Huawei Ekran Siyah Oldu Ekran Gitti

Huawei ekran siyah oldu ekran gitti genel olarak akıllı telefonlarda çok sık yaşanan ve Huawei kullanıcılarının da pek çok kez karşılaştığı sorunlar arasında yer alır. Siyah ekran nedeni ile telefon ekranları ile etkileşime girmek mümkün olmaz. Hatta Huawei telefonlarda ekran siyah olmasına rağmen çağrı ya da bildirim gelmeye devam eder. Ancak çağrı veya bildirimlere cevap vermek hiçbir şekilde mümkün değildir. Hatta kullanıcıların yaşadıkları bu sorunu telefon çalıyor ama ekran yok şeklinde tanımladıklarını söylemek de doğru olur.

Huawei ekran siyah oldu ekran gitti sorunu çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Ayrıca yaşanan sorun bazen donanım bazense yazılım kaynaklı olabilir. Bu nedenle çözüm konusunda çalışmalar yaparken telefonların her iki açıdan da incelenmesi gerekir. Sorunun tam olarak neden kaynaklandığını öğrenmek, aynı zamanda çözüm konusunda hızlı bir sürecin yaşanmasına yardımcı olur. Diğer yandan sorunun yazılımdan kaynaklanması Huawei kullanıcılarının kendi imkanları ile bu soruna çözüm getirmelerine olanak sağlayabilir. Ancak donanım kaynaklı sorunlar için uzman bir teknik servisten yardım alınmasında her zaman için fayda vardır.

Huawei Ekran Siyah Oldu Ekran Gitti Çözüm Yöntemleri

Huawei siyah ekran sorunları, kullanıcıların telefonlarını kullanılamaz hale getirir ve çağrı gelmesine rağmen telefonla etkileşim kurulamadığı için gelen çağrılara cevap vermek imkansız hale gelir. Böyle bir durumda ise ekranın normale döndürülmesi için birtakım çözüm yöntemlerinin denenmesi gerekir. Yazılım kaynaklı siyah ekran sorunları için kullanıcıların kendi imkanları ile deneyebileceği çözüm yöntemleri aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

  • Öncelikle cihazı yeniden başlatmayı deneyin.
  • Telefonun şarjını tamamen bitirin ve ardından telefonu yeniden başlatın.
  • Cihazı güvenli modda açarak önyükleme yapın.
  • Telefonu kurtarma moduna (recovery mode) alın ve önyükleme yapın. Bunun yanında önbellek bölümünü baştan sona temizleyin.
  • Bunlar sizi çözüme ulaştırmadıysa telefonu fabrika ayarlarına döndürün.

Huawei Siyah Ekran Oldu Çözümü

Telefon servisimiz Huawei telefonlarınızda karşı karşıya kaldığınız siyah ekran sorunlarınızda sizlere her zaman alanında uzman ve deneyimli ekibi ile hizmet verir. Çözüm aşamasında meydana gelen sorun için her iki ihtimal de göze alınarak işlem yapılır. Siyah ekran sorunları kimi zamanda yazılım kimi zaman da donanım kaynaklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu nedenle cihazlarınız ilk olarak yazılımsal sorunlar açısından ele alınır. Yapılan incelemeler ve kontroller sonrasında sorunun yazılım kaynaklı olmadığı anlaşılırsa diğer safhaya geçilir ve donanımsal sorunlar üzerinde durulur.

Donanım kaynaklı sorunlar üzerinde çalışmalar yapılırken ekrana ulaşan bağlantılarda herhangi bir kısa devre ya da temassızlık olup olmadığı gibi durumlar kontrol edilir. Bunlara benzer bir arıza gözükmüyorsa son çare olarak ekran tamir edilmeye çalışılır. Ancak ekranın tamiri mümkün değilse değişim yapılması zorunlu hale gelir. Siyah ekran sorunun hiçbir şekilde çözülememesi ekran değişimi mecburi kılar.

Huawei Ekran Değişimi Nasıl Yapıyoruz?

Teknik servisimizde ekran değişimleri hızlı ve güvenilir bir hizmet anlayışının yanında oldukça uygun fiyat aralıkları ile sizlere sunulur. Siz müşterileri için her zaman alanında uzman bir ekip ile hizmet veren firmamız, aynı zamanda bütçenize uygun çözümler ile sizlere yardımcı olur. Bunun yanında Huawei telefonların ekran değişimleri servisimizde yaklaşık olarak 45 ila 60 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapılır. Değişimin hemen sonrasında ise ekranlarınızda gerekli testler ve kontroller yapılarak telefonlarınız teslim edilir. Ayrıca ekran değişimi ardından sizlerin de kendi ekranlarınızı kontrol etmenize izin verilir. Diğer yandan servisimizde yapılan ekran değişimleri sırasında sunduğumuz hizmetler genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Teknik servisimizde Huawei ekran değişimleri her zaman orijinale en yakın Huawei ekranlar kullanılır.
  • Bunun yanında değişim hizmetleri en az 6 ay parça ve işçilik garantisi ile sizlere sunulur.
  • Ekran değişimleri steril ve statik elektrikten arındırılmış olan teknik servis odalarında yapılır.
  • Ayrıca değişimin ardından telefonlarınızda yer alan bilgiler hiçbir şekilde silinmez ya da kaybolmaz.
  • Ekran değişimi esnasında işlemlerin tamamı sizlerin yanında ve gözü önünde yapılır.

Sizler de garanti kapsamında sunduğumuz Huawei ekran değişimi hizmetleri için bizimle iletişime geçebilir ve değişim sonrasında yaşadığınız ekran sorunları için de ücretsiz destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir