iPhone Hoparlör Tuşu Kapalı Görünmüyor

iPhone hoparlör tuşu kapalı görünmüyor sorunu için siz de detaylı çözüm yolları nelerdir? öğrenmek istiyorsanız, bu yazımızda sizler için birtakım bilgiler vermeye çalışacağız. Siz de bu bilgiler sayesinde iPhone telefonlarınızda yaşadığınız hoparlör sorununu kısa süre içerisinde çözebilirsiniz. Genel olarak iPhone 7 modellerinde daha fazla görülen hoparlör sorunu, kullanıcıların özellikle aramalar sırasında çeşitli problemler yaşamasına neden olur. iPhone 7 hoparlör gri olması halinde arama sırasında ses dışarı verilmez ve sadece telefondan konuşmak mümkün olur. Tabi kullanıcılar telefonda konuştuğu kişiinn sesini ortama vermek istediğinde bunu yapamaz ve bu kullanıcılar için ciddi bir sorun olarak görülür. Apple tarafından bir açıklama yapılmamış olsa da uzmanlar bu sorunun yazlım kaynaklı olabileceğini belirtmektedir. Ayrıca yapılan bazı kontroller ve incelemeler işletim sistemi kaynaklı bir problem olduğunu göstermiştir.

iPhone hoparlör tuşu kapalı görünmüyor kullanıcıların karşısına ilk olarak iOS 11.3 sürümü ile çıkmıştır. iPhone 7 modellerinde beliren bu sorun arama yapıldığı sırada hoparlörün pasif olmasına neden olur ve böylece ses dışarı verilmek istendiğinde hoparlör tuşu aktif olmadığı ya da gri renkte olduğu için sesi dışarı vermek mümkün değildir. iPhone 7 hoparlör simgesi aktif değil ya da gri renkte olmasının sesli aramalar başta olmak üzere FaceTime görüşmelerinde de ciddi sorunlar yaşanmasına neden olduğunu belirtmekte fayda vardır. Hoparlör tuşunun aktif olmadığı durumlarda çeşitli çözüm yolları ile istenen sonuçlara ulaşmak ve sorunu çözmek mümkün olabilir. Ancak donanım kaynaklı bir sorun olması halinde profesyonel bir yardım alınması gerekir.

iPhone Hoparlör Tuşu Kapalı Görünmüyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

iPhone hoparlör tuşu kapalı problemi kısa bir süre önce Apple’ın servis sağlayıcıları için dağıttığı şirket içi belgeler tolu ile dışarı sızmış ve bu sorunun iPhone 7 telefonlarda çeşitli problemlere yol açtığı anlaşılmıştır. Bazı kaynaklar iphone 7 hoparlörün birinden ses gelmiyor şeklinde bir sorundan bahsetse de aslında yaşanan problem daha farklıdır. Ortaya çıkan sorundan etkilenen kullanıcılar, arama yaptıkları esnada telefondaki hoparlör tuşu pasif ya da gri renge dönmekte ve bu nedenle dışarı ses vermenin imkansız olduğu görülmektedir. Hoparlör tuşu ile karşımıza çıkan sorunun ise genel olarak yazılım kaynaklı olduğu ifade edilmektedir. Peki, iPhone modellerinde hoparlör tuşu kapalı olması halinde neler yapılabilir? daha yakından inceleyelim.

  • Eğer iPhone telefonlarda hoparlör tuşu kapalı görünüyor ya da gri bir renk oluyorsa ilk olarak telefonun çevresinde yer alan ya da daha önceden bağlı olan bluetooth kulaklık ile bağlantısı bir an önce kesilmelidir.
  • Ayrıca eğer varsa telefonun diğer ses cihazları ile de bağlantısının kesilmesi gerekir.
  • Telefonda hoparlör tuşunun gri olması ya da bu tuşun pasif bir şekilde gözükmesi ses tanılamalarının başlatılmasını gerektirebilir.
  • Tabi iPhone’da kullanılan en son sürüm iOS işletim sisteminin olması da yine göz ardı edilmemesi gerekenler arasında yer alır. Apple, bazen ortaya çıkan sorunlar için sunduğu güncelime yamaları ile buna benzer yazılım sorunlarını çözebilmektedir.
  • iPhone hoparlör sorunun devam etmesi durumunda yaşanan sorundan etkilenen kullanıcı cihazlarında eğer ki “cihaz dock tespit edemedi” veya ”aksesuar desteklenmiyor” gibi farklı uyarılar alınıyorsa bir an önce en yakın teknik servise gitmek gerekir.

iPhone Hoparlör Tuşu Kapalı Görünmüyor Sorunu İçin Kesin Çözümler

iPhone hoparlör tuşunda yaşanan sorunlar için hızlı ve güvenilir çözümler sunan firmamız, aynı zamanda yazılım ve donanım kaynaklı sorunların giderilmesinde sektörün önde gelen isimleri arasında yer alır. Bunun yanında son sistem ekipman ve donanımlar ile hizmet veren firmamızda konusunda uzman teknisyenler görev alır. Bu şekilde telefonlarınızda yapılan tüm işlemler konusunda her zaman için bize güvenebilir ve bizimle kısa sürede etkili çözümlere kavuşabilirsiniz. Parça ve işçilik garantili hizmetler ile siz müşterilerini güvence altına alan telefon servisimiz, aldığınız hizmet ile ilgili aynı sorunları yaşamanız halinde ücretsiz teknik destek sunar. Ayrıca oldukça uygun fiyat aralıkları ile sizlere yardımcı olan firmamız, kaliteli bir işçilik ve güvenilir hizmetin en doğru adresi olarak sektörde yer alır. Siz de iPhone telefonlarınızda meydana gelen tüm sorunlar için bizi arayabilir ve bir an önce profesyonel çözümlerimize ortak olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir