iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu

iPhone ekran kaydı ses sorunu için neler yapılması gerekir? siz de merak ediyorsanız, detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımızda sizler de ekran kaydı sırasında karşılaşmış olduğunuz ses sorununu kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Ekran kaydı sırasında ses problemleri aslında uzun zamandır iPhone kullanıcılarının yaşadığı sorunlar arasında yer alır. Ekran kaydı almak isteyen bir kullanıcı aldığı kaydı izlemek istediğinde ese olmadığını fark eder ve bu durum oldukça can sıkıcı bir hal alır. Çünkü her kullanıcı aldığı ekran kaydında doğal olarak ses olmasını ister ve alınan ekran kaydında ses olmasını gerektiren durumlar da karşımıza çıkabilir. Bu yüzden iphone ekran kaydı video ses sorunu çözümünde bazı önemli ayarları ve kontrolleri yapmak gerekir. Örneğin bu sorunun ortaya çıkmasında mikrofonun kapalı olması hiç aklınıza geldi mi?

iPhone ekran kaydı ses sorunu genelde telefonlarında ekran kaydı almak isteyenlerin mikrofonu açmamaları sonucunda meydana gelir. Yani ekran kaydında ses de olmasını isteyen bir kullanıcının öncelikle mikrofon ayarlarını kontrol etmesinde yarar vardır. Eğer telefonda mikrofon açık değil ise ekran kaydı ses almıyor gibi sorunlar ile karşılaşılması her zaman için mümkündür. Tabi bunun için birtakım ayarların yapılması gerekir. Bu ayarların yapılmasının ardından artık alınan her ekran video kaydı sesli olarak kaydedilir ve aynı zamanda paylaşılan videolarda ses ile ilgili herhangi bir sorun yaşanamaz. Şimdi, iPhone telefonlarda ekran kaydı almak için mikrofon nasıl açılır? daha yakından inceleyelim.

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu Çözümü

iPhone telefonlarda ekran kaydı sırasında ses çıkmaması pek çok kullanıcı için istenmedik durumlardan biridir. Ancak ekran kaydı alırken sesin çıkmamasının bazı nedenleri vardır. Bunlardan en önemlisi ise ekran kaydı alınacağı sırada mikrofonun açık olmamasıdır. Bunun için yapılması gereken iphone ekran kaydı ses açma özelliğini aktif etmek ve bunun ardından ekran kaydı almaktır. Tabi mikrofonu açmak için birtakım ayarların yapılması gerekir. Bu yüzden öncelikle bu ayarları yapmak ve sonrasında ekran kaydı almakta fayda vardır. Şimdi, iPhone telefonlarda ekran kaydının sesli alınması için yapılması gereken ayarlar nelerdir? bunlara bakalım.

  • İlk olarak iPhone’da ekran kaydı almak isteyen kullanıcıların Ayarlar menüsüne giriş yapması gerekir.
  • Bunun ardından ise hemen aşağıda yer alan Denetim Merkezi sekmesine giriş yapılır.
  • Daha sonra Denetimleri Özelleştir seçeneğine tıklanır.
  • Daha Fazla Denetim sekmesine gelindiğinde Ekran Kaydı bölümü eklenir.
  • Bunların ardından iPhone’da ana ekrana geçiş yapılır. Ana ekranda parmak aşağıdan yukarı olacak şekilde kaydırılır ve buradan denetim merkezi bölümü açılır.
  • Tüm bu işlemlerin ardından Denetim Merkezi bölümünde ekran kaydı butonunu görmek mümkündür. Ancak sesli ekran kaydı almak için öncelikle bu tuşa 1 – 2 saniye kadar basılı tutulur. Açılan menüde mikrofon ile ilgili ibareyi görmek mümkündür. Buradan mikrofonu açmak sesli ekran kaydı alınmasına olanak sağlar.

iPhone Ekran Kaydı YouTube Yüklemelerinde Ses Sorunu

iPhone’lar ile alınan ekran kayıtlarını Youtube’a yüklemek isteyen kullanıcılar, bazen yükledikleri videolarda ses sorunarı ile karşılaşabilmektedir. Ekran kaydı telefonda izlendiğinde ses olduğu halde Youtube’a yüklendikten sonra sesin çıkmaması kullanıcıların istedikleri gibi video yüklemelerini engeller. Bu tür sorunlar karşısında ise yapılması gereken birtakım çözüm yöntemleri karşımıza çıkar;

  • Appvalley
  • Cutecut Pro

Olarak adlandırılan uygulamalar ekran kayıtlarının Youtube’a yüklenmesi halinde ses problemlerini ortadan kaldırır. İlk olarak Appvalley programı telefona indirilir ve bunun ardından program içerisinde yer alan Cutecut Pro yazılımı telefona yüklenir. Bu uygulamalar ile işlenen ekran kayıtları Youtube’da herhangi bir ses sorunu çıkarmaz.

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu Hızlı Çözümler

Siz de iPhone telefonlarınızda ekran kaydı almanıza rağmen ses sorunları yaşıyorsanız, servisimize gelebilir ve sizlere yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. Alanında uzman teknisyenler ile sizlere yardımcı olan firmamız, ekran kaydı ses sorunlarınızı kısa sürede giderir ve yaşadığınız soruna kalıcı çözümler sunar. Telefon tamir ve onarımında profesyonel çözümleri ile siz müşterilerine hizmet veren firmamız, aynı zamanda iPhone telefonlarda meydana gelen tüm sorunlar için de etkili çözümlere sahiptir. Siz de hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir tamir ve onarım hizmeti almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere ayrıcalıklı hizmetler sunalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir