Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor

Telefonun ekran kararıp aydınlanıyor son zamanlarda akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlardan biri olarak karşımıza çıkar. Akıllı telefon ekranlarının aniden kararıp tekrar aydınlanmasının altında pek çok farklı neden yatabilir. Ayrıca bu nedenle hem yazılım hem de donanım kaynaklı olabilir. Sorunun çözümünde ise telefonları yazılımsal ve donanımsal olarak ele alınması gerekir. Yazılım kaynaklı sorunlarda kullanıcılar kendi imkanları ile yaşadıkları sorun için çeşitli çözüm yolları üretebilir. Ancak donanım kaynaklı sorunlar için profesyonel bir yardım alınmasında her zaman için fayda vardır.

Telefonun ekran kararıp aydınlanıyor şeklinde bir sorunla karşı karşıya kalınması halinde ilk olarak telefon üzerinde detaylı bir inceleme yapmak gerekir. Örneğin ekran kararması son zamanlarda kurulan bir uygulamadan kaynaklanabilir. Ekran kararmasının yazılımsal olduğu düşünülüyorsa bu tür ayrıntıları göz ardı etmemek de yarar vardır. Aynı şekilde işletim sisteminin güncel olmaması ekran kararmasına yol açabilecek nedenlere arasında yer alır. Böyle bir durumda son güncellemeyi yüklemek ve sonrasında ise telefon ekranını takibe almak yararlı olacaktır.

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor Probleminin Belirtileri

Telefonlarda ekranın aniden kararıp sonrasında da aydınlanması pek çok akıllı telefon kullanıcısının karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu sorun bazen ekran parlaklığının ortam ışığını otomatik olarak algılanmasından kaynaklandığı düşünülse de meydana gelen problem olarak böyle değildir. Yazılım veya donanım kaynaklı olan ekran kararması problemleri, kullanıcıların telefonlarını verimli bir şekilde kullanabilmelerinin önüne geçer. Bu nedenle yaşanan sorunun çözülmesi önemlidir. Akıllı telefonlarda görülen ekran kararması sorunları çeşitli belirtiler ile ortaya çıkar. Bu belirtiler ise genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Aniden telefon ışığı yanıp sönmeye başlar ve sonrasında ise tepki vermez.
  • Birtakım nedenlerden dolayı telefon ısınır ve ardından donar.
  • Telefon sık aralıklar ile kendi kendine kapanır ve açılır.
  • Ayrıca telefonda şarj daha hızlı bir şekilde bitmeye başlar.
  • Telefona hiçbir şekilde etki edilmediği halde kendini yeniden başlatır.

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor Nedenleri Nelerdir?

Akıllı telefonlarda ekran kararmasına yol açabilecek pek çok farklı etken bulunduğunu söylemek doğru olur. Yaşanan sorunun çözümünde ise öncelikle nedenlerin tam olarak öğrenilmesi gerekir. Çünkü sorunun temelinde hem donanım kaynaklı hem de yazılım kaynaklı nedenler olabilir. Peki, akıllı telefonlarda ekran kararması hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar? daha yakından bakalım.

  • Ekran kararması sorununun nedenlerinden biri cihaza kurulan son uygulamalar olabilir. Bu nedenle ilk olarak kurulan uygulamalara göz atmak ve bunları telefondan kaldırmak sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.
  • Telefonlarda işletim sistemlerinin güncel olmaması ekran kararması gibi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden güncel işletim sisteminin her zaman için yüklü olmasında fayda vardır.
  • Bunun yanında uygulamaların aşırı bellek kullanımı da ekranın aniden kararıp aydınlanmasına neden olabilir. Aşırı bellek kullanımına neden olan uygulamaların arka planda çalışmaması için kapatılması ekran kararması sorununa çözüm getirebilir.
  • Ayrıca telefonlara harici olarak kurulan APK dosyaları ekran kararması gibi sorunlara neden olabilir. Çünkü APK dosyaları bazen virüs içerir ve virüs telefonlarda istenmedik sorunlar ortaya çıkarır. Böyle bir sorun karşısında ise virüslerin temizlenmesi ve APK dosyasının silinmesi en akılcı çözümdür.
  • Diğer yandan akıllı telefonlarda yaşanan ekran kararmasının donanım kaynaklı olması profesyonel bir yardım almayı gerektirir. Çünkü donanımsal problemlerde telefonların ekranlarının tamir edilmesi ya da değiştirilmesi zorunlu hale gelebilir. Bu yüzden yaşanan sorun karşısında uzman bir teknik servisten yardım almak önem arz eder.

Ekran Tamiri ve Değişimi Hizmetleri

Telefon servisimizde ekran kararması gibi sorunlar için alanında uzman bir ekiple hizmet verilir. Ekran kararması meydana gelen telefonlar detaylı bir incelemeye alınır ve sorunun yazılım mı yoksa donanım mı kaynaklı olduğu belirlenir. Bunun ardından ise en uygun çözüm yolu belirlenir. Sorunun donanım kaynaklı olması halinde ise öncelikle ekran tamir edilmeye çalışılır. Ancak ekranın tamiri mümkün değilse ekran değişimine geçilir.

Servisimizde akıllı telefonların ekran değişimleri steril ve statik elektrikten arındırılmış olan teknik servis odalarında yapılır. Ayrıca ekran değişimi sonrasında telefonlarınızda yer alan bilgiler asla silinmez ya da zarar görmez. Diğer yandan telefon servisimizde ekran değişimleri en az 6 ay parça ve işçilik garantisi ile gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir