iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır?

iPhone kurulumu nasıl yapılır? siz de merak ediyorsanız ve iPhone kurulumu konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu yazımızda sizler için gerekli olan tüm kurulum aşamalarını açıklıyoruz. Genel olarak bir iPhone kurulumu için çeşitli aşamalar gerekir. Bu aşamaların içerisinde kullanıcıların kullanım özelliklerine bağlı olarak birtakım ayarlamalar yapılır. Bunların başında dil ve ülke seçiminden parola oluşturmaya kadar pek çok farklı adımın olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ayrıca bir iPhone kurulumu genel olarak tüm modellerde aynı şekilde karşımıza çıkar. Daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse iphone 7 kurulum aşamaları ile iPhone 8 kurulum aşamaları arasında bir fark olmadığını belirtmek isteriz. Siz de sahip olduğunuz iPhone telefonların kurulumu için sizlere sunacağımız yönergeleri takip ederek istenen kurulumu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone kurulumu nasıl yapılır? konusunda ilk olarak sizlere aktarmak istediğimiz husus, kurulum sırasında kendi Apple kimliğinizi kullanmanızdır. Çünkü iPhone telefonlarda her kullanıcının kendine ait bir Apple kimliği vardır. Bu kimlik telefon içindeki eşleşmelerden iCloud Drive verilerine kadar pek çok bilgiye ulaşılmasını sağlar. Ayrıca uygulama indirme sırasında da yine Apple kimliği istenir ve izin verildiği sürece uygulama indirmek mümkün olur. Böyle bir durumda ise indirilen uygulamaların farklı bir Apple kimliğinde olmaması için kullanıcının kendi kimliği ile indirme işlemi yapması tavsiye edilir. Çünkü daha sonra güncelleme ya da kaldırılan bir uygulamanın tekrar kurulmak istenmesi halinde çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu yüzden eğer bir Apple kimliğiniz yoksa resmi web sayfasından ir tane edinebilir ve iPhone telefonunuzun kurarken kendi Apple kimliğinizi girebilirsiniz.

iPhone Kurulumu Aşamaları Nelerdir?

iPhone telefonlarda kurulum çeşitli aşamalardan meydana gelir. Siz de iphone sıfırdan kurulum yapmak istediğinizde az sonra sizlere sunacağımız yönergeler ile karşı karşıya kalırsınız ve bu nedenle kurulum esnasında neler yapmanız gerektiğini bilmeniz sizin yararınıza olur. iPhone kurulumu sırasında daha önce farklı model bir iPhone’daki verilerinizi yeni telefona aktarmanız gerekir. Bunu yapmak için de kurulum aşamaları arasında bir adım olduğunu belirmek gerekir. Bu şekilde önceki iPhone telefonunuzda olan video, fotoğraf, uygulama ya da müzikleri de yeni iPhone’a kolayca aktarabilirsiniz. Şimdi, iPhone kurulumu nasıl olur ve aşamaları nelerdir? daha yakından bakalım.

  • Kurulum için ilk olarak iPhone’u açın.
  • Telefonu açtıktan sonra ekranda dil ve ülke seçimi ile ilgili bir ibare yer alacaktır. Buradan dil ve ülke seçimi yapın.
  • Kurulum yapıldığı sırada hem konum servislerini açın hem de çevrimiçi olun.
  • Daha sonra telefonunuzda gizlilik için Touch ID özelliğini ayarlayın ve bir de parola oluşturun. Bu adımı geçmek için en azından parola oluşturmanız gerektiğini unutmayın.
  • Bundan sonraki adımda daha önce kullanmış olduğunuz iPhone telefonlardaki bilgileri yeni telefona aktarabilirsiniz.
  • Yeni iPhone’unuz için gerekli verileri aldıktan sonra sahip olduğunuz Apple kimliği telefonda giriş yapın ve eğer bir Apple kimliğiniz yok ise resmi web sitesinden edinin.
  • iPhone telefonların önemli özelliklerinden biri olan Siri’yi de yine kurulum sırasında ayarlayabilirsiniz.
  • Telefonda tıklama modunu da ayarlamak için iPhone ana ekran düğmesini özelleştirebilirsiniz.
  • Gerçekleştirilen bu adımların sonrasında ise ekran çözünürlüğü ve uygulama analizi gibi ayarlamaları da yapabilirsiniz.

Genel olarak bir iPhone kurulumu yukarıda yer alan adımlar izlenerek gerçekleştirilir. Bu şekilde yapılan kurulum sırasında iPhone kullanım için kişisel özellikler ayarlanarak hazır hale getirilmiş olur. Siz de yeni bir iPhone telefon satın aldığınızda ya da yeni bir modele geçtiğiniz yukarıda bulunan adımları takip ederek telefonunuzun kurulumunu oldukça kısa süre içerisinde yapabilir ve ardından iPhone’unuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone Kurulumu İçin En Doğru Adres

Siz de iPhone telefonunuz için sorunsuz bir kurulum gerçekleştirmek ve sonrasında istenmedik problemler yaşamamak için hemen bizimle iletişime geçin. iPhone telefonlar konusunda uzman bir ekibin yer adlığı firmamızda sadece iPhone kurulumu değil, telefonlarınızda yaşadığınız tüm sorunlarınızda sizlere yardımcı olmaktayız. Bu nedenle profesyonel ve kaliteli bir hizmet arıyorsanız, sizlere konusunda uzman çalışanlarımız ile hızlı ve aynı zamanda güvenilir bir hizmet vermemizi sağlayabilirsiniz. iPhone telefonlarda ihtiyaç duyduğunuz her konuda bize danışabilir ve profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.