iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Demek

iPhone pil sağlığı servis ne demek? öncelikle bunu açıklayarak yazımıza başlayalım. Genel Ayalar > Pil bölümünde servis uyarısı çıkması iPhone pilinin servis tarafından görülmesi gerektiği anlamına gelir. Yani pil sağlığında yolunda gitmeyen bir durum olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Bu uyarı iOS 10.2.1 ile iOS 11.2.6 sürümleri arasında kullanıcıların karşısına çıkar ve burada aynı zamanda pil sağlığı yüzde olarak da ifade edilir. Peki, genel olarak iphone pil sağlığı kaç olmalı? siz de bunu merak ediyorsanız, iPhone telefonlarda pil sağlığının yüzde 80 altına düşmesi tavsiye edilmez. Yani yüzde 80 altına düşen pil sağlığı durumlarında telefonun servise götürülmesi uygun olacaktır.

iPhone pil sağlığı servis ne demek? ve pil bölümünde böyle bir uyarı olması halinde neler olur? merak ediyorsanız, bu konuda sizlere birtakım bilgiler vermeye çalışalım. Öncelikle iPhone’ların pil sağlığı bölümünde servis uyarısı olması halinde ilk yaşanacak sorunlardan biri şarj ile ilgilidir. Yani telefonun şarjı birden bitebilir ya da şarj yüksek seviyelerde olduğu durumlarda birden çok düşük bir seviyeye inebilir. Bunun yanında telefon tamamen şarjı biterek kapanabilir ya da telefondaki uygulamalar yavaş açılabilir. Böyle bir sorun karşısında kalan kullanıcılar genelde iphone pil sağlığı yükseltme gibi yollar aramaya başlar. Ancak her zaman istenen sonuçlar almak mümkün olmaz. Pilin onarılması yerine batarya değişimi yapılarak daha kalıcı sonuçlar elde edilebilir. Tabi öncelikle pilin incelenmesi ve neler yapılabileceğini görülmesi gerekir.

iPhone Pil Sağlığı Servis Neden Verir?

iPhone telefonlarda pil sağlığı ile ilgili bölümde servis uyarısının alınması çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişir. Hatta bazen kullanıcılar, iphone pil sağlığı göstermiyor şeklinde yaşadıkları sorun konusunda şikayetler ile karşımıza çıkar. Ancak genel olarak bu alanda pil sağlığı ile ilgili bir ibare görmek mümkündür. Bu bölümde servis yazmasının nedeni farklı olabilir ve böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken telefonun en yakın servise götürülmesi olmaktadır. Peki, iPhone telefonlarda pil sağlığı servis uyarısı neden verir? Daha yakından bakalım.

  • Pil iPhone için yeteri kadar güç sağlayamadığında bu uyarı ortaya çıkar.
  • Ayrıca pilin kullanım ömrü bitmiş ve hatta sonuna gelinmiş olabilir.
  • Pil yanlış kullanım nedeniyle zarar görmüş olabilir.
  • Bunların yanı sıra yan sanayi şarj cihazları ile telefonun şarja takılması da uyarının ortaya çıkma nedenleri arasında yer alır.
  • iPhone’un herhangi bir şekilde darbe alması ya da düşmesi servis uyarısına neden olabilir.
  • iPhone telefonların bataryaları belirli bir döngü sayısına sahiptir. Telefon pilinde döngü sayısı bitmesi halinde servis uyarısı ortaya çıkar.
  • Telefon pilinin çok fazla sıcak ya da soğukta kalması aynı şekilde bir servis problemi olarak karşımıza çıkar.

iPhone Pil Sağlığı Düşüyor Neden?

iPhone pil sağlığı çeşitli nedenlere bağlı olarak düşebilir. Bu durumun ortaya çımasına neden olan en önemli etken pilin yanlış kullanımı olmaktadır. Her pil kendi içerisinde belirli bir şarj döngü sayısına sahiptir. Bu nedenle telefonun şarjı bitmeden şarja takmak ya da sürekli şarjda olan bir telefon döngü sayısını kısa zaman içerisinde tüketir. Böyle bir durumda ise telefon pili ömrünün sonuna gelir ve batarya bölümünde servis yazar. Servis sorunu karşısında ise telefonun bir an önce servise götürülmesi öncelikli koşullardan biri olarak ön plana çıkar.

iPhone Pil Sağlığı ve Değişimi İçin Profesyonel Hizmetler

iPhone pil sağlığı konusunda hızlı ve güvenilir çözümleri ile sizlere yardımcı olan firmamız, sektörün öncü servisleri arasında yer alır. Yaptığı çalışmalar ile iPhone telefonlarında ortaya çıkan problemleri kısa sürede giderir ve bunun yanında gereken durumlarda batarya değişimi ile sizlere yardımcı olur. Ayrıca alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile titiz bir işçilik sunulan servisimizde, tüm işlemler son sistem ekipman ve donanımlar ile yapılır. Diğer yansan servisimiz, parça ve işçilik garantili hizmetler ile siz müşterilerine yardımcı olur. Bu sayede alınan hizmet karşısında belirli bir süre kadar güvence altına alınmış olursunuz. Siz de böyle bir hizmetten yararlanmak ve aynı zamanda iPhone telefonlarınızda meydana gelen pil sağlığı sorunları kısa sürede çözüme ulaştırmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir