Android Pil Sağlığı Nasıl Bakılır?

Android pil sağlığı nasıl bakılır? Merak edenler için çeşitli bilgiler açıklayacak ve pil sağlığı hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız. Son yıllarda birçok akıllı telefon şarj sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle ekranların büyümesi ve fotoğraf çekimi ve video kalitesi gibi ayrıntıların daha fazla öne çıkması ile telefonlardaki şarj sürelerinin oldukça kısaldığını söylemek yanlış olmaz. Böyle bir durumda ise kullanıcılar android batarya test ya da benzeri kontrol işlemleri ile pil sağlığını öğrenmeye çalışır. Çünkü pil sağlığının öğrenilmesi ani sürprizlerin önüne geçilmesine neden olur. Çünkü pil sağlığının azalması ile telefonlarda meydana gelen ilk sorunlardan biri şarj süresi olmaktadır. Telefon şarjı aniden düşebilir ya da tamamen biterek kapanabilir. Bu tür sorunlar ile karşı karşıya kalmak istemeyen kullanıcılar, pil sağlığını belirli aralıklar ile kontrol eder.

Android pil sağlığı nasıl bakılır? Aslında bu soru pek çok kullanıcı tarafından merak edilir. Çünkü Android telefonlarda pil sağlığının öğrenilebileceği bir ayar ya da menü bulunmaz. Pil sağlığını öğrenmenin yolu ile üçüncü parti uygulamalardır. Battery Doctor ve Accubattery gibi uygulamalar ile android pil kapasitesi öğrenme ve pil ömrü hakkında detaylı bilgiler edinme mümkündür. Yapılması gereken Android marketten uygulamalardan birinin indirilmesi ve telefona kurulmasıdır. Uygulamalardan herhangi birini telefona kurulması ile pil ömrü konusunda istenen bilgilere ulaşmak mümkün olur. Peki, pil sağlığı hakkında bilgi veren bu uygulamalar kullanıcılara daha başka ne tür bililer sunar? daha yakından bakalım.

Android Batarya Sağlığı Öğrenme

Android batarya sağlığı öğrenme konusunda genel olarak çeşitli yazılımlar kullanılır. Bu yazılımlar arasında Battery Doctor ve Accubattery gibi uygulamalar bulunur. Bu yazımızda sizlere batarya sağlığı öğrenme yazılımı olan Accubattery ile nasıl pil ömrü hakkında detaylı bilgiler edinilebilir? Aktarmaya çalışacağız. Siz de Accubattery uygulaması ile Android telefonlarınızın sahip olduğu pil ömrünü ve şarj ile ilgili bazı detayları daha yakından görebilirsiniz.

  • Öncelikle Accubattery uygulamasını indirin ve ardından telefona kurun.
  • Uygulamanın hemen içinde yer alan pil ömrü sekmesine geçin. Burada telefonunuzun pil ömrü ile ilgili çeşitli bilgileri öğrenebilirsiniz.
  • Accubattery uygulaması aynı zamanda sizlere telefonunuzu şarj etmenizde birtakım faydalı hizmetler sunar. Bunlardan biri telefon şarjının yüzde 80’e geldiğini uyaran alarm sistemidir. Çünkü akıllı telefonlarda pil ömrünü uzatmak için genelde yüzde 80 seviyelerine kadar şarj edilmesi tavsiye edilir.
  • Ayrıca Health sekmesi ile telefon bataryasının eski durumunu görüntülemek oldukça kolaydır. Discharging özelliği de şarj sürenin ne kadar kaldığını işaret eder.
  • Bunların yanı sıra Accubattery uygulaması ile ortalama pil ömrünü ve uygulama başına harcanan pil seviyesini öğrenmek de mümkün olur.

Android Pil Sağlığını Korumanın Yolları

Android telefonlarda pil sağlığını korumak için öncelikle telefonun her şarj edilmesinde yüzde 80’in üzerine çıkılmaması gerekir. Çünkü telefonun bu şekilde şarj edilmesi pil ömrünü ciddi oranda artırır. Ayrıca arka planda gereksiz uygulamalar var ise bunların kapatılması ve olabildiğinde arka planda kullanılmayan uygulama bırakılmaması gerekir. Telefonun arka planında hareketli ve canlı dubar kağıdı uygulamaları kullanılması pil ömrünü azaltır. Bunların yanı sıra Bluetooth, hücresel veri veya Wi-Fi gibi özellikler çok fazla şarj yer ve bu yüzden kullanılmıyor ise kapatılması pil ömrü açısından faydalı olur. Özellikle Bluetooth kullanılmadığı durumlarda her zaman kapalı konumda olmalıdır.

Android Pil Sağlığı ve Batarya Sorunlarınıza Hızlı Çözümler

Android model bir telefon kullanıyorsanız ve telefonunuzun pil sağlığını öğrenmek istiyorsanız, sizlere kaliteli ve hızlı çözümler sunan firmamıza gelebilirsiniz. Ayrıca kaliteli ve profesyonel çözümleri ile sektörün önde gelen isimlerinden biri olan firmamız, batarya sorunlarını için de sizlere yardımcı olur. Telefonlarınızın bataryasını bizimle değiştirebilir ve bunun ardından şarj sorunu yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Telefon servisimiz siz müşterileri için her zaman alanında uzman ve tecrübeli bir ekip ile çalışır. Bunun yanında son sistem ve ekipmanlar ile telefonlarınıza müdahale edilir. Parça ve işçilik garantili hizmetler sunan firmamız, sunduğu hizmetler kapsamında sizleri güvence altına alır. Siz de kaliteli bir hizmete uygun fiyatlarda sahip olmak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve ayrıcalıklı hizmetlerimizden faydalanma şansını yakalayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir