iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu konusunda detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımızda sizler de iPhone telefonlarınızda yaşadığınız ses sorunlarını nasıl çözeceğinizi öğrenebilirsiniz. iPhone telefonlarda sesin gidip gelmeme sorunu tam olarak ahize ve mikrondan kaynaklı bir problem olarak karşımıza çıkar.  Pek çok iPhone kullanıcısı zaman zaman bu tür sorunlar ile karşı karşıya kalır ve iphone ahizeden ses gelmiyor şikayetlerde bulunur. Burada yaşanan sorun tam olarak mikrofon ve ahizeyi devreden çıkan bir etkenin olmasıdır. Yani normalde telefonlarda ahize karşıdan gelen sesi duymak ve mikrofon ise sesin karşıya gitmesinde görevlidir.  Özellikle sesli aramalarda iletişimin aynen bu şekilde olduğunu herkes bilir. Ancak ahize ve mikrofonun devreden çıkması sesli çağrılarda iletişim kopukluğuna neden olur. Ne karşıdan ses gelir ne de karşıya ses gider. Böyle bir durumda telefon bazı ayarların ve donanım parçalarının kontrol edilmesi ve sorunun tam olarak neden kaynaklandığının bulunması gerekir. Ortaya çıkan sorunun kaynağını tespit etmek çözüme ulaşmayı kolay hale getirir.

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu için birtakım çözüm yolları ile etkili sonuçlar elde etmek mümkün olur. Sorunun tam olarak ne olduğunun tespit edilmesinin ardından bu konuda gerekli işlemler yapılabilir ve sorunun kaynağının tespit edilmesi çözüme daha hızlı ulaşılmasını sağlar. Eğer siz de iPhone telefonlarınızda iphone mikrofon ses gitmiyor veya ahizeden ses az geliyor şeklinde sorunlar ile karşı karşıya kalırsanız, öncelikle bu konuda neler yapmanız gerektiğini de bilmeniz gerekir. Örneğin iPhone telefonunuzun ahizesi ve mikrofonu aynı anda çalışmıyor ise muhtemelen bu donanımların çalışmasını engelleyen bir sorun söz konusudur. Bunun için ilk olarak akla gelen telefonun kulaklığı takılı olarak algılaması olmaktadır. Bir telefonda kulaklık taklı olduğu zamanlarda telefona ait olan ahize ve mikrofon devreden çıkar. Bunların yerine ise telefonun mikrofon ve hoparlörü kullanılır.

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu Çözüm Yolları

iPhone telefonlarda ahize ve mikrofonun çalışmadığı durumlarda sesli çağrılar oldukça sıkıntılı bir hale gelir. Böyle bir durumda gelen çağrılar ya da alınan çağrılar sırasında karşı taraf ile iletişim kurmak imkansızdır. Özellikle bazı iPhone modellerinde çok sık görülen bu durum, kullanıcılar için de oldukça sıkıntılı bir süreç anlamına gelir. Yaşadıkları sorun karşısında forum sitelerine ve sosyal platformlara iphone 7 ses gelip gitmiyor şeklinde açılan başlıklar kullanıcıların her anlamda çözüm aradığının bir göstergesidir. Bu nedenle sizler için iPhone telefonlarda ses gitmiyor ya da gelmiyor gibi bir sorun olması halinde neler yapılabilir? bunlardan bahsetmek istedik. Şimdi, bunların neler olduklarına daha yakından bakalım.

  • İlk olarak iPhone’u yeniden başlatın.
  • Sorun çözülmediği taktirde telefona hard reset uygulayın.
  • En güncel iOS işletim sitemini telefona kurun.
  • Telefondaki kulaklık girişinde bulunan toz ya da tüy gibi kirlenmeye neden olan etkenleri yumuşak bir fırça yardımı ile temizleyin.
  • Aynı hem ahizeyi ve mikrofon için de yapın.
  • Yukarıda yer alan çözüm yöntemlerinden biri ile iPhone telefonlarınızda ahize ve mikrofon sorunu düzelmediyse donanım kaynaklı bir sorun olabileceği ihtimali ile en yakın teknik servise gidin. Burada gerekli kontroller ve incelemelerin yapılması ardından problemin tam olarak neden kaynaklandığını anlamak mümkün olacaktır. Telefonda çalışmayan parçaların değişmesi için teknik servis ile işlem yapılmasında fayda vardır. Kullanıcıların bu tür sorunlarda kendilerinin hiçbir şekilde telefona müdahale etmesi uygun görülmez.

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu İçin Profesyonel Hizmetler

Sektörün önde gelen telefon servislerinden biri olan firmamız, siz müşterileri için yazılım ve donanım kaynaklı tüm sorunlarda hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Konusunda uzman ve deneyimli teknisyenleri ile iPhone ahize ve mikrofon arızalarını kısa sürede çözüme ulaştıran teknik servisimiz, aynı zamanda son sistem ekipman ve donanımlar ile hizmet verir. Ayrıca parça ve işçilik garantili hizmetleri ile siz müşterilerine güvence altına alan firmamız, alınan hizmet sonrası benzer sorunlar yaşanması halinde tekrar ücretsiz destek alınmasına imkan tanır. Eğer siz de hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir işçiliğin yer aldığı telefon servisi arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve kaliteli çözümlerimizden faydalanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir