iPhone Hata Kodları Ve Tamir Süreçleri

iPhone hata kodları ve tamir süreçleri ile ilgili birtakım bilgiler vereceğimiz bu yazımızda sizler de iPhone hata kodlarının ne olduğunu öğrenebilir ve aynı zamanda çözüm yolları konusunda detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Genelde olarak iPhone’larda birtakım hata kodları ile karşılaşılır. Bu hata kodları çoğu zaman için sistem kurulumu ve güncellemesi sırasında görülür. Örneğin iphone adlı iphone geri yüklenemedi bilinmeyen bir hata oluştu sistem güncelleme yapılırken karşılaşılan iPhone hata kodları arasında yer alır. Bu tür hataların çeşitli nedenleri olabilir. Sistem güncelleme sırasında bağlantının kesilmesi ya da güncelleme tamamlanmadan telefonun kapanması hata kodlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Tabi aynı zamanda bazı donanımsal sorunların da hata kodlarını ortaya çıkardığını söylemek yanlış olmaz.

iPhone hata kodları ve tamir süreçleri konusunda öncelikle sorunun tam olarak nelere bağlı olduğunu bilmek ve buna göre bir çözün yolu üretmek gerekir. Yani bu sorunlar arasında güncelleme bitmeden telefonun kapanması yer alıyorsa burada yapılması gereken sistem kurulumun en baştan yapılması olmaktadır. Böyle bir durumda ise iphone güncellenemedi bilinmeyen bir hata oluştu 14 ya da buna benzer hata kodları ile karşı karşıya kalmak mümkün olur. Bu yüzden sistem kurulumu sırasında gerek bağlantının kesilmemesi gerekse de telefonun kapanmaması için gerekli tüm önlemlerin alınması gerekir. Örneğin telefon şarjın çok düşük bir seviyede olması sistem güncelleme sırasında telefonun kapanmasına enden olabilir. Bu yüzden şarjın yüksek seviye olduğu anlarda güncelleme yapılması tavsiye edilir. Peki, iPhone hata kodları  belerdir ve bu hata kodları nasıl karşımıza çıkar? daha yakından bakalım.

 • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (9)
 • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4005)
 • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4013)
 • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4014)

iPhone Hata Kodları İçin Çözüm Yolu

iPhone telefonlarda pek çok kullanıcının zaman zaman karşılaştığı hata kodları, istenmedik sorunların meydana gelmesine neden olabilir. Telefonda yapılan güncelleme ya da sistem geri yükleme sırasında meydana gelen hata kodları, genel olarak birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Örneğin iphone 6 9 hatası çözümü konusunda ilk olarak sorunun nedenleri araştırılmalı ve buna göre bir çözüm yoluna gidilmesi gerekir. Tabi bu hata kodları karşısında kullanıcıların yapabilecekleri çeşitli uygulamalar vardır. Ancak donanımsal sorunlar için aynı şeyi söylemek pek de mümkün olmaz. Şimdi, iPhone hata kodları için hangi çözüm yolları işe yarar? bunlara bakalım.

 • İPhone hata kodları konusunda ilk olarak iTunes yazılımının en güncel sürümünün yüklü olması ve bununla sistem kurulumunun yapılması gerekir.
 • Daha sonra ise sıradaki işlem iPhone’u yeniden başlatmaya çalışmaktır. iPhone X ve altındaki modeller için iPhone’u yeniden başlatma tuş kombinasyonları ses kısma tuşu + telefonu kapama tuşu olarak karşımıza çıkar. Ayrıca logosunu ekranda kadar tuşlara basılmaya devam edilmelidir.
 • Diğer yandan iPhone X üzeri modeller için ise öncelikle ses açma düğmesine basılı tutulur ve ardından ve bırakılır. Bunun ardından ses kısma düğmesine basılı tutulur ve bırakılır. En son ise telefonu kapama düğmesine basılarak ekranda Apple logosu çıkana kadar basmaya devam edilir.
 • Bu işlemin ardından yapılması gereken cihazı USB kablo ile bilgisayara bağlamaktır.
 • iTunes ekranında aygıt için güncelleme ya da geri yükleme seçeneği belirdikten sonra telefon içindeki verileri de koruyarak sistem güncellemesi tekrar yapılabilir.

iPhone Hata Kodları Çözümünde Hızlı ve Güvenilir Hizmetler

iPhone telefonlarda ortaya çıkan hata kodlarının çözüme ulaştırılmasında kaliteli ve güvenilir çözümleri ile sektörde yer alan telefon servisimiz, alanında uzman ve deneyimli ekibi ile sizlere yardımcı olur. Siz de hangi hata kodu ile karşılaşırsanız karşılaşın hemen bizi arayabilir ve sorununuzu çözülmesi için hemen servisimize kadar gelebilirsiniz. Telefon servisimiz, iPhone telefonlarda ortaya çıkan hata kodlarının giderilmesinde hızlı ve profesyonel çözümler sunar. Bunun yanında donanım kaynaklı bir sorun olması halinde hızlı bir şekilde müdahale eder ve parça ve işçilik garantili hizmet verir. Uygun fiyat aralıkları ile iPhone hata kodlarını çözen telefon servisimize sizleri de bekliyoruz.

iPhone Hata Kodları Ve Tamir Süreçleri” te bir düşünce

 1. Avatar
  MartinSay diyor ki:

  iTunes’in en son sürümünü yüklemeyi deneyin, bazı durumlarda bu işlem olası iPhone hata kodlarını almamanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir