Orijinal ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Fark

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark kullanıcıların bazen fark edemeyeceği boyutlarda karşımıza çıkar. Ancak biraz daha dikkatli olunarak orijinal batarya ile yan sanayi batarya arasındaki farkı anlamak mümkündür. Bu nedenle batarya satın alırken bazı püf noktalara dikkat ederek yan sanayi ile orijinale batarya arasındaki farkları anlamak çok da zor olmaz.

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark performans açısından da birtakım değişiklikler gösterir. Orijinale ve orijinale yakın bataryalar yan sanayi bataryalara göre daha uzun süreli şarj süresi sunar. Bu şekilde günlük kullanım sırasında daha uzun süren bir şarj süresine sahip olmak ve gün içerisinde istenmedik sürprizler ile karşı karşıya kalmamak mümkün olur. Bunların yanı sıra orijinale bataryaların ömrü de yan sanayi bataryalara göre daha fazladır. Kısa sürede özelliğini kaybetmez ve bu şekilde yıllarca kullanılabilir.

Orijinal ve Yan Sanayi Batarya Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

Orijinal ve orijinale yakın bataryalar ile yan sanayi bataryalar arasında çeşitli farkların olduğunu söylemek mümkündür. Orijinale bataryalar her şeyden önce telefon ve kullanıcının güvenliği açısından avantaj sağlayan batarya çeşitleri arasında yer alır. Bunun yanında orijinal bataryalar garantili bir şekilde satışa sunulur ve herhangi bir sorun yaşanması halinde tamir ve değişim gibi sorunlar ile karşılaşılmaz. Bunların dışında orijinale ve yan sanayi bataryalar arasındaki farkları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

 • Orijinal ya da orijinale yakın bataryalar yan sanayi bataryalara göre daha uzun ömürlüdür.
 • Bunun yanında orijinal bataryaların günlük şarj süresi daha uzundur. Ancak yan sanayi bataryalarda şarj süresi daha kısa sürer.
 • Ayrıca orijinal bataryalar yan sanayi bataryalara göre daha güvenlidir. Yan sanayi bataryalar ısınmaya bağlı patlama ya da akma gibi durumlar ön plana çıkarabilir.
 • Akıllı telefonların sağlığı açısından da orijinal ya da orijinale yakın bataryalar önemli bir konumda yer alır. Ancak yan sanayi bataryaların kullanımı telefona istenmedik şekillerde zarar verebilir.
 • Diğer yandan orijinal ya da orijinale en yakın bataryalar günlük kullanım sırasında şarj yüzdesinde ani düşüşler meydana getirmez. Bu durum yan sanayi bataryalarda aynı şekilde karşımıza çıkmaz. Yan sanayi bataryalar gün içerisinde aniden düşüş gösterebilir ve telefon tamamen kapanabilir.
 • Bunların yanı sıra orijinal bataryalar şarja takıldığında kısa süre içerisinde şarj olur. Yan sanayi bataryalar ise orijinal bataryalara oranla daha uzun sürede dolar.
 • Orijinal ya da orijinale en yakın bataryaların şarj yüzdesi hızlı bir şekilde düşüş göstermez ve şarj kapasitesi açısından stabildir. Ancak yan sanayi bataryaların şarj yüzdesi bir anda düşerek telefon kapanabilir.

Orjinal Batarya Nasıl Anlaşılır?

Akıllı telefon kullanıcıları batarya sorunu yaşamak istediklerinde seçim yaparken orijinal batarya ile yan sanayi batarya arasında bazı sorunlar yaşarlar. Ancak orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki farkı anlamak ve buna göre batarya satın almak mümkündür. Şimdi, Samsung orjinal batarya nasıl anlaşılır? Daha yakından bakalım.

 • Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark üzerindeki yazılardan anlaşılabilir. Bazı yan sanayi bataryalarda üretim yeri bulunmaz.
 • Ayrıca üretim yerlerinin farklı olması orijinale ve yan sanayi batarya arasındaki farkın anlaşılmasını sağlayabilir.
 • Yan sanayi bataryalarda çoğu zaman NFC anteni olmaz.
 • Ayrıca batarya üzerinde bulunan Hologram logolar da yan sanayi ve orijinal batarya arasındaki farkın anlaşılmasını sağlayabilir.

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark. Orjinale En Yakın Batarya Değişim Hizmetleri

Sektörün öncü firmaları arasında yer alan telefon servisimiz, sizlere orijinale en yakın bataryalar ile hizmet verir. Telefon modeliniz her ne olursa olsun, bizimle iletişime geçebilir ve batarya sorunlarınıza bizimle çözüm bulabilirsiniz. Firmamız siz müşterileri için batarya tamir ve değişimlerinde konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile işlem yapar. Ayrıca kaliteli bir hizmetin yanında oldukça uygun fiyat aralıkları ile hizmet verir.

Eğer sizler de akıllı telefonlarınızda çeşitli şarj sorunları yaşıyorsanız ve batarya değişimi yaptırmak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin ve sizlere telefonlarınızda meydana gelen şarj sorunlarda yardımcı olalım. Siz de hem uygun fiyat hem de kaliteli bir hizmet için hemen telefon servisimize gelin ve profesyonel çözümlerimize bir an önce dahil olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir