mobil modellerini incelediğimiz zaman tüm akıllı telefonların kullanımının aynı olduğunu görmemek elde değil. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz ekran alma görüntüsü için kullanmanız gereken işlemi her telefonda deneyebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz telefon modeli ne olursa olsun bu işlemi uygulamanız yeterli olacaktır. Nitekim bu işlem yeni veya eski General Mobile bünyesinde yer alan tüm telefonları kapsamaktadır.

Ekran Görüntüsü Nereye Kaydedilir?

General Mobile ekran görüntüsü alma işlemini yapmanız ile birlikte fotoğraflarınız galeriye kaydedilmektedir. Tüm fotoğrafların bulunduğu bu alan içerisinde bütün ekran görüntülerinizi görebilirsiniz. Tabi normal çekilen kamera görüntü klasörünün içerisinde yer alman ekran görüntüleri için ayrı bir klasör bulunmaktadır. Bütün resimler bu klasör içerisinde dosyalanarak saklanmaktadır. Arzu ettiğiniz her anda klasöre tıklayıp görsellere erişim sağlayabilirsiniz. Hafıza kartı kullanmanız halindeyse almış olduğunuz ekran görüntüleri hafıza kartınıza kaydedilmektedir. Eğer hafıza kartı kullanıyorsanız ve ekran görüntüsünü bulamıyorsanız hafıza kartına dosyalar bölümünden erişim sağlayarak kontrol etmenizde fayda var.

Ekran Görüntüsünü Nasıl Paylaşırım?

Galerinizde yer alan fotoğraflarınızı veya çekmiş olduğunuz ekran görüntülerini paylaşmak adına birbirinden farklı kullanabileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Genel olarak baktığımız zaman normal çektiğiniz fotoğraflar ile ekran görüntüsü olarak aldığınız fotoğrafların paylaşma aşaması aynıdır. Ekran görüntüleriniz üzerinde herhangi bir değişiklik yapmayacaksanız sağ tarafta yer alan üç noktaya tıklayıp paylaş seçeneğine tıklamalısınız. Karşınıza çıkan bu alanda ise nerden paylaşacağınız sorusu sorulmaktadır. Paylaşacağınız alanı seçtikten sonra ise fotoğrafınız tercih ettiğiniz alan içerisinde yayınlanacaktır.

Ekran Görüntüsü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde milyonlarca insanının yapmış olduğu işlem bazen bir takım sorunları da beraberinde getirmektedir. Dikkatsizce alabileceğiniz bir ekran görüntüsünü paylaşması sizin hakkınızda ki bilgilerin yayımlanmasına bile neden olabilir. Bu yüzden aşağıda yer alan ikiyi maddeye dikkat etmeniz sizin yararına olacaktır;

  • Ekran fotoğrafı alırken kişisel bilgilerinizin yer almamalı sizler için önemli olmalı,
  • Başkalarının özel hayatını ihlal edecek fotoğrafların ekran görüntüsünü almamalısınız,

Kişisel bilgileriniz ile ilgili bir ekran görüntüsü çekmeniz ve yanlışlıkla paylaşmanız sizlerin bilgilerinin yayılmasına neden olacaktır. Buda sizlerin farklı ve sorun veya problemler ile karşı karşıya kalmasına neden olacaktır. Bunun yanı sıra başkalarının özel hayatını etkileyecek alanlar ile ilgili de ekran görüntüsü alıp paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde başkalarına kendinizi ifade etmekle uğraşabilirsiniz.

General mobil ekran görüntüsü alma işlemi ile birlikte sizlerde dilediğiniz her an ekran görüntüsü alabilir ve arzu ettiğiniz fotoğraf veya bilgi arşivini oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir