iPhone Sarı Leke Beyaz Nokta Neden Olur?

iPhone sarı leke beyaz nokta neden olur? pek çok kullanıcının merak ettiği bu durumlar, genelde ölü pikseller nedeni ile ekranda belirir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ekrana görüntü veren transistörlerin zarar görmesi halinde telefon ekranlarında beyaz nokta ve sarı leke oluşur. Bazı kullanıcıların iphone sol üst köşede beyaz nokta gibi şikayetlerde bulunarak çeşitli forumlarda ve sosyal mecralarda yaşadıkları bu sorununa çözüm aradıklarını da söylemek yanlış olmaz. Tabi ekranlarda ortaya çakın bu sorun bazen telefonun düşürülmesi ya da darbe alması bazen de çok fazla ısınması gibi durumlar sonucunda ortaya çıkar.

iPhone sarı leke beyaz nokta neden olur? gibi bir soru ile karşılaşmanız halinde ilk olarak akla ekranda görüntü verme görevini üstlenen pişeklerin öldüğünü düşünebilirsiniz. Çünkü beyaz nokta başta olmak üzere sarı leke gibi sorunların ana nedeni piksellerin artık görevini yerine getirememesi ve bunun sonucunda ise bahsedilen sorunları meydana getirmesidir. Örneğin iphone sol üstte beyaz nokta gibi bir problemin asıl nedeni ekranın üst köşesinde yer alan piksellerin ölmüş olmasıdır. Böyle bir sorun karşısında ise çözüm yolu genelde ekran değişimi olur. Ekran değişimi hem etkili hem de kalıcı sonuçlar ortaya koyar ve bu nedenle telefon servisleri tarafından da tavsiye edilir.

iPhone Sarı Leke Beyaz Nokta Sorununa Kesin Çözüm

iPhone telefonlarınızda meydana gelen sarı leke ve beyaz nokta gibi sorunlar için siz de kesin çözümler arıyorsanız, ilk olarak yapmanı gereken ekran değişimi hizmeti almaktır. Çünkü sarı leke ve beyaz nokta sorunu ekran değişimi ile kalıcı bir çözüm yoluna ulaşır. iPhone ekranda beyaz leke çözümü konusunda ekran değişimi hizmetleri orijinal ve orijinale yakın ekran seçecekleri ile yapılır ve bu şekilde kesin çözüm elde edilmiş olur. Değişim sonrasında ekran sarı lekelerden ve beyaz noktalardan tamamen kurtulur. Aynı zamanda sarı leke ve beyaz noktanın ekranda büyük bir alan kaplamış olması halinde ulaşılan çözüm ile ekran kullanımı da kolay hale gelir. Peki, ekran değişimi hizmetlerinde nasıl bir süreç izlenir ve ekran değişimi nasıl yapılır? buna bakalım.

  • Ekran değişimleri genel olarak iPhone modelleri için 45 dakika gibi kısa bir zaman alır ve ardından telefon hemen kullanıcıya telsim edilir.
  • Ayrıca ekran değişimleri yapılırken telefon içinde yer alan bilgilerin silinmemesi için tüm önlemler en başından alınır ve ayrıca telefonlar hiçbir şekilde sıfırlanmaz.
  • Ekran değişimi için iPhone orijinal ya da orijinale yakın ekranlar tercih edilir.
  • Servisler parça ve işçilik garantisi ile ekran değişimi yaparak kullanıcıları güvence altına alır ve benzer sorunlar yaşamaları halende tekrar ücretsiz teknik destek sağlar.
  • iPhone telefonlarda ekran değişimi yapılmasının ardından birtakım kontroller ve testler yapılır. Eğer ekran herhangi bir sorun çıkarmadan çalışıyor ise telefon kullanıcıya teslim edilir.
  • Bunların yanı sıra kargo gönderim hizmeti de yine ekran değişimi yapılmasına olanak sağlar. Öncelikle kullanıcılar telefonlarını servise gönderir ve bunun ardından ekran değişimi yapılan telefon tekrar kargo yolu ile kullanıcıya geri gönderilir. Bu işlem ortalama 3 iş günü kadar sürer.

iPhone Sarı Leke ve Beyaz Nokta Sorunu İçin Kaliteli Çözümler

Alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile ekran değişimi hizmetleri sunan firmamız, beyaz nokta ve satı leke sorunlarınız için her zaman kalıcı ve etkili çözümler ortaya koyar. Son sistem ekipman ve donanımlar ile ekran değişimi yapan firmamız, işlemler sırasında telefonların herhangi bir şekilde zarar görmesine izin vermez ve telefonların içerisinde yer alan tüm bilgiler saklı kalır. Bu şekilde veriler hiçbir şekilde silinmez ve telefonlar sıfırlanmaz. Ayrıca telefon servisimizde par av e işçilik garantili hizmetler ile ekran değişimi yapılır. Böylece alınan ekran değişimi hizmetleri sonrasında telefonlarınızda yaşadığınız benzer sorunlar için firmamız, ücretsiz hizmet verir. Yapmanız gereken hemen bizimle iletişime geçmek ve sizlere ekran değişimlerinde sunduğumuz profesyonel çözümleri daha yakından görmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.