iPhone Yakınlık Sensörü Tamiri, Ön Kamera Sensörü Problemi ve Değişimi

iPhone yakınlık sensörü tamiri, ön kamera sensörü problemi ve değişimi konusunda sizlere birtakım bişlgiler sunacağımız bu yazımızda sizlerde iPhone telefonlarınızda sensör çalışmadığı durumlarda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Zaman zaman sensör problemlerinin yaşandığı iPhone modelleri, ekranın hemen üst kısmında yakınlık sensörü ve ön kamera sensörü bulundurur. Çeşitli işlevlere sahip olan bu sensörler, telefonlarda konuşma sırasında ekranın kararmasını sağlar. Aynı zamanda telefonun bulunduğu ortama göre parlaklığının ayarlanmasında da yine sensörler görev alır. Ancak iphone yakınlık sensörü çalışmıyor ise bahsetmiş olduğumuz işlevlerden hiçbiri yerine gelmez. Böyle bir durumda ise telefon verimli bir şekilde kullanılamaz.

iPhone yakınlık sensörü tamiri, ön kamera sensörü problemi ve değişimi gerektiği durumlarda ilk olarak yapılması gereken telefonun bir an önce neden bu hatayı verdiğini tespit etmektir. Bunun için ise iphone yakınlık sensörü test ve kontrolleri yapılır. Yapılan testler ile tam olarak sorunun neden kaynaklandığı anlaşılmaya çalışır. Ayrıca öncelikle sensörün tamir edilmesi için çaba gösterilir. Ancak tamir edilmeyecek bir durumda ise değişim yapılır. iPhone sensörlerinde donanımsal bir sorun olması halinde uzman bir teknik servisten yardım almak gerekir. Çünkü tamir ve değişim işlemleri genel olarak teknik servisler tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Bu nedenle telefonun diğer aksamlarında bir sorun yaratmamak için profesyonel yardım alınmasında fayda vardır.

iPhone Yakınlık Sensörü ve Ön Kamera Sensörü Problemi Nasıl Giderilir?

iPhone yakınlık ve ön kamera sensörü bazen çeşitli nedenlere bağlı olarak çalışmaz. Sensörün çalışmama nedenleri arasında öncelikle tozlanma ve kirlenme olabilir. Bu yüzden telefon ekranında sensörün olduğu bölgeyi temizlemek gerekebilir. Bunun yanında kullanılan ekran koruyucu ve kılıf gibi aksesuarlar da yine sensörün çalışmamasına neden olabilir. Bu tür durumlarda ekran koruyucu ve kılıfı kontrol etmek gerekir. Eğer sorun devam ediyorsa iphone yakınlık sensörü kapatma imkanı yoktur ve akla direkt olarak donanım kaynaklı bir sorun olması ihtimali gelir. Donanım kaynaklı sorunlarda ise yapılması gereken tamir ya da değişim işlemleri olmaktadır. iPhone yakınlık sensörü öncelikle tamir edilmeye çalışılır, ancak mümkün değilse değiştirilmesi zorunlu hale gelir. iPhone telefonlarda yakınlık ve ön kamera sensörü değişimleri aşağıdaki gibi yapılır;

  • iPhone modellerinde ön kamera ve yakınlık sensörü 30 dakika ile 45 dakika arasında değişen sürelerde değiştirilir.
  • İşlemler sırasında telefon asla sıfırlanmaz ve bunun yanında içinde buluna bilgiler silinmez.
  • Sensör değişimleri her zaman parça ve işçilik garantisi altında yapılır ve böylece aynı sorunlar ile karşı karşıya kalınması haşinde ücretsiz destek sunularak sorunlar giderilir.
  • Sensör değişimi yapılırken genelde işlemler müşterinin yanında yapılır ve bu şekilde telefonun nasıl bir süreçten geçtiği gösterilir.
  • iPhone yakınlık ve ön kamera sensör değişimleri konusunda uzman ve deneyimli teknisyenler tarafından gerçekleştirilir.
  • Ayrıca kargo gönderim hizmeti ile iPhone yakınlık ve ön kamera sensörü değişimi yapmak mümkün olur. Sadece 3 iş günü içinde değişim yapılmasının ardından telefon kargo ile belirtilen adrese yollanır.

Eğer iPhone yakınlık sensöründeki sorun donanım kaynaklı ise öncelikle profesyonel bir yardım alınması gerekir. Kullanıcıların yaşadıkları bu sorunu kendi çabaları ile çözme imkanı bulunmaz ve bu nedenle telefonu en yakın teknik servise götürmek yapılacak en akıllıca iştir. Aksi halde kullanıcılar sensör ile ilgili işlem yaparken diğer donanımlara zarar verebilir.

iPhone Yakınlık Sensörü ve Ön Kamera Sensörü Tamiri

iPhone telefonunuzun yakınlık ya da ön kamera sensöründe meydana gelen sorunlar ile başa çıkamıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin. Siz müşterileri için konusunda uzman teknisyenleri, ile telefon tamiri ve onarımı yapan firmamız, aynı zamanda son teknoloji ekipman ve donanımlar ile hizmet verir. Bunun yanında parça ve işçilik garantisi ile sizleri güvence altına alır ve tekrar aynı problemleri yaşamanız halinde ücretsiz olarak teknik destek sunar. Ayrıca telefonlarınızda yapılan işlemler tamamen sizlerin gözleri önünde gerçekleştirilir ve bu şekilde aklınızda şüphe edecek hiçbir durum kalmaz. Siz de kaliteli ve profesyonel çözümler için hemen bizimle iletişime geçebilir ve iPhone telefonlarınızda yaşadığınız sorunlara kesin çözümler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir